Produkty

Funkcjonalna kanapa – jak wybrać?

Funkcjonalna kanapa – jak wybrać?

Kanapa jest meblem, który powinien znaleźć się w każdym salonie. Podejmując decyzję o jej zakupie warto kierować się czymś więcej, niż tylko jej wygodą i aspektem wizualnym. Funkcjonalna kanapa przyda nam się bowiem w wielu sytuacjach. Na co więc zwrócić uwagę przy jej wyborze?

kanapaWygodna i atrakcyjna wizualnie kanapa może stanąć w wielu pomieszczeniach naszego domu. W zależności od jej rozmiaru, a także naszych upodobań czy przeznaczenia konkretnych pomieszczeń, możemy umieścić ją w salonie, pokoju dziecinnym, młodzieżowym czy choćby w ogrodzie zimowym. Najczęściej jednak kanapa jest elementem wyposażenia salonu, gdzie wraz z fotelami stanowi centralny ośrodek wypoczynku i wspólnie spędzanego czasu.

Pamiętajmy, że współczesny rynek meblarski oferuje meble funkcjonalne i praktyczne, które zaspokajają wiele potrzeb, łącząc w sobie różne możliwości.

Aby nasza kanapa była meblem praktycznym, powinna przede wszystkim posiadać funkcję spania, czyli być rozkładana. Możliwe jest to np. poprzez wysuwanie siedziska do przodu i opuszczanie oparcia czy wyciągnięcie ukrytego pod siedziskiem stelażu.

Co ciekawe, wiele dostępnych na rynku modeli sof umożliwia po rozłożeniu stworzenie nawet 3 miejsc do spania. W razie potrzeby można przekształcić je nawet w łóżko piętrowe. Z takimi mechanizmami spotkamy się coraz częściej. Jeśli nie mamy takich potrzeb, możemy zdecydować się na model, który dzięki odpowiedniemu systemowi przekształci się w łóżko pojedyncze.

Drugą bardzo ważną kwestią jest obecność pojemnika na pościel. Nawet jeśli jego brak w pierwszej chwili nie wydaje nam się kłopotliwy, odczujemy go prawdopodobnie przy pierwszej możliwej okazji, gdy okaże się, że musimy szukać miejsca na schowanie pościeli.

Wymienione wyżej funkcje stanowią niezbędną podstawę, jeśli chodzi o funkcjonalność kanapy. To jednak nie wszystko. Na rynku znajdziemy także meble, które mają więcej zalet.

Niektóre kanapy wyposażone są np. w drewniane panele lub ministoliczki, które wykorzystać możemy w roli stolika do kawy lub tacki do odłożenia napoju czy przekąski. Dla miłośników książek znajdą się modele zaopatrzone w półki ciągnące się wzdłuż całego oparcia lub wmontowane np. z boku sofy.poduszka castorama

Dla funkcjonalności sofy ważna jest także możliwość zdjęcia obicia. Dzięki temu utrzymamy je w dobrym stanie i czystości. Będziemy mogli również wymienić je w razie potrzeby mniejszym kosztem. Rozbieralny pokrowiec to zdecydowanie dobry wybór w przypadku rodziny wielodzietnej lub posiadającej psy czy koty.

Poza wszystkimi dodatkowymi funkcjami, w jakie wyposażone są nowoczesne meble wypoczynkowe, nie zapominajmy, aby dobrać je odpowiednio do naszego wnętrza – jego rozmiarów i stylu. W pomieszczeniach dużych i przestronnych bardziej praktycznym i lepszym wizualnie wyborem będzie narożnik lub sofa większych rozmiarów wraz z fotelami. W mniejszych pokojach sprawdzi się mebel niewielki, np. dwuosobowy, który w razie potrzeby przekształcimy w łóżko piętrowe. Tutaj lepiej wybrać też model lekki w formie zamiast masywnego kompletu wypoczynkowego. 

Bywa, że nie możemy mieć wszystkiego – obecność niektórych funkcji w kanapie wyklucza obecność innych. Dlatego powinniśmy dobrze rozpoznać nasze potrzeby i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie najlepszego dla nas mebla.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza

Aranżacja salonu – Dorota Szelągowska i jej metamorfoza
W ramach metamorfozy Dorota Szelągowska przegoniła ducha PRL-u z domu Asi i Pawła. Ciężka meblościanka oraz babcine fotele już tam nie straszą. Salon ...
Czytaj więcej

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.

Sypialnia w stylu prowansalskim. Metamorfoza w Twoim domu.
Styl prowansalski jest chętnie wybierany przez właścicieli mieszkań i stosowany w pomieszczeniach. Świetnie nadaje się do wnętrz, w których na ...
Czytaj więcej

Przytulna sypialnia – aranżacje z marką GoodHome

Przytulna sypialnia – aranżacje z marką GoodHome
Dobrze udekorowana sypialnia to miejsce wytchnienia i odpoczynku po całym dniu. Idealnie zaaranżowana przestrzeń pozwala się zrelaksować, wyciszyć prz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Funkcjonalna kanapa – jak wybrać?