LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie świąteczne

Wydawałoby się, iż wieszanie oświetlenia świątecznego nie powinno być skomplikowane, jednak jeśli chcemy zrobić to bezpiecznie, a przy okazji osiągnąć najlepsze efekty wizualne należy wykonać to z rozwagą. Lampki choinkowe czy specjalna kurtyna LED może pięknie dekorować nasze okno, również z zewnątrz. Jak zamontować takie oświetlenie?

Przejdź do następnych akapitów:

Tradycyjne lampki choinkowe

Spośród wielu oferowanych nam rodzajów oświetlenia świątecznego, najbardziej wciąż jeszcze popularne są lampki choinkowe z tradycyjnymi, drobnymi żaróweczkami. Takie światełka należy umiejętnie wieszać, gdyż ich przewód jest pod ciągłym napięciem, a nawet najmniejsze uszkodzenie może przerwać ich pracę. Kiedy wybieramy lampki świąteczne, zwróćmy uwagę na ich zabezpieczenia IP. Im jest ono większe, tym lepiej chronione są przewody i żaróweczki – zarówno przed wilgocią, jak i obiektami.

Kurtyna LED Bulinex 100L 4,8 m flesz z dodatkowym gniazdem barwa ciepła biała

Oświetlenie świąteczne – jakie wybrać na okno?

Na oknie możemy zamontować rozmaite lampki choinkowe, a także specjalne kurtyny czy girlandy świetlne. Do wyboru mamy również specjalne oświetlenie świąteczne zewnętrzne, które pozwoli nam także przyozdobić dom czy mieszkanie od strony elewacji. Lampki świąteczne LED często występują w formie, która pozwoli nam je łatwo umieścić na oknie – listwach czy paskach i transparentnych rurkach. Takie oświetlenie świąteczne może również nadawać się na zewnątrz. Jednak zwykłe światełka mamy szansę łatwo opleść wokół karnisza oraz umiejętnie zawiesić, o czym dowiemy się z profesjonalnego instruktażu wideo. Doskonałe będą takie lampki świąteczne, które imitują kurtynę świetlną – np. kurtyna sople LED, będą one wtedy swobodnie zwisać na tle szyby, ozdabiając pięknie wnętrze.

Jak zamontować oświetlenie świąteczne?

Nie potrzebujemy szczególnych zdolności ani profesjonalnego asortymentu. Dzięki poniższemu filmowi dowiemy się w szybki sposób, jak bezpiecznie wykonać popularną dekorację bożonarodzeniową, sprawiając, że nasze wnętrza będą klimatyczne i oryginalne. Oto jak powiesić lampki świąteczne na oknie:

Data publikacji: 19.12.2016