Produkty

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

Światło, nie tylko słoneczne, w naturalny w sposób reguluje naszą aktywność oraz nastrój. Nie bez powodu w jasnych, ciepłych wnętrzach czujemy się komfortowo i pełni energii, w półmroku możemy się zrelaksować i odpocząć, a ostre, białe światło pobudza nas do działania. W naszych domach chcemy czuć się dobrze, a oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, dlatego warto dobierać je z głową!

Oświetleniowe ABC

Rozmieszczenie źródeł światła często sprawia wrażenie przypadkowego. Zadbaj, by wszystko było na swoim miejscu!

salon
Salon
to przede wszystkim strefa relaksu. Ważne, by dobrze dobrane światło temu sprzyjało. Miejsce do wieczornego odpoczynku z książką czy dobrym filmem pomoże nam wyznaczyć duża lampa podłogowa ustawiona przy kanapie lub fotelu (zob. lampa podłogowa Colours Lapins, 825559). Wyjątkowy nastrój pomogą wyczarować także ledowe podświetlenia ścian, mebli, luster czy obrazów lub po prostu piękne, aromatyczne, kolorowe świece.

Jadalnia to miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj siadamy z rodziną do wspólnych posiłków, przyjmujemy gości i spotykamy się z przyjaciółmi. Najlepszym wyborem będą lampy wiszące, ulokowane tuż nad stołem. W ten sposób nie tylko dobrze oświetlimy jego blat, lecz także stworzymy przyjemną atmosferę w całym pomieszczeniu, a odpowiednia barwa światła sprawi, że potrawy będą wyglądały jeszcze apetyczniej!

pokój dziecięcy

W pokoju dziecięcym musimy zadbać o oświetlenie wielopunktowe, najlepiej o różnej intensywności. Pamiętajmy, by dostosować je do potrzeb i wieku dziecka. Niemowlęta będą potrzebowały półmroku (lampki nocne, kinkiety z żarówkami o małej mocy), kilkulatki jasnej przestrzeni do zabawy (żyrandol, oczka halogenowe), a dzieci w wieku szkolnym kącika do nauki z praktyczną lamką na biurku (zob. lampka biurkowa Pocatello, 819596) oraz osobnego miejsca do relaksu, (kinkiety i spoty nad łóżkiem).

sypialnia

W sypialni można zamienić klasyczne lampki nocne na te zwisające z sufitu - to ostatnio bardzo modne rozwiązanie! Możesz wykorzystać np. dostępne w Castoramie lampy wiszące Colours Ballymena, 822749. Przyda się także światło ogólne, np. w postaci żyrandola w centralnym punkcie pomieszczenia, który dobrze oświetli wszystkie zakamarki naszej sypialni, ułatwiając nam np. wieczorne przetrząsanie szafy czy komody. A kiedy jesteśmy już przy szafie, w niej również powinno zagościć dodatkowe oświetlenie. Mogą to być spoty, reflektorki, oczka lub lampy kierunkowe.

porada doroty

 Więcej inspiracji w katalogu Dekoracje dostępnym w sklepach Castorama i na www.castorama.pl.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?
Styl eklektyczny w salonie to ciekawe wyzwanie dla każdego amatora oryginalnych i nietuzinkowych wnętrz. Pozwala na liczne modyfikacje i łączenie wiel...
Czytaj więcej

Więcej światła! - TOP 4 lampy do oświetlenia domu

Więcej światła! - TOP 4 lampy do oświetlenia domu
Oświetlenie to ważny element każdego domu. To dzięki niemu możesz bez przeszkód funkcjonować nawet wtedy, gdy za oknem panuje mrok. Jakie lampy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!