Produkty

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?

Kupując baterię zlewozmywakową, w pudełku poza główną częścią znajdziemy kilka elementów. Nie powinno nas to jednak przerażać, prawidłowy montaż nie jest trudny.

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Fontes chromCo więcej, w przypadku większości instalacji potrzebne nam będą jedynie: zestaw kluczy płasko-nasadowych oraz śrubokręt.

Krok 1

Zanim przystąpimy do montażu naszej nowej baterii należy sprawdzić, czy w pudełku znajdują się wszystkie elementy (zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi) oraz obowiązkowo zakręcić dopływ zimnej i ciepłej wody w mieszkaniu.

Krok 2

Zaczynamy od wkręcenia elastycznych wężyków (należy dokręcić je do oporu kluczem) i śruby mocującej do wnętrza głównej części baterii. W niektórych rodzajach baterii należy dodatkowo pod korpusem umieścić ozdobny pierścień oraz gumową podkładkę (tzw. o-ring, który uszczelnia podstawę baterii). Na rynku dostępne są również modele z pierścieniami od razu skręconymi z główną częścią baterii.

Krok 3

Sprawdzamy, czy nasze wężyki da się bez problemu połączyć z przewodami ciepłej i zimnej wody. Ważne jest, aby nie były one przesadnie załamane lub naciągnięte. Nakrętki wężyków muszą być dopasowane do wielkości gwintu zaworu kątowego.

Krok 4

Baterię umieszczamy w otworze zlewozmywaka i ustawiamy zgodnie ze środkiem skali rozdziału wody. Od spodu zlewu nakładamy podkładki (gumową i metalową) i w nagwintowane otwory baterii wkręcamy śruby mocujące (zwykle są dwie lub jedna).

Nakrętki na śrubach mocujących dokręcamy kluczem tak, aby bateria nie obracała się w otworze (dokręcamy do wyraźnego oporu, ale nie za mocno, by nie spowodować odkształceń nakładki).

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Palani ścienna chromKrok 5

Łączymy elastyczne wężyki baterii z instalacją ciepłej i zimnej wody (pamiętajmy, aby w ich końcach dodatkowo umieścić załączone w zestawie uszczelki). Końce wężyków dokręcamy solidnie kluczem, następnie odkręcamy zawory wody i sprawdzamy szczelność instalacji.

Uwaga! Warto wiedzieć, że:

- zaworki w ścianie powinny posiadać filtr, który zabezpieczy baterię przed zanieczyszczeniami mechanicznymi;

- na rynku możemy dostać zaworki trójdrożne, dzięki którym pod jeden zaworek możemy podłączyć wodę do baterii oraz pralki lub zmywarki;

- wężyki przy zakupionej baterii standardowo mają długość 35 cm – jeżeli stwierdzimy, że są one zbyt krótkie, należy kupić dłuższe bądź przedłużyć oryginalne.

 

Data publikacji: 06.03.2014
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak czyścić czarne baterie - podpowiadamy, jak czyścić i pielęgnować czarną armaturę

Jak czyścić czarne baterie - podpowiadamy, jak czyścić i pielęgnować czarną armaturę
Srebrna armatura przez wiele lat uchodziła za jedyny słuszny wybór. Od kilku sezonów połyskujące krany ustępują miejsca kolorowym. Do na...
Czytaj więcej

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?
Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego zlewozmywaka nie jest takie proste. Do wyboru masz modele jedno- lub dwukomorowe, robione ze stali nierdzewnej...
Czytaj więcej

Perlator – czy naprawdę działa?

Perlator – czy naprawdę działa?
Zastosowanie perlatora to jeden z wielu sposobów na wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się nad ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Bateria zlewozmywakowa – jak ją prawidłowo zamontować?