LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Siatka ogrodzeniowa nie traci na popularności. Głównie dzięki temu, że stanowi stosunkowo tani, prosty i skuteczny sposób na odgrodzenie się od sąsiednich posesji. Co więcej, z jej założeniem możemy sobie poradzić we własnym zakresie. Oto jak tego dokonać.

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Niezbędne wyposażenie

siatka ogrodzeniowa,
słupy podporowe,
- słupy naciągowe,
- napinacze,
- przelotki,
- drut wiązałkowy,
- drut naprężający,
- pręty napinające.

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Krok 1

Zanim rozpoczniemy właściwy montaż siatki ogrodzeniowej, naszym zadaniem jest wyznaczenie jej punktu początkowego i końcowego. W tych miejscach zostaną umieszczone słupy naciągowe połączone ze słupami podporowymi. Rozstaw kolejnych słupów naciągowych na całej długości siatki powinien wynosić około 2,5 m.

Krok 2

Po wyznaczeniu punktu początkowego i końcowego, wykonujemy w nich wykopy, umieszczamy słupki naciągowe, a następnie po ich dokładnym wypoziomowaniu – zalewamy betonem. Później wyznaczamy miejsce umieszczenia słupów podporowych, które powinny znaleźć się pod kątem 45 stopni w stosunku do elementów naciągowych. Pod nie także wykonujemy wykopy i zalewamy betonem.

Krok 3

Następnie rozstawiamy co około 2,5 m pozostałe słupy naciągowe, także umieszczając je w wykopach i zalewając betonem.

Jak założyć siatkę ogrodzeniową

Krok 4

Teraz do pierwszego i ostatniego słupa przymocowujemy napinacze, natomiast do słupów pośrednich – przelotki. Wszystkie te elementy posłużą nam do przeciągnięcia na całej długości ogrodzenia drutu naciągowego. Mocujemy go na górnej krawędzi pierwszego słupa i rozwijamy, przepuszczając przez przelotki na słupach pośrednich, aż do słupa końcowego, gdzie również umieszczamy go w napinaczu i naciągamy. Tego samego dokonujemy na dolnej krawędzi oraz pośrodku.

Krok 5

Następnie przystępujemy do rozwinięcia siatki na całej długości ogrodzenia. W jej początkowe oczka wkładamy pręt napinający, który przymocowujemy do pierwszego słupa drutem wiązałkowym. Przesuwając się w stronę ostatniego słupa, nakładamy siatkę na górny drut naprężający. Teraz pręt napinający umieszczamy w końcowych oczkach siatki i przymocowujemy go do ostatniego słupa.

Krok 6

Na całej długości ogrodzenia przymocowujemy siatkę do pozostałych drutów naprężających, wplatając na nie oczka siatki. Jeśli druty naprężające wymagają ponownego naciągnięcia, możemy poprawić ich ułożenie i cieszyć się nowym ogrodzeniem.