Dostawa za 1 zł na wybrane produkty dla zamówień od 500 zł! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
Najbliższa niedziela 8.10 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 8.10 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Kable i prowadzenie kabli

Strzałka w prawo

Listwy instalacyjne

Strzałka w prawo

Listwy instalacyjne

Listwa elektroinstalacyjna stanowi doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na szybkim i sprawnym zabezpieczeniu i ukryciu okablowania instalacji elektrycznej lub telefonicznej.

Filtry

Listwy instalacyjne

Listwa elektroinstalacyjna stanowi doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na szybkim i sprawnym zabezpieczeniu i ukryciu okablowania instalacji elektrycznej lub telefonicznej.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Mocowania i prowadzenie kabli

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

LISTWY INSTALACYJNE, CZYLI MASKOWANIE KABLI W DOMU

Osprzęt instalacyjny to zestaw elementów o różnej konstrukcji, zależnej od sposobu układania przewodów instalacji elektrycznej, przeznaczony do mocowania, łączenia oraz ochrony tych przewodów.

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co będzie Ci niezbędne do wykonania instalacji, w tym: listwy instalacyjne, kanały instalacyjne, opaski kablowe, rury gładkie, sprzęt do mocowania kabli, rury karbowane, złączki listwy płytki, taśmy i węże izolacyjne, konektory. W Castoramie znajdziesz także puszki podtynkowe oraz natynkowe, które ukryją gniazda i uchronią Ciebie i innych domowników przed niebezpieczeństwem porażenia prądem.

Odpowiednie wykorzystanie elementów montażowych i ochronnych jest niezbędnym warunkiem do tego, by cała instalacja była wykonana profesjonalnie przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich parametrów bezpieczeństwa.

Listwy instalacyjne to produkty, w których ukryjesz kable instalacyjne montowane w budynku. Listwy przeważnie mają dwa metry długości, jednak możesz z powodzeniem przycinać je do pożądanych długości. Wykonane są z plastiku, który możesz po montażu pomalować na wybrany kolor i tym samym dopasować do odcienia ścian. Listwa elektroinstalacyjna dostępna jest w dwóch wariantach: o obłym lub kanciastym kształcie. Dzięki temu z łatwością dopasujesz ją do miejsca montażu.

Podobną funkcję spełniają korytka kablowe. Od listew różnią je gównie rozmiary. Korytka są szersze, a tym samym bardziej pojemne. Możesz w nich ukryć większą liczbę kabli. Je również wykonuje się z wytrzymałego plastiku, który nie przewodzi energii elektrycznej.

GDY NIE CHCESZ INSTALACJI PODTYNKOWEJ

Listwy i korytka służą przede wszystkim do maskowania kabli, które nie zostały zamontowane w systemie podtynkowym. Zamiast pozostawiać je na widoku, możesz ukryć kable w listwach i korytkach, a następnie przemalować te produkty na dowolny kolor. Ostatecznie zatem nie będą oznaczały się na tle ścian, co zwiększy estetykę pomieszczenia. Zapewni także większe bezpieczeństwo, bo kable pozostaną schowane w listwach, poza zasięgiem zwierząt domowych lub dzieci.

Listwa kablowa to produkt stosowany głównie do rozbudowy instalacji lub przy okazji remontu. Możesz ją zamontować jako cokołową listwę przypodłogową, która zastąpi klasyczne listwy przypodłogowe. Jej zadaniem jest ukrycie przewodów instalacji elektrycznej.

Korytko kablowe jest większe i nieco różni się zastosowaniem. To nie tylko produkt, w którym umieścisz okablowanie. Możesz również zamontować w nim wyłączniki, gniazda elektryczne lub gniazda doprowadzające telewizję i Internet. Dzięki temu będziesz mógł zamontować kilka gniazd wtyczkowych np. w warsztacie czy garażu. Zdołasz również zainstalować dodatkowe gniazda nad blatem w kuchni. To gwarancja wygody i estetyki w każdym domu.

Listwy i korytka to alternatywa dla podtynkowej instalacji przewodów elektrycznych. Dzięki temu ich wymiana jest znacznie łatwiejsza. Nie wymaga również kucia tynku, a następnie wykonania znaczących prac remontowych w celu naprawienia ewentualnej wadliwej instalacji.

LISTWA CZY KORYTKO – CO WYBRAĆ I NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ?

Listwy instalacyjne i korytka kablowe pełnią podobne funkcje, dlatego ich wybór nie zawsze jest łatwy. Jeśli jednak zastanawiasz się, co lepiej sprawdzi się w Twoim domu, odpowiedz sobie na kilka pytań. Ile kabli ma pomieścić produkt? Czy służy tylko do maskowania kabli, czy też ma zmieścić w sobie gniazda i włączniki? Zależy Ci bardziej na estetyce, czy też funkcjonalności produktu?

Listwy przeznaczone są do ukrywania niewielkich – właściwie pojedynczych kabli. Możesz wybierać spośród listew przeznaczonych do montażu pionowego, by np. doprowadzić kable do włącznika światła lub tych montowanych poziomo. Zaletą listew są ich niewielkie rozmiary. Doskonale sprawdzają się jako maskownice, gdy zależy Ci na estetyce.

Korytka kablowe PCV mają większą funkcjonalność, ale też większe rozmiary, co tym samym zmniejsza estetykę pomieszczenia. Korytka pomagają w rozbudowaniu istniejącej sieci elektrycznej w budynku. Doskonale sprawdzają się również w garażach lub warsztatach. Jeśli zatem zależy Ci na większej funkcjonalności, korytko elektryczne będzie bez wątpienia lepszym wyborem.

Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzesz, listwy i korytka powinny charakteryzować się trwałością. Wykonuje się je z plastiku. Istotne jest, by był on twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne lub na nacisk, jeśli listwa ma być montowana na podłodze. Zadaniem tych produktów jest ochrona kabli, dlatego nie powinny być łatwe do złamania. Co więcej, połamana listwa mogłaby uszkodzić izolację przewodu. To z kolei groziłoby porażeniem prądu. Z tego powodu trwałość tych produktów to ich najważniejsza cecha, którą powinieneś brać pod uwagę podczas zakupu.

W zależności od zaplanowanych prac, korytko lub listwa powinno mieć odpowiednią ilość kanałów. Dotyczy to szczególnie korytek, w których chcesz umieścić przewody energetyczne, antenowe lub telefoniczne. Dzięki temu układanie i grupowanie kabli będzie znacznie wygodniejsze.