Produkty

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury

Drewno jest przyjacielem naszego ogrodu. Możemy je wykorzystać podczas tworzenia różnych elementów zabudowy (ogrodzenia, altany, tarasu) oraz dekoracji (mostki, pergole). Lubimy drewno, bo jest niedrogie i bliskie naturze. Do tego prezentuje się wyśmienicie w różnych rodzajach aranżacji.

baza ze ślizgawką castoramaW jakich elementach zabudowy ogrodowej możemy wykorzystac drewno

Pergole – to solidna podpora dla naszych bluszczy, winorośli i innych roślin pnących. Zazwyczaj są one wykonywane z drewna sosonowego. Aby mogły przetrwać na długie lata, wystarczy zadbać o ich impregnację. Są idealnym sposobem na wyeksponowanie naszych pnączy oraz przysłonięcie nieestetycznych części ogrodu.

Drewniane płotkisłużą do dekoracyjnego wykończenia rabat z kwiatami oraz do zaznaczenia ścieżek. Dzięki nim nasza rabata jest uporządkowana i nie rozrasta się do nieporządanej wielkości. Drewno na płotki powinno być prawidłowo zaimpregnowane, ponieważ jego znaczna część znajduje się bezpośrednio w ziemi.

Drewniany plac zabawczyli wszystko, co najlepsze dla naszych dzieci. Drewniana zabudowa placu zabaw to frajda dla naszych maluchów. Piaskownice, domki, huśtawki i inne elementy najlepiej jest wykonać z drewna sosnowego lub sklejki. Kupując gotowe zestawy zwrócmy uwagę na to, by ich powierzchnia była dobrze wygładzona, a całość konstrukcji stabilna i bezpieczna.

Altana ogrodowa to miejsce częstych spotkań w letnie popołudnia. Chroni przed wiosennym deszczem podczas grillowania z przyjaciółmi.

Taras z desek dębowych lub drzewa egzotycznego Wykonany z tych materiałów prezentuje się nad wyraz interesująco. Deski powinny być ryflowane (żłobione w rowki) i ułożone zgodnie ze spadkiem tarasu, tak aby woda łatwo odpływała.

donica z kratką castoramaOgrodzenie wykonane z drewna idealnie wygląda na działkach o niewielkiej powierzchni. Rodzajów tego ogrodzenia jest naprawdę dużo od najprostszych, wykonanych z cienkich kołków i wąskich sztachet po ozdobne – malowane, z elementami wyciętymi w efektowne kształty.

Drewniane dekoracje czyli rzeźby, mostki spowodują, że nasz ogród nabierze wspaniałego klimatu.

Pamiętajmy, groźne dla naszego drewna jest zarówno nierównomierne namakanie jak i przesychanie. Stąd warto co jakiś czas impregnowac jego powierzchnię przy pomocy odpowiednich preparatów.

Data publikacji: 09.07.2014
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida
Monika i Dawid są zwolennikami ekologicznych i recyklingowych rozwiązań. Ich dom jest energooszczędny, starają się żyć w duchu zero waste i produkować...
Czytaj więcej

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta

Taras na skarpie – historia Anny i Roberta
Anna i Robert mają niewielki, ale bardzo przytulny ogród. Ich przydomowy taras znajduje się na skarpie, która prowadzi do przestrzennego...
Czytaj więcej

Prywatna oaza spokoju – historia Joanny i Piotra

Prywatna oaza spokoju – historia Joanny i Piotra
Joanna i Piotr są właścicielami dużego, przestrzennego ogrodu. Domy sąsiadów znajdują się jednak na tyle blisko, że nie są w stanie zapewnić so...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury