Produkty

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Siatka ogrodzeniowa nie traci na popularności. Głównie dzięki temu, że stanowi stosunkowo tani, prosty i skuteczny sposób na odgrodzenie się od sąsiednich posesji. Co więcej, z jej założeniem możemy sobie poradzić we własnym zakresie. Oto jak tego dokonać.

siatka ogrodzeniowaNiezbędne wyposażenie

- siatka ogrodzeniowa,
- słupy podporowe,
- słupy naciągowe,
- napinacze,
- przelotki,
- drut wiązałkowy,
- drut naprężający,
- pręty napinające.

Krok 1

Zanim rozpoczniemy właściwy montaż siatki ogrodzeniowej, naszym zadaniem jest wyznaczenie jej punktu początkowego i końcowego. W tych miejscach zostaną umieszczone słupy naciągowe połączone ze słupami podporowymi. Rozstaw kolejnych słupów naciągowych na całej długości siatki powinien wynosić około 2,5 m.

Krok 2

Po wyznaczeniu punktu początkowego i końcowego, wykonujemy w nich wykopy, umieszczamy słupki naciągowe, a następnie po ich dokładnym wypoziomowaniu – zalewamy betonem. Później wyznaczamy miejsce umieszczenia słupów podporowych, które powinny znaleźć się pod kątem 45 stopni w stosunku do elementów naciągowych. Pod nie także wykonujemy wykopy i zalewamy betonem.

słupek ogrodzeniowyKrok 3

Następnie rozstawiamy co około 2,5 m pozostałe słupy naciągowe, także umieszczając je w wykopach i zalewając betonem.

Krok 4

Teraz do pierwszego i ostatniego słupa przymocowujemy napinacze, natomiast do słupów pośrednich – przelotki. Wszystkie te elementy posłużą nam do przeciągnięcia na całej długości ogrodzenia drutu naciągowego. Mocujemy go na górnej krawędzi pierwszego słupa i rozwijamy, przepuszczając przez przelotki na słupach pośrednich, aż do słupa końcowego, gdzie również umieszczamy go w napinaczu i naciągamy. Tego samego dokonujemy na dolnej krawędzi oraz pośrodku.

Krok 5

Następnie przystępujemy do rozwinięcia siatki na całej długości ogrodzenia. W jej początkowe oczka wkładamy pręt napinający, który przymocowujemy do pierwszego słupa drutem wiązałkowym. Przesuwając się w stronę ostatniego słupa, nakładamy siatkę na górny drut naprężający. Teraz pręt napinający umieszczamy w końcowych oczkach siatki i przymocowujemy go do ostatniego słupa.

Krok 6

Na całej długości ogrodzenia przymocowujemy siatkę do pozostałych drutów naprężających, wplatając na nie oczka siatki. Jeśli druty naprężające wymagają ponownego naciągnięcia, możemy poprawić ich ułożenie i cieszyć się nowym ogrodzeniem.

Wszystkie elementy montażowe do ogrodzeń z siatki znajdziesz w naszym sklepie w kategorii akcesoria do montażu ogrodzenia z siatki

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jaki materiał wybrać na ogrodzenie domu?

Jaki materiał wybrać na ogrodzenie domu?
Projekt ogrodzenia powinien być dobrze przemyślany w każdym aspekcie. Warto pamiętać o tym, że płot wraz z bramą i furtką nie tylko chroni naszą poses...
Czytaj więcej

Montaż ogrodzenia – instrukcja krok po kroku

Montaż ogrodzenia – instrukcja krok po kroku
Ogrodzenie pełni na naszej działce wiele funkcji. Zarówno zabezpiecza teren, jak i estetycznie go wykańcza. Wyróżniamy ogrodzenia: metal...
Czytaj więcej

Jak wybrać działkę budowlaną

Jak wybrać działkę budowlaną
To, o czym musimy pomyśleć, zanim rozpoczniemy budowę domu, to działka budowlana. Jest to teren, na którym stanie nasz budynek i gdzie spędzimy długie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
01.08.2016
No ja nie wiem, ja bym sam nie zakładał chyba. Zależy gdzie, ale u mnie pod lasem, gdzie są zwierzaki, to dobrze założona siatka jest kluczowa, dlatego zostawiłem to fachowcom.

Ocena i komentarz dla:

Jak założyć siatkę ogrodzeniową