Instrukcja wideo - Jak wymienić blat kuchenny?

Zniszczony blat kuchenny może zostać wymieniony przez nas samodzielnie. Jeśli przeprowadzamy remont kuchni, nie do wszystkich prac musimy wzywać fachowca. Montaż blatu kuchennego to czynność, którą swobodnie wykonamy sami – szczególnie po obejrzeniu odpowiedniej instrukcji wideo!

Kiedy wymienić blat kuchenny?

Ten element kuchennego wyposażenia należy do najważniejszych w pomieszczeniu – to płaszczyzna, bez której nie moglibyśmy wygodnie przygotowywać posiłków i przechowywać rozmaitych akcesoriów. Również ze względu na to, że pełni tak ważną rolę w kuchni, jego wygląd ma duże znaczenie. Jeśli powierzchnia blatu kuchennego jest już zniszczona lub nie pasuje do naszej nowej wizji aranżacyjnej, możemy zdecydować o jego wymianie. W sytuacji, gdy zostawiamy stare meble, również mamy szansę dopasować jedynie nowy laminowany blat kuchenny. Trudnością może okazać się dostosowanie go do zlewozmywaka czy płyty grzejnej, ale gdy przyjrzymy się instrukcji, zobaczymy, że także i to nie jest trudne.

Montaż blatu kuchennego

Chociaż nie jest to skomplikowana czynność, musimy się do niej odpowiednio przygotować i nie tylko skompletować potrzebne narzędzia, ale również zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. W nowym blacie kuchennym będziemy musieli wyciąć specjalne otwory na zlewozmywak czy płytę grzewczą. Dzięki filmowi instruktażowemu dowiemy się dokładnie, czego potrzebujemy i jakie czynności przeprowadzić krok po kroku, aby prawidłowo wykonać montaż blatu kuchennego. Nie zapomnijmy o istotnej kwestii zaznaczania ołówkiem miejsc wycinania, a także wykorzystaniu poziomnicy, dzięki której będziemy bardziej precyzyjni. Zaopatrzmy się także we właściwe wkręty.

Nowy blat do kuchni

Pamiętajmy, aby wybrany blat miał odpowiednie wymiary, żebyśmy nie musieli docinać również jego boków. Wymierzmy wcześniej to na jaką długość i szerokość rozciągają się szafki dolne, które ma on przykrywać. Jeśli nie interesuje nas blat kuchenny laminowany, musimy upewnić się, że może być on również zamontowany tak samo. Zanim przystąpimy do jakiejkolwiek czynności, obejrzyjmy poniższy instruktaż wideo - pozwoli on nam uniknąć ewentualnych błędów.