Nowoczesne okna, czyli jakie?

Wykańczając dom lub mieszkanie, poszukujemy rozwiązań odpowiadających współczesnym trendom technologicznym. Chcemy, aby nasze miejsce do życia było wygodne, ale też ekonomiczne. Zastosowanie nowoczesnych okien pozwoli nam nieco podnieść komfort warunków mieszkalnych oraz wprowadzić do wnętrz szereg udogodnień.

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Przede wszystkim energooszczędność

Choć wszelkie nowinki techniczne zawsze początkowo wymagają wyższych nakładów finansowych, to często warto w nie zainwestować. Tak właśnie przedstawia się sytuacja z energooszczędnymi oknami, których współczynnik przenikania ciepła został znacząco poprawiony na przestrzeni lat. Większość strat ciepła w mieszkaniach spowodowanych jest słabą szczelnością okien lub ich kiepską jakością, dlatego inwestując w lepsze okna, inwestujemy w niższe koszty eksploatacyjne domu w czasie zimy.

Lepsza izolacyjność oznacza mniejsze nakłady grzewcze, a zatem pomniejszone rachunki. W ostatecznym rozrachunku okaże się, że okna energooszczędne są w istocie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy włożyć między bajki również przekonanie, że drewniane okna ustępują swoją izolacyjnością termiczną tym wykonanym z PCV – najwyższy czas, aby okna z naturalnych surowców wróciły do łask.

Przeczytaj także: Klamki do okien – na co zwrócić uwagę

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Nowoczesny design

Jeśli nie musimy się już przejmować kwestią jakości, szczelności i izolacyjności naszych okien, możemy się skupić na tym, co de facto jest dla nasz najprzyjemniejsze – wybieraniu okien pod kątem stylistyki naszego domu. Obecnie królują wielkie formy.

Duże przeszklenia, najlepiej z jak najmniejszą liczbą elementów dzielących szyby, dają wrażenie oglądanie świata zewnętrznego jak na obrazie. Do tego najlepiej wybrać drewnianą, prosta ramę, która będzie zwieńczeniem widoku z okna. To kolejna rzecz, z którą producenci radzą sobie coraz lepiej. Tafle szyb nie wymagają już wielu podpórek w postaci przegród, choć decydując się na wielkoformatowe okno, wcześniej upewnijmy się, że wybrany przez nas model posiada dobre opinie.

Dowiedz się: Jak transportować duże okna?

Nowinki technologiczne

W dobie inteligentnych systemów instalacyjnych do mieszkań mogliśmy się spodziewać również udogodnień w zakresie korzystania z okien. Preludium do wkroczenia w nową erę technologiczną może stanowić zdalne sterowanie żaluzjami lub roletami, co sprzyja wieczornemu odpoczynkowi na kanapie oraz leniwym letnim popołudniom, kiedy nie wstając z miejsca możemy się odgrodzić od rażących promieni słonecznych.

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Obecnie jednak oferowane na rynku okna również mogą być obsługiwane bezdotykowo, a co więcej, dzięki specjalnym czujnikom, automatycznie będą się zamykały w czasie deszczu.

Czy wiesz że…?

Otwieranie i zamykanie okien w mieszkaniu jest możliwe nawet wtedy, kiedy znajdujemy się poza mieszkaniem. Inteligentne systemy współpracują bowiem z aplikacjami na smartfony i tablety, więc nawet w pracy, na uczelni czy spotkaniu towarzyskim możemy przypomnieć sobie o konieczności przewietrzenia mieszkania i wcielić potrzebę w życie.

Na potrzeby nowoczesnych mieszkań powstały nowoczesne okna spełniające standardy najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki nim XXI wiek rozgości się w naszym domostwie na dobre, przynosząc szereg udogodnień wszystkim członkom rodziny.