Produkty

Domowe dekoracje o użytecznych funkcjach

Domowe dekoracje o użytecznych funkcjach

Urządzając dom, chcemy, aby jego wnętrze było ładne, przytulne i posiadało wyjątkowy charakter. Podkreślamy je więc różnego rodzaju dekoracjami, lecz jeśli wybieramy je bezrefleksyjnie, z czasem pomieszczenia zaczynają być przytłoczone nadmiarem drobiazgów. Aby uniknąć zagracenia, warto więc sięgać po ozdoby dla domu, które jednocześnie posiadają przydatne funkcje.

Obciążnik kryształ 7,5 x 3 cm 4 szt.Atrakcyjne i pożyteczne

Atrakcyjność przedmiotów ma raczej drugoplanowe znaczenie, jeśli mają one praktyczne zastosowanie. I odwrotnie – ozdoby rzadko są użyteczne. Tymczasem z łatwością można połączyć jedno z drugim i stworzyć funkcjonalne i zarazem ciekawie urządzone wnętrze. Przykładami akcesoriów, które zdobią i są praktyczne są:

- dekoracyjne podkładki pod kubki, które uchronią stół przed powstawaniem zacieków i przebarwień,

- ozdobne rolety, za pomocą których wyregulujemy ilość dziennego światła w pokoju,

- obciążniki do obrusu, za sprawą których nie będziemy mieli regularnie poprawiać jego ułożenia na stole.

Porada eksperta

Wybierając użyteczne ozdoby do domu pamiętajmy, by zawsze sięgać po te najlepsze jakościowo. Łącząc w sobie kilka funkcji, przedmioty posłużą nam przez długi czas.

dekoracja kuchniDekorujemy kuchnię

Jednym z pomieszczeń, w których przydadzą się wielofunkcyjne dekoracje jest kuchnia. Producenci kuchennego osprzętu już dawno odkryli, że użyteczność może iść w parze z wyglądem i nowoczesnym wzornictwem. Dlatego na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają różnokolorowe i wzorzyste roboty, miksery czy ekspresy do kawy. Jednak dekoracyjne mogą być także mniejsze akcesoria. Do wyboru mamy między innymi:

- silikonowe rękawice kuchenne w kształcie zwierzaków,

- fantazyjne pojemniki na sól i inne przyprawy,

- ociekacze i stojaki o różnorodnym wzornictwie i kształtach.

Poznaj także inspiracje na przechowywanie poza szafkami.

Niepowtarzalny charakter wnętrza podkreślimy za pomocą nawet najdrobniejszych szczegółów. Tak więc zamiast sięgać po szarą ścierkę, lepiej zawieśmy na haczyku w widocznym miejscu haftowany ręczniczek. Nie tylko będzie prezentował się atrakcyjniej, ale także korzystanie z niego będzie przyjemne. Dodatkowo, specjalne ścierki kuchenne cechują się znakomitą chłonnością.

dekoracja łazienkiUrządzamy łazienkę

Także w łazience możemy stworzyć wyjątkową atmosferę za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Do tego celu przydadzą nam się dekoracyjne mydelniczki, ozdobne kubeczki na szczotki do zębów oraz pojemniki na mydło w płynie. Także tutaj mamy do wyboru szeroki wachlarz wieszaków na ręczniki o różnorodnym i fantazyjnym wzornictwie. Z tych elementów korzystają wszyscy domownicy, rzadko jednak ktokolwiek zwraca uwagę na to, jak one wyglądają. Tymczasem to właśnie takie szczegóły wpływają na ostateczny wystrój wnętrza. Jedną z najpopularniejszych łazienkowych dekoracji posiadających użyteczną funkcję jest zasłona prysznicowa – warto zdecydować się na model, który pasować będzie do wybranych przez nas kafelków.

Data publikacji: 02.03.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Obciążniki do obrusów i inne akcesoria – jak przygotować idealny stół?

Obciążniki do obrusów i inne akcesoria – jak przygotować idealny stół?
Duży stół znajdujący się w salonie lub jadalni to centralna część rodzinnego życia. To również miejsce, w którym przyjmujemy naszych gości – przyjac...
Czytaj więcej

Bieżniki – rodzaje i zastosowanie

Bieżniki – rodzaje i zastosowanie
Jak pięknie nakryć do stołu? Istnieją różne możliwości jego estetycznego przybrania i udekorowania, ale również sposoby na to, by chroni...
Czytaj więcej

10 sposobów na wiosenne odświeżenie jadalni

10 sposobów na wiosenne odświeżenie jadalni
Wiosna mobilizuje każdego do przeprowadzenia gruntownych porządków. Podczas sprzątania może najść nas ochota na zmianę wystroju otoczenia na bardziej ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Domowe dekoracje o użytecznych funkcjach