Produkty

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury

Drewno jest przyjacielem naszego ogrodu. Możemy je wykorzystać podczas tworzenia różnych elementów zabudowy (ogrodzenia, altany, tarasu) oraz dekoracji (mostki, pergole). Lubimy drewno, bo jest niedrogie i bliskie naturze. Do tego prezentuje się wyśmienicie w różnych rodzajach aranżacji.

baza ze ślizgawką castoramaW jakich elementach zabudowy ogrodowej możemy wykorzystac drewno

Pergole – to solidna podpora dla naszych bluszczy, winorośli i innych roślin pnących. Zazwyczaj są one wykonywane z drewna sosonowego. Aby mogły przetrwać na długie lata, wystarczy zadbać o ich impregnację. Są idealnym sposobem na wyeksponowanie naszych pnączy oraz przysłonięcie nieestetycznych części ogrodu.

Drewniane płotkisłużą do dekoracyjnego wykończenia rabat z kwiatami oraz do zaznaczenia ścieżek. Dzięki nim nasza rabata jest uporządkowana i nie rozrasta się do nieporządanej wielkości. Drewno na płotki powinno być prawidłowo zaimpregnowane, ponieważ jego znaczna część znajduje się bezpośrednio w ziemi.

Drewniany plac zabawczyli wszystko, co najlepsze dla naszych dzieci. Drewniana zabudowa placu zabaw to frajda dla naszych maluchów. Piaskownice, domki, huśtawki i inne elementy najlepiej jest wykonać z drewna sosnowego lub sklejki. Kupując gotowe zestawy zwrócmy uwagę na to, by ich powierzchnia była dobrze wygładzona, a całość konstrukcji stabilna i bezpieczna.

Altana ogrodowa to miejsce częstych spotkań w letnie popołudnia. Chroni przed wiosennym deszczem podczas grillowania z przyjaciółmi.

Taras z desek dębowych lub drzewa egzotycznego Wykonany z tych materiałów prezentuje się nad wyraz interesująco. Deski powinny być ryflowane (żłobione w rowki) i ułożone zgodnie ze spadkiem tarasu, tak aby woda łatwo odpływała.

donica z kratką castoramaOgrodzenie wykonane z drewna idealnie wygląda na działkach o niewielkiej powierzchni. Rodzajów tego ogrodzenia jest naprawdę dużo od najprostszych, wykonanych z cienkich kołków i wąskich sztachet po ozdobne – malowane, z elementami wyciętymi w efektowne kształty.

Drewniane dekoracje czyli rzeźby, mostki spowodują, że nasz ogród nabierze wspaniałego klimatu.

Pamiętajmy, groźne dla naszego drewna jest zarówno nierównomierne namakanie jak i przesychanie. Stąd warto co jakiś czas impregnowac jego powierzchnię przy pomocy odpowiednich preparatów.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Odświeżamy balkon na wiosnę i lato

Odświeżamy balkon na wiosnę i lato
Sezon wiosenny to czas, kiedy coraz chętniej przebywamy na świeżym powietrzu, nawet jeśli oznacza to jedynie odpoczynek na balkonie. Ta przydomowa prz...
Czytaj więcej

Perfekcyjne i tanie oświetlenie tarasu – sprawdzamy lampy solarne

Perfekcyjne i tanie oświetlenie tarasu – sprawdzamy lampy solarne
Nowoczesne, ekonomiczne, mobilne – tak pokrótce można określić ogrodowe lampy solarne. Tego rodzaju oświetlenie łatwo zastosujemy w nasze...
Czytaj więcej

Jak odnowić drewniane meble ogrodowe?

Jak odnowić drewniane meble ogrodowe?
Jeśli po zimie zauważyliśmy, że nasze drewniane meble ogrodowe nie wyglądają już tak pięknie jak kiedyś, mamy do wyboru dwie opcje: wymienić je na now...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
31.08.2016
W ogrodzie, jak dla mnie, musi być jak najwięcej drewna i kamienia. Mam ławki, płotki, stół, a teraz planuję jeszcze płoty osłonowe wprowadzić

Ocena i komentarz dla:

Drewniane elementy w ogrodzie – powrót do natury