Instrukcja wideo - jak odetkać zlew?

Zdarza się, że zlew czy umywalka są na tyle niedrożne, że wszelkie znane nam sposoby ich odtykania nie sprawdzają się. Detergenty czy zwykłe przepychacze sanitarne mogą nie zdać egzaminu. Czy konieczne jest wtedy wzywanie hydraulika?

Jak odetkać zlew?

Czy samodzielnie możemy odetkać zlew?

Zarówno, gdy chodzi o umywalkę, jak i zlew kuchenny, przy odrobinie chęci sami możemy odnieść sukces w usunięciu przyczyny ich zatkania. Niekiedy znajdziemy ją już w syfonie i przysporzy ona nam niewiele pracy. Bardziej pracochłonne okaże się odtykanie kanalizacji. W takim wypadku, będziemy musieli poznać tajniki połączeń rur i rozwinąć nieco swoje nowo nabywane, hydrauliczne umiejętności. Jednak sama czynność nie jest skomplikowana i bez trudu możemy samodzielnie przetkać umywalkę i zlew oraz oczyścić syfon.

Jak przetkać zlew?

Do pracy potrzebujemy wiaderka lub miski, aby woda, której odpływ został w jakiś sposób zablokowany, mogła swobodnie spłynąć, gdy odkręcimy syfon. Przyczyną zatkania zlewu może być zanieczyszczona rura lub właśnie ta część odpływu. Upewnijmy się wtedy, że gdy demontujemy połączenie, woda może wydostać się nie na podłogę, lecz do wiadra czy miski. Kolejnym akcesorium, już nieco bardziej zaawansowanym, jest sprężyna hydrauliczna, która pomoże nam odpowiednio, sprawnie i szybko usunąć przyczynę zatkania. Za jej pomocą oczyścimy rury nawet w miejscach zupełnie dla nas niedostępnych. Jak to zrobić? O tym możemy przekonać się oglądając poniższą instrukcję wideo.

Gdy syfon jest oczyszczony, a zlew dalej zatkany

W takiej sytuacji nie panikujmy. Dzięki naszemu fachowcy możemy dowiedzieć się, że taka sytuacja nie oznacza jeszcze telefonu do hydraulika. Krok po kroku samodzielnie wykonamy odtykanie kanalizacji. To w rurach odpływowych mogły zebrać się zanieczyszczenia, blokujące wodę. Dzięki instrukcji wideo dowiemy się, jak po kolei zdemontować syfon, zdjąć nakrętki i wyjąć rurkę, która prowadzi do instalacji wodnej w ścianie. Za pomocą sprężyny hydraulicznej swobodnie odetkamy umywalkę czy zlew. Zobaczmy jak!