Produkty

Gdzie przyda się nam stołek lub mini drabinka?

Gdzie przyda się nam stołek lub mini drabinka?

Mini drabinka to specjalny taboret w kształcie schodków, który może mieć wiele zastosowań. Stołki zaś to uniwersalne siedziska, ale nie tylko. Gdzie więc możemy wykorzystać tego rodzaju wyposażenie? Czy mini drabinka przyda się tylko w pracy?

schodki składaneMini drabinka, schodki czy taboret ze stopniem?

Wszystkie te nazwy mogą określać jeden i ten sam rodzaj wyposażenia – podest ze stopniami (jednym lub kilkoma, a najczęściej maksymalnie trzema), który można wykorzystać w różnoraki sposób. To, do czego wykorzystamy element warunkuje jego budowę. Choć nazwy stosowane są zamiennie – mini drabinka jest najczęściej wyposażeniem stosowanym do pracy. Schodki zaś przydają się z reguły nie tylko w każdym warsztacie, ale i gospodarstwie domowym – to na nie wdrapie się maluch, który samodzielnie zechce umyć ręce czy ząbki. Taboret zaś (ze schodkiem lub stopniem), jest na tyle odpowiednio skonstruowany, że pozwoli nam nie tylko zyskać potrzebne podwyższenie, ale i będzie stanowił dodatkowe, awaryjne siedzisko.

Mini drabinka – gdzie się przyda?stołek

To wyposażenie do zadań specjalnych przyda się właściwie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy stabilnego podwyższenia. Z uwagi na to, że sprzęt ten wykonany jest w przeważnie ze stali lub tworzywa sztucznego, nie odznacza się zbytnio dekoracyjnym wyglądem. Mini drabinki mają więc najczęściej zastosowanie w warsztatach, na budowie, podczas wykańczania i remontów, dla firm sprzątających czy konserwantów i różnego rodzaju fachowców. Przyda nam się podczas malowania, ale również wymiany świetlówek czy mocowania karnisza. Mini drabinki są zazwyczaj zwieńczone uchwytem, który pełni rolę zarówno ochronną, jak i funkcjonalną, pozwala nam bowiem wygodnie przenosić element.

Tak wykonane schodki są z reguły odporne na wilgoć i rozmaite czynniki atmosferyczne, dlatego przydadzą nam się również na zewnątrz – w ogrodzie, na działce czy do wykańczania elewacji. Stal jest z reguły chromowana lub malowana proszkowo, co chroni ją przed korodowaniem. Możemy przechowywać taką mini drabinkę w szopie, piwnicy czy garażu.

Czy wiesz, że…?

Inną, zdecydowanie bardziej reprezentacyjną formą mini drabinki, są schodki lub taboret ze stopniami wykonane z drewna. Tego rodzaju wyposażenie może nie tylko służyć domownikom jako podwyższenie, ale również pełnić funkcję dodatkowego siedziska, podstawki pod rośliny, szafki nocnej czy też stolika z siedzeniem dla dziecka.

stołekKlasyczny stołek – mebel do wszystkiego?

Inną, klasyczną formą mebla, która spełni rolę podwyższenia, kiedy tego potrzebujemy może być zwykły stołek. Wybierzmy jednak taki, którego nogi są umiejscowione pod kątem w stosunku do jego osi. W ten sposób zwiększa się jego stabilności, a my stając na nim, mniej narażamy się na przykry wypadek. Stołki lepiej spełniają się w rolę siedzisk – w pracy, domu, kawiarni czy innych miejscach usługowo-komercyjnych. Podobnie jak taborety i schodki mogą również służyć jako mini stoliki, szafki nocne, podstawy pod rośliny domowe czy przenośne, lekkie krzesełko.

Data publikacji: 29.11.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Schodki i stołki – zastosowania alternatywne

Schodki i stołki – zastosowania alternatywne
Minidrabinki, niskie stołki i składane schodki – to wyposażenie, które przydaje się nie tylko w każdym domu, ale i w magazynach, sklepach...
Czytaj więcej

Schodki do domu i do warsztatu – jak wybrać

Schodki do domu i do warsztatu – jak wybrać
Składane schodki czy minidrabinka – niezależnie od tego, jak je nazwiemy, przydają się w każdym domu, a tym bardziej w warsztacie. Zamiast stawa...
Czytaj więcej

Minidrabinka – czym powinna się wyróżniać

Minidrabinka – czym powinna się wyróżniać
Ten niewielki mebel stanowi rodzaj mobilnego wyposażenia garaży, warsztatów, magazynów czy też sklepów. Schodki wykorzystujemy ta...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gdzie przyda się nam stołek lub mini drabinka?