Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Rusztowania

Strzałka w prawo

Pomosty robocze

Strzałka w prawo

Pomosty robocze

Pomosty robocze to nieodłączny element wyposażenia każdej budowy czy remontu. Są to specjalne konstrukcje, które umożliwiają pracę na wysokościach i zapewniają pracownikom bezpieczne i stabilne podłoże.

Filtry

Pomosty robocze

Pomosty robocze to nieodłączny element wyposażenia każdej budowy czy remontu. Są to specjalne konstrukcje, które umożliwiają pracę na wysokościach i zapewniają pracownikom bezpieczne i stabilne podłoże.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rusztowania

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Rusztowania czy pomosty robocze?

Podczas wykonywania prac montażowych lub serwisowych na znacznej wysokości dobrze jest zastosować odpowiednie rusztowanie, które będzie gwarancją bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich pracowników. Odpowiednim zabezpieczeniem tego typu prac jest rusztowanie elewacyjne, które cechuje się dużą stabilnością. Dodatkowym atutem rozwiązania tego typu może być łatwość jego demontażu, tak by po skończonej pracy szybko rozmontować części konstrukcyjne, takie jak drabinki czy podest roboczy. Dostępne w sklepach Castorama modele spełniają wszystkie atesty bezpieczeństwa wymagane przez polskie prawo budowlane, dlatego można je stosować zarówno do użytku prywatnego, jak i do pracy w profesjonalnych firmach budowlanych.

Konstrukcje znajdujące się w tej kategorii znane są również pod nazwą mini rusztowanie. Ze względu na łatwość montażu i stosunkowo niewielkie rozmiary, zastosujesz je bez problemu podczas malowania elewacji budynku, odświeżania ścian i sufitów wewnątrz budynku oraz w trakcie wielu innych prac montażowych i remontowych. Rusztowanie elewacyjne jest doskonałym zamiennikiem dla drabiny. Podest roboczy jest stabilniejszy niż podest drabiny, dlatego też praca z jego pomocą jest szybsza i bezpieczniejsza. Sieć sklepów Castorama przygotowała dla Ciebie różne modele pomostów roboczych, które wykorzystasz podczas wykonywania prac remontowo-budowlanych na swojej posesji oraz podczas zleceń profesjonalnej ekipy budowlanej.

Rozbudowana i bardziej funkcjonalna forma drabiny

Pomosty robocze mają podobne zastosowanie do tego, jakie mają drabiny, jednak ze względu na konstrukcję są od nich stabilniejsze i wygodniejsze. Rusztowanie elewacyjne składa się z dwóch elementów o kształcie i budowie drabin, przy czym jedna zazwyczaj wyposażona jest w kółka oraz z podestu roboczego rozkładanego pomiędzy nimi. Dlatego też osoba, która wykorzystuje do pracy tego typu konstrukcję, ma większą możliwość poruszania się, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Podest jest szerszy niż drabiny, dlatego też nie trzeba tak często przerywać pracy, aby go przesunąć i zacząć pracą na nowym fragmencie.

W trakcie remontu czy budowy domu lub jakiegokolwiek budynku piętrowego bardzo często pojawia się problem związany z pracą na różnych wysokościach i na klatkach schodowych. W takim wypadku warto skorzystać z możliwości, jakie daje odpowiednio dobrany pomost.

Dzięki regulowanej wysokości elementów możesz wygodnie ustawić pomost roboczy na nierównym podłożu, zapewniając konstrukcji stabilność i możliwość poruszania się w szerszym zakresie, niż pozwala na to klasyczna drabina. Oznacza to, że bez względu na ilość schodów lub ich powierzchnię będziesz w stanie zagipsować oraz pomalować ściany na różnej wysokości w dokładnie taki sam sposób, bez ryzyka niebezpiecznego dla życia i zdrowia upadku. Dodatkowo taki pomost jest mobilniejszy niż klasyczne rusztowanie. Nie wymaga także skomplikowanego montażu.

Trzy w jednym: trwałość, wytrzymałość i lekkość konstrukcji

Wśród artykułów dostępnych w asortymencie Castoramy z pewnością znajdziesz takie rusztowanie, które idealnie spełni Twoje oczekiwania. Planujesz odnowienie elewacji swojego domu? Czeka Cię malowanie ścian o dużej powierzchni? W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się rusztowanie jezdne, które bez większego wysiłku będziesz w stanie przesunąć samodzielnie. Pomosty można w łatwy sposób przesunąć, ponieważ zostały one wyposażone w mobilne rolki. Rusztowanie na kółkach ma także blokady, które uniemożliwiają samoczynne poruszanie się konstrukcji, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa osób na niej pracujących. Upewnij się, że każde z zamontowanych kół ma taką blokadę. Tylko wtedy będziesz w stanie odpowiednio ustabilizować podest.

Mobilność konstrukcji rusztowań polega nie tylko na możliwości ich przesuwania, kiedy rozłożone pełnią już swoją funkcję. Profesjonalna ekipa budowlana pracująca na swoim sprzęcie dobiera go również pod kątem możliwości jego transportu – im jest on łatwiejszy, tym lepiej. Funkcjonalne podesty, które możesz złożyć, są cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Modele składane są łatwiejsze w transporcie, a także w przechowywaniu.

Producenci wyszukują takie tworzywa, które są jednocześnie lekkie i bardzo solidne. Dostępny w naszych sklepach sprzęt został wykonany przede wszystkim z aluminium, które jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a także lekkie. Materiał, z którego wykonane zostały poszczególne elementy, wpływa na żywotność sprzętu budowlanego, co jest istotne również dla prywatnych użytkowników planujących dłuższą budowę domu lub gruntowny remont. Dodatkowo aluminiowe elementy dużo łatwiej wyczyścisz z pozostałości materiałów budowlanych. Możesz do tego używać środków chemicznych, które rozpuszczą farbę lub wykruszą zaprawę cementową. Nie uszkodzą one warstwy aluminium, dzięki czemu konstrukcja zachowa idealny wygląd. Co więcej, materiał ten jest odporny na korozję. Dzięki temu nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas kontaktu z wodą czy od nadmiernej wilgotności.

Prezentowane mini rusztowania są również bezpieczne, ponieważ mają zabezpieczenia chroniące przed przypadkowym wypięciem zaczepów. Podczas szukania idealnego podestu, koniecznie zwróć uwagę na wszystkie dostępne zabezpieczenia. Dotyczy to nie tylko osłon przed przypadkowym wypięciem się zaczepów. Również dodatkowe elementy wzmacniające i stabilizujące podesty mają duże znaczenie ze względu na komfort pracy z tymi produktami.

Wybór odpowiedniego rusztowania jest jednym z ważniejszych elementów planowania Twojej pracy, ponieważ dobra decyzja oznacza skrócenie czasu trwania budowy lub remontu i pozwala na wcześniejszą radość z jej efektów. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jaki rodzaj rusztowania jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, skontaktuj się z naszymi doradcami w sklepach Castorama, a oni pomogą Ci wybrać rozwiązanie, którego potrzebujesz. Zapoznaj się z naszym asortymentem również, jeśli poszukujesz rusztowań innego typu niż opisane. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt, dzięki któremu praca będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza.