Produkty

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

Światło, nie tylko słoneczne, w naturalny w sposób reguluje naszą aktywność oraz nastrój. Nie bez powodu w jasnych, ciepłych wnętrzach czujemy się komfortowo i pełni energii, w półmroku możemy się zrelaksować i odpocząć, a ostre, białe światło pobudza nas do działania. W naszych domach chcemy czuć się dobrze, a oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, dlatego warto dobierać je z głową!

Oświetleniowe ABC

Rozmieszczenie źródeł światła często sprawia wrażenie przypadkowego. Zadbaj, by wszystko było na swoim miejscu!

salon
Salon
to przede wszystkim strefa relaksu. Ważne, by dobrze dobrane światło temu sprzyjało. Miejsce do wieczornego odpoczynku z książką czy dobrym filmem pomoże nam wyznaczyć duża lampa podłogowa ustawiona przy kanapie lub fotelu (zob. lampa podłogowa Colours Lapins, 825559). Wyjątkowy nastrój pomogą wyczarować także ledowe podświetlenia ścian, mebli, luster czy obrazów lub po prostu piękne, aromatyczne, kolorowe świece.

Jadalnia to miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj siadamy z rodziną do wspólnych posiłków, przyjmujemy gości i spotykamy się z przyjaciółmi. Najlepszym wyborem będą lampy wiszące, ulokowane tuż nad stołem. W ten sposób nie tylko dobrze oświetlimy jego blat, lecz także stworzymy przyjemną atmosferę w całym pomieszczeniu, a odpowiednia barwa światła sprawi, że potrawy będą wyglądały jeszcze apetyczniej!

pokój dziecięcy

W pokoju dziecięcym musimy zadbać o oświetlenie wielopunktowe, najlepiej o różnej intensywności. Pamiętajmy, by dostosować je do potrzeb i wieku dziecka. Niemowlęta będą potrzebowały półmroku (lampki nocne, kinkiety z żarówkami o małej mocy), kilkulatki jasnej przestrzeni do zabawy (żyrandol, oczka halogenowe), a dzieci w wieku szkolnym kącika do nauki z praktyczną lamką na biurku (zob. lampka biurkowa Pocatello, 819596) oraz osobnego miejsca do relaksu, (kinkiety i spoty nad łóżkiem).

sypialnia

W sypialni można zamienić klasyczne lampki nocne na te zwisające z sufitu - to ostatnio bardzo modne rozwiązanie! Możesz wykorzystać np. dostępne w Castoramie lampy wiszące Colours Ballymena, 822749. Przyda się także światło ogólne, np. w postaci żyrandola w centralnym punkcie pomieszczenia, który dobrze oświetli wszystkie zakamarki naszej sypialni, ułatwiając nam np. wieczorne przetrząsanie szafy czy komody. A kiedy jesteśmy już przy szafie, w niej również powinno zagościć dodatkowe oświetlenie. Mogą to być spoty, reflektorki, oczka lub lampy kierunkowe.

porada doroty

 Więcej inspiracji w katalogu Dekoracje dostępnym w sklepach Castorama i na www.castorama.pl.

Data publikacji: 11.10.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!