icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Domowe biuro – system półek połączony z biurkiem

Urządzając domowe biuro, możemy napotkać na wiele trudności. Jedną z nich i chyba najtrudniejszą do pokonania, jest taki dobór mebli, by możliwość pracy w domowym zaciszu mogła być tak samo wydajna jak ta prowadzona w biurze. Czy system półek, połączonych z biurkiem to dobre rozwiązanie na praktyczne wyposażenie domowego miejsca pracy?

Domowy zestaw mebli biurowych powinien być przede wszystkim ładny, dość mały i funkcjonalny. Każdy z segmentów powinien umożliwiać rozsądne posegregowanie dokumentów i akcesoriów.

Jakie cechy powinny wyróżniać dobrze zorganizowane miejsce pracy w domu?

Uporządkowanie dokumentów w taki sposób, by poszukiwania niezbędnych materiałów nie zajmowały zbyt wiele czasu.

Dobra organizacja – dopasowanie wielkości domowego biura do ilości przechowywanych przedmiotów i dokumentów.

Przejrzystość – poszczególne segmenty półek, powinny umożliwiać mobilność w zakresie ich dopasowywania do wielkości przechowywanych dokumentów firmy. Im bardziej będziemy mogli różnicować poziom, na którym zamocujemy półki, tym łatwiej będziemy przechowywać komplet przybywających drobiazgów.

 

domowe_biurodomowe_biurodomowe_biurodomowe_biuro

Spójność z aranżacją wnętrza – segment biurowy może być zorganizowany w salonie albo w innym pomieszczeniu, którego funkcjonalność będzie trzeba podzielić na dwie zupełnie odrębne strefy np. do wypoczynku i pracy. Jeśli segment biurowy włączamy do aranżacji już zaprojektowanego wnętrza, koniecznie zadbajmy o to, by meble były wykonane w podobnej lub po prostu pasującej kompozycji kolorystycznej.

Odpowiednie miejsce – tak, to w aranżacji domowego biura jest najważniejsze. Wyznaczając je, skupmy się na tym, by segment biurowy ustawić z dala od kuchennego rozgardiaszu lub wejścia do określonego pomieszczenia. Najlepszą opcją jest takie ustawienie monitora, by światło słoneczne nie odbijało się od jego ekranu, uniemożliwiając swobodne czytanie.

Dlaczego gotowy segment półek z biurkiem będzie dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim umożliwia bardzo szybkie włączenie mebli biurowych w domową aranżację, ale co ważne, także wydzielenie strefy odpoczynku np. w salonie od tej, w której będziemy pracować.

Segment z otwartymi półkami, sięgającymi na różną wysokość, pozwoli na swobodne ułożenie teczek z dokumentami, książek, ale również akcesoriów biurowych, czy roślinek.

Gotowy segment mebli do domowego biura, posiada niekiedy także możliwość mocowania ściennego, które pozwala praktycznie zorganizować określoną przestrzeń ściany, bez zajmowania znacznej części pomieszczenia.

Regal_Form_Mixxit_9-komorowyRegal_Form_Mixxit_9-komorowyRegal_Form_Mixxit_9-komorowyRegal_Form_Mixxit_9-komorowy