Produkty

Cegła klinkierowa na ścianie w kuchni

 Cegła klinkierowa na ścianie w kuchni

Dlaczego cegła klinkierowa to materiał, który bardzo chętnie stosujemy w domowych wnętrzach? Przede wszystkim sprawia, że pomieszczenie nabiera niebywałego klimatu. Kuchnia, w której wykończeniu zastosujemy klinkier, z jednej strony będzie sprawiała wrażenie nieco surowej, z drugiej zaakcentuje ciepły klimat panujący w otoczeniu drewnianych szafek oraz kuchennych akcesoriów.

cegła klinkierowa w kuchniJak połączyć cegłę klinkierową z innymi elementami wyposażenia oraz z dostępną kolorystyką?

Cegłę klinkierową najczęściej umieszczamy na ścianie w kuchni, holu lub w salonie. Materiał ten nawiązuje do tradycji, a drobne pęknięcia przełamują zbyt nowoczesną stylistykę mebli.

Cegła może mieć też różnorodną fakturę. Niektóre z materiałów będą chropowate, inne gładkie, ale jedno jest pewne – materiał ten, będzie bardzo oryginalny.

Kolory cegły klinkierowej

Naturalna cegła klinkierowa jest wykończeniem zbliżona do standardowej cegły. Ma nieco chropowatą strukturę, przez co wkomponuje się we wnętrza utrzymane w industrialnym tonie. Można ją łączyć w dowolne stylizacje, np. w pomieszczeniach kuchennych z białymi lub szarymi szafkami.

Oryginalny kolor płytki klinkierowej zależy przede wszystkim od warunków, w jakich zostaje ona wyprodukowana. Barwa może płynnie przechodzić od żółtej po pomarańcz czy też brąz. Niepowtarzalność kolorów sprawia, że możemy decydować o tym, jaki efekt uzyskamy.

Cegłę klinkierową można także pomalować farbą – ciekawie zaprezentuje się np. okładzina utrzymana w kolorze białym czy też beżowym.

Cegła klinkierowa drążona Lode klasa 30 grafitUwaga! Aby otrzymać okładzinę spójną kolorystycznie, zawsze korzystajmy z materiałów pochodzących z jednej partii produkcyjnej. Jest prawdopodobieństwo, że takie płytki będą się wówczas odrobinę różniły kolorem, ale odcienie będą mimo wszystko bardzo do siebie podobne.

Czy cegły klinkierowe trzeba impregnować?

Oczywiście, że tak. Jeśli cegły klinkierowe umieścimy na ścianie, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie blatu, konieczne będzie zabezpieczenie ich nie tylko przed wodą, ale również tłuszczem. Ponadto, warto skorzystać z impregnatów, które uwypuklą kolor cegły oraz zmienią jej stopień połysku.

Układając cegły klinkierowe, pamiętajmy, aby wybierać takie, które nie posiadają dużych spękań oraz ubytków. Same spoiny nie powinny mieć więcej niż od 10-12 mm szerokości.

Data publikacji: 11.01.2017
Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Surowe wnętrza - cegła klinkierowa w salonie

Surowe wnętrza - cegła klinkierowa w salonie
Chociaż cegły klinkierowe nadal bardzo chętnie są wykorzystywane do tworzenia odpornych na pogodę elewacji, to także projektanci wnętrz coraz częściej...
Czytaj więcej

Jak wykonać ścianę z cegieł?

Jak wykonać ścianę z cegieł?
Ściana z cegieł to jeden z najbardziej popularnych sposobów na oryginalne wykończenie wnętrza. Czy łatwo uzyskać taki efekt? Sposobów jest kilka, poni...
Czytaj więcej

Śmietnik – ciekawe pomysły na jego zabudowę

Śmietnik – ciekawe pomysły na jego zabudowę
Śmietnik, czyli miejsce do segregowania odpadów, utożsamiamy z tym, które szpeci naszą działkę. Taka opinia jest krzywdząca dla śmietnikowych rozwiąza...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Cegła klinkierowa na ścianie w kuchni