Produkty

Duże płytki podłogowe do salonu

Duże płytki podłogowe do salonu

Płytki w salonie? Dla niektórych taki pomysł na wykończenie podłogi w tym pomieszczeniu brzmi dość abstrakcyjnie. Zupełnie niepotrzebnie. Płytki to jeden z mocniejszych materiałów, który dobrze sprawdzi się na tak mocno eksploatowanym podłożu. A dzięki pięknym wzorom będzie także niezwykłą dekoracją tego pomieszczenia.

kafle w salonieW tak reprezentacyjnym wnętrzu domowym, jakim jest salon, ważne są wszystkie elementy wykończenia. Dużą uwagę skupiamy na ścianach, ale nie bez znaczenia pozostaje również podłoga. Po tej drugiej chodzimy, biegamy, bywa też, że dzieci po niej rysują – nie jest więc także wolna od zabrudzeń. Taka podłoga powinna być zatem wygodna w użytkowaniu oraz w utrzymaniu. Posadzka z płytek wydaje się być zatem jednym z najlepszych wyborów – płytki ceramiczne nie wymagają impregnacji, są trwałe, ognioodporne i mogą być wykorzystywane wraz ogrzewaniem podłogowym.

Płytki, ale jakie?

Jeśli już zdecydujemy się na wybór płytek podłogowych do wykończenia salonu, pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, powinna być klasa ich ścieralności. Im wyższa odporność płytek na ścieranie, tym dłużej nasza podłoga będzie prezentowała się dobrze.

Wartość określająca ścieralność płytek to PEI. Płytki ceramiczne do salonu powinny mieć wskaźnik na poziomie PEI 3/750. Jeśli jednak przez nasz salon przechodzimy na taras, a tym samym wiemy, że w naszym pokoju będziemy przechodzić w butach, wówczas powinniśmy zastosować płytki o wskaźniku PEI 3/1500. Na posadzce w salonie możemy ułożyć zarówno płytki szkliwione, jak i nieszkliwione.

Płytki a wygląd pomieszczenia

Salon, jako pomieszczenie najbardziej reprezentatywne w naszym domu, wymaga szczególnego dbania o materiały wykończeniowe. Podłoga wpływa bardzo mocno na spójny odbiór salonu. Na szczęście bogata oferta płytek podłogowych znacznie ułatwia dobór materiałów, które będą spełniały kryteria zarówno pięknego wyglądu, jak i wysokich parametrów użytkowych.

Przede wszystkim skupmy się na tym, by płytki tworzyły wraz z pozostałym wyposażeniem spójną kompozycję. Dobierzmy taki materiał, który będzie ponadczasowy,gres szkliwiony dość uniwersalny. Dlaczego? O ile możemy bowiem bardzo szybko zmienić dodatki i dekoracje, o tyle wyglądu samej podłogi nie zmienimy małym nakładem funduszy. Każdy następny remont tej części pomieszczenia będzie generował duże koszty.

Wybierając płytki łatwe do komponowania z innymi materiałami, unikniemy wpadek aranżacyjnych, a nasze wnętrze będzie stanowić idealną bazę dla każdego stylu i dowolnej aranżacji.

Ciekawe będą z pewnością płytki, które do złudzenia przypominają parkiet lub panele. Niezwykle prezentują się także okładziny imitujące podłoże kamienne. Jeżeli zdecydujemy się na salon w stylu klasycznym, wybierzmy gres przypominający naturalny marmur w odcieniach beżu i brązu.

Uwaga: Do salonu polecamy większe płytki – podłużne lub kwadraty o boku 60x60 cm.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga w jadalni – jaka sprawdzi się najlepiej?

Podłoga w jadalni – jaka sprawdzi się najlepiej?
Podłoga w jadalni powinna spełniać dwie podstawowe funkcje – musi ładnie wyglądać, a przy tym była łatwa w czyszczeniu. Liczy się oczywiście jej jakoś...
Czytaj więcej

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?

Jak wykończyć posadzkę w przedpokoju?
Podłoga w przedpokoju powinna być trwała i estetyczna. Dlatego zanim wybierzemy odpowiedni materiał, warto dowiedzieć się, które z nich szczególnie wa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Duże płytki podłogowe do salonu