Instrukcja wideo - montaż baterii kuchennej

Stało się – nasza bateria kuchenna wymaga wymiany. Jeśli od dłuższego czasu przecieka lub w inny sposób nie działa tak, jak powinna, a wcześniejsze próby napraw nie pomogły, lepiej zastąpić ją nową. Wbrew pozorom wymiana kranu nie sprawi nam dużego problemu.

Samodzielna wymiana baterii kuchennej

Jeśli usterka naszego kranu jest na tyle poważna, że nie da się jej już naprawić, bądź stara bateria już się nam nie podoba, a łazienkę chcemy poddać metamorfozie, nie musimy koniecznie wzywać fachowca, który podjąłby się wymiany tego ważnego elementu. Przy odrobinie wysiłku i przy pomocy odpowiednich narzędzi montaż baterii kuchennej możemy swobodnie wykonać samodzielnie. Poniższy film instruktażowy przyda się nam również w sytuacji, gdy wykańczamy kuchnię w mieszkaniu lub lokalu gastronomicznym i będziemy pierwszy raz przyłączać kran do instalacji wodnej.

Wybór baterii kuchennej

Przed montażem baterii kuchennej powinniśmy wybrać odpowiednio dopasowany do zlewozmywaka model. Należy pamiętać, że nie tylko kwestie wizualne są w tym wypadku ważne, ale także materiał, wykonanie oraz wymiary i funkcjonalność. Musimy zastanowić się, jaki powinien być nasz kran – będziemy z niego bardzo często korzystać. Weźmy pod uwagę to, że niektóre naczynia są większe i trudniejsze do umycia. Bateria kuchenna może mieć wyciąganą wylewkę, która znacznie ułatwi nam nalewanie wody do wysokich garnków czy misek. Zdecydujmy, jak wysoki ma być kran, jaki kształt nam odpowiada najbardziej, a przede wszystkim, jakie parametry najlepiej pasują do zlewozmywaka – w ten sposób unikniemy chlapania wodą poza obszar roboczy.

Montaż baterii kuchennej

Właściwie jedynym narzędziem, którego potrzebujemy, aby wykonać tę czynność jest klucz nastawny, dlatego też swobodnie możemy sami się jej podjąć. Przede wszystkim, zanim zaczniemy montaż, odetnijmy dopływ wody ciepłej i zimnej. Jeśli posiadamy już wężyki (ponieważ jedynie wymieniamy kran), sprawdźmy czy są w dobrym stanie – w takim wypadku możemy je wykorzystać do nowej baterii kuchennej. Tego, jak wykonać montaż baterii, dowiemy się z poniższego filmu instruktażowego. Do dzieła!

Data publikacji: 03.05.2017