Produkty

Chodnik do przedpokoju – sprawdzamy możliwości

Chodnik do przedpokoju – sprawdzamy możliwości

Zamiast wycieraczki w przedpokoju możemy zastosować specjalny chodnik. Taki rodzaj wąskiego i długiego dywanu doskonale sprawdzi się w korytarzach – nie tylko tuż za drzwiami wejściowymi. Sprawdźmy, jakie mamy w tej kwestii możliwości.

Chodnik czy wycieraczka?

Biało-czarny chodnik w przedpokojuGdzie indziej sprawdzić się może zwykła wycieraczka, a gdzie indziej przyda się nam długi chodnik. Jeśli zależy nam na:

- ociepleniu podłogi,
- wygłuszeniu korytarza,
- ochronie posadzki,
- zapobieganiu rozprzestrzeniania się wilgoci i brudu do dalszych pomieszczeń,
- ochronie antypoślizgowej,
- wyjątkowym efekcie estetycznym,

powinniśmy wybrać drugie rozwiązanie. Chodniki łączą w sobie estetykę dywanika z funkcjonalnością wycieraczki.

Chodnik w przepokojuMusimy jednak pamiętać, że nie mogą całkowicie zastąpić odpowiedniego podłoża do wycierania butów. Taką wycieraczkę koniecznie ułóżmy przy wejściu do mieszkania czy lokalu – optymalnie przed drzwiami lub tuż za nimi. Będzie ona stanowić pierwszy etap oczyszczenia i osuszenia podeszwy butów.

Tutaj dowiemy się, która wycieraczka najlepiej zatrzymuje brud.

Chodniki do przedpokojów – co je wyróżnia

Wśród dostępnych rozwiązań mamy do wyboru przede wszystkim zwykłe dywaniki oraz chodniki na metry. Oprócz wycieraczki często kładziemy w przedpokoju właśnie wybrany dywan – zazwyczaj w formacie 50 x 80 cm czy 60 x 100 cm. Tego rodzaju dywaniki są jednak zazwyczaj dość cienkie, przez co przemieszczają się zbyt łatwo. Rozwiązaniem może być ich przyklejenie do podłogi, nie zawsze jest jednak ono odpowiednio trwałe. Poza tym tracimy wtedy możliwość łatwego wytrzepania czy przeprania takiego dywanika.

Chodnik szary Zefir CastoramaChodniki na metry sprawdzają się lepiej. Są zazwyczaj w całości wykonane z polipropylenu i są grube na około 1 cm, dlatego lepiej przylegają do podłogi. Dzięki użytemu materiałowi są też szczególnie łatwe do zachowania w czystości. Nawet narażone na wilgoć schną stosunkowo szybko i bez trudu zbierzemy z nich zabrudzenia za pomocą odkurzacza. Trwalsze plamy wyczyścimy na mokro. Dlatego właśnie chodniki doskonale nadają się do korytarzy, które są silnie eksploatowane i najlepiej sprawdzają się w przedpokojach, prowadzących do reszty pomieszczeń.

Rodzaje chodników do przedpokojów

Chodniki na metry występują w rozmaitych wersjach. Przede wszystkim różnią się fakturą i wykończeniem, ale również szerokością. Długość sami wybieramy. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno chodniki o klasycznym wyrazie, przypominające tradycyjne perskie dywany, jak i wersje bardziej nowoczesne, np. ze wzorami geometrycznymi.

Porada eksperta

Możemy wybrać cieńszy chodnik, np. o grubości rzędu 4-5 mm, jednak wtedy sprawdźmy czy nasz model posiada podkład. Najlepsze tego typu produkty posiadają specjalne pokrycie w formie żelu antypoślizgowego. Dzięki temu trwale przylegają do podłogi, co zapobiega ich przesuwaniu w czasie chodzenia czy odkurzania.

Chodniki na metry powinny być wykonane z tworzyw sztucznych, np. polipropylenu lub poliamidu. Bawełniane dywaniki zbytnio się brudzą i wolno schną.

Zapoznanie się z ofertą chodników i wycieraczek na metry, z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego modelu.

Data publikacji: 03.09.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wycieraczka a chodnik – urządzamy wejście do mieszkania

Wycieraczka a chodnik – urządzamy wejście do mieszkania
Z pewnością zależy nam, aby podłoga w naszym mieszkaniu musiała być sprzątana jak najrzadziej. W przedpokoju, tuż za drzwiami wejściowymi narażona jes...
Czytaj więcej

Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą

Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą
To w przedpokoju zdejmujemy buty i witamy gości. Zanim jednak zdążymy się przebrać, zostawiamy na podłodze kurz, piasek i błoto, które przynosi...
Czytaj więcej

Jak zachować porządek w przedpokoju?

Jak zachować porządek w przedpokoju?
Utrzymanie porządku w przedpokoju jest jednym z trudniejszych zadań podczas codziennego korzystania z mieszkania – to właśnie przez to pomieszcz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Chodnik do przedpokoju – sprawdzamy możliwości