Produkty

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Wykańczając dom lub mieszkanie, poszukujemy rozwiązań odpowiadających współczesnym trendom technologicznym. Chcemy, aby nasze miejsce do życia było wygodne, ale też ekonomiczne. Zastosowanie nowoczesnych okien pozwoli nam nieco podnieść komfort warunków mieszkalnych oraz wprowadzić do wnętrz szereg udogodnień.

Nowoczesne oknaPrzede wszystkim energooszczędność

Choć wszelkie nowinki techniczne zawsze początkowo wymagają wyższych nakładów finansowych, to często warto w nie zainwestować. Tak właśnie przedstawia się sytuacja z energooszczędnymi oknami, których współczynnik przenikania ciepła został znacząco poprawiony na przestrzeni lat. Większość strat ciepła w mieszkaniach spowodowanych jest słabą szczelnością okien lub ich kiepską jakością, dlatego inwestując w lepsze okna, inwestujemy w niższe koszty eksploatacyjne domu w czasie zimy.

Lepsza izolacyjność oznacza mniejsze nakłady grzewcze, a zatem pomniejszone rachunki. W ostatecznym rozrachunku okaże się, że okna energooszczędne są w istocie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy włożyć między bajki również przekonanie, że drewniane okna ustępują swoją izolacyjnością termiczną tym wykonanym z PCV – najwyższy czas, aby okna z naturalnych surowców wróciły do łask.

Nowoczesne oknaNowoczesny design

Jeśli nie musimy się już przejmować kwestią jakości, szczelności i izolacyjności naszych okien, możemy się skupić na tym, co de facto jest dla nasz najprzyjemniejsze – wybieraniu okien pod kątem stylistyki naszego domu. Obecnie królują wielkie formy.

Duże przeszklenia, najlepiej z jak najmniejszą liczbą elementów dzielących szyby, dają wrażenie oglądanie świata zewnętrznego jak na obrazie. Do tego najlepiej wybrać drewnianą, prosta ramę, która będzie zwieńczeniem widoku z okna. To kolejna rzecz, z którą producenci radzą sobie coraz lepiej. Tafle szyb nie wymagają już wielu podpórek w postaci przegród, choć decydując się na wielkoformatowe okno, wcześniej upewnijmy się, że wybrany przez nas model posiada dobre opinie.

Sterownik roletowy Proxi BluetoothNowinki technologiczne

W dobie inteligentnych systemów instalacyjnych do mieszkań mogliśmy się spodziewać również udogodnień w zakresie korzystania z okien. Preludium do wkroczenia w nową erę technologiczną może stanowić zdalne sterowanie żaluzjami lub roletami, co sprzyja wieczornemu odpoczynkowi na kanapie oraz leniwym letnim popołudniom, kiedy nie wstając z miejsca możemy się odgrodzić od rażących promieni słonecznych.

Obecnie jednak oferowane na rynku okna również mogą być obsługiwane bezdotykowo, a co więcej, dzięki specjalnym czujnikom, automatycznie będą się zamykały w czasie deszczu.

Czy wiesz że…?

Otwieranie i zamykanie okien w mieszkaniu jest możliwe nawet wtedy, kiedy znajdujemy się poza mieszkaniem. Inteligentne systemy współpracują bowiem z aplikacjami na smartfony i tablety, więc nawet w pracy, na uczelni czy spotkaniu towarzyskim możemy przypomnieć sobie o konieczności przewietrzenia mieszkania i wcielić potrzebę w życie.

Na potrzeby nowoczesnych mieszkań powstały nowoczesne okna spełniające standardy najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki nim XXI wiek rozgości się w naszym domostwie na dobre, przynosząc szereg udogodnień wszystkim członkom rodziny.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Renowacja starych okien i drzwi

Renowacja starych okien i drzwi
Stare okna i drzwi drewniane czy nawet te wykonane z PCV po wielu latach użytkowania tracą swoją wartość estetyczną. Kiedy nie są całkowicie zniszczon...
Czytaj więcej

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne
We współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych oraz zabudowy mieszkalnej, coraz częściej decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Za takim roz...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak wyregulować okno PCV

Instrukcja wideo – jak wyregulować okno PCV
Nieszczelne okno PCV, to okno niefunkcjonalne. Szczególnie zimą możemy poznać skutki jego nieprawidłowej regulacji. Skrzydło o nieodpowiednim docisku ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne okna, czyli jakie?