Produkty

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?

Kupując baterię zlewozmywakową, w pudełku poza główną częścią znajdziemy kilka elementów. Nie powinno nas to jednak przerażać, prawidłowy montaż nie jest trudny.

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Fontes chromCo więcej, w przypadku większości instalacji potrzebne nam będą jedynie: zestaw kluczy płasko-nasadowych oraz śrubokręt.

Krok 1

Zanim przystąpimy do montażu naszej nowej baterii należy sprawdzić, czy w pudełku znajdują się wszystkie elementy (zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi) oraz obowiązkowo zakręcić dopływ zimnej i ciepłej wody w mieszkaniu.

Krok 2

Zaczynamy od wkręcenia elastycznych wężyków (należy dokręcić je do oporu kluczem) i śruby mocującej do wnętrza głównej części baterii. W niektórych rodzajach baterii należy dodatkowo pod korpusem umieścić ozdobny pierścień oraz gumową podkładkę (tzw. o-ring, który uszczelnia podstawę baterii). Na rynku dostępne są również modele z pierścieniami od razu skręconymi z główną częścią baterii.

Krok 3

Sprawdzamy, czy nasze wężyki da się bez problemu połączyć z przewodami ciepłej i zimnej wody. Ważne jest, aby nie były one przesadnie załamane lub naciągnięte. Nakrętki wężyków muszą być dopasowane do wielkości gwintu zaworu kątowego.

Krok 4

Baterię umieszczamy w otworze zlewozmywaka i ustawiamy zgodnie ze środkiem skali rozdziału wody. Od spodu zlewu nakładamy podkładki (gumową i metalową) i w nagwintowane otwory baterii wkręcamy śruby mocujące (zwykle są dwie lub jedna).

Nakrętki na śrubach mocujących dokręcamy kluczem tak, aby bateria nie obracała się w otworze (dokręcamy do wyraźnego oporu, ale nie za mocno, by nie spowodować odkształceń nakładki).

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Palani ścienna chromKrok 5

Łączymy elastyczne wężyki baterii z instalacją ciepłej i zimnej wody (pamiętajmy, aby w ich końcach dodatkowo umieścić załączone w zestawie uszczelki). Końce wężyków dokręcamy solidnie kluczem, następnie odkręcamy zawory wody i sprawdzamy szczelność instalacji.

Uwaga! Warto wiedzieć, że:

- zaworki w ścianie powinny posiadać filtr, który zabezpieczy baterię przed zanieczyszczeniami mechanicznymi;

- na rynku możemy dostać zaworki trójdrożne, dzięki którym pod jeden zaworek możemy podłączyć wodę do baterii oraz pralki lub zmywarki;

- wężyki przy zakupionej baterii standardowo mają długość 35 cm – jeżeli stwierdzimy, że są one zbyt krótkie, należy kupić dłuższe bądź przedłużyć oryginalne.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Perlator – czy naprawdę działa?

Perlator – czy naprawdę działa?
Zastosowanie perlatora to jeden z wielu sposobów na wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się nad ...
Czytaj więcej

Przestrzeń przy oknie w kuchni – jak ją zabudować?

Przestrzeń przy oknie w kuchni – jak ją zabudować?
Okna znajdujące się w każdym domowym pomieszczeniu pełnią niezwykle ważną funkcję. Przestrzeń pod nimi, a także dookoła nich, wcale nie musi pozostać ...
Czytaj więcej

Odświeżanie mieszkania w zgodzie z zasadami feng shui

Odświeżanie mieszkania w zgodzie z zasadami feng shui
Urządzanie i odświeżanie domu w myśl starochińskiej sztuki aranżacji przestrzeni feng shui nie wymaga wielu zmian. Wystarczy przeorganizować drobiazgi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
23.11.2015
Nie wiem czy to mężowi wystarczy ale mam zamiar dać mu linka i niech w koncu nam sam wymieni kran, ja już mam dość fachowców i wiecznego czekania! Jakoś inni robią sami...
11.09.2015
ja mam zawsze problem z dopasowaniem tych plastikowych przyłączy pode zlewem, zawsze nie tak coś je przykręcę... jakby nie można tego było prościej wymyslić..

Ocena i komentarz dla:

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?