Instrukcja wideo - wieszamy szafkę łazienkową na płytkach

Nadszedł czas na drobny remont łazienki? Chcemy wymienić szafkę na nową? Cóż, wiercenie w płytkach nie zachęca do samodzielnej pracy przy jej montażu, jednak okazuje się, że przy odrobinie wiedzy i umiejętności poradzimy sobie z tym bez problemu. Oto, jak łatwo powiesimy szafkę łazienkową na płytkach.

Wisząca szafka łazienkowa – o czym należy pamiętać?

Wybierając nowy mebel, zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność – ważna jest jego pojemność, obecność lustra, a także opcjonalnie – oświetlenie. Aby szafka łazienkowa nad lustrem służyła nam odpowiednio, musimy powiesić ją w takim miejscu, które znajduje się na optymalnej wysokości. Musimy pamiętać, że wygoda sięgania czy przeglądania się w lustrze, golenia lub nakładania makijażu są niezwykle istotne, gdy przychodzi do codziennego użytkowania łazienki. Wybierzmy również taki model szafki wiszącej, który będzie odpowiadał gabarytom pomieszczenia i nie był głębszy niż miska umywalkowa. W przeciwnym razie możemy mieć problem z myciem rąk czy twarzy.

Montaż szafki łazienkowej – zróbmy to sami

Jak możemy zobaczyć na filmie instruktażowym, powieszenie szafki łazienkowej na płytkach nie jest czynnością skomplikowaną, musimy jednak pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i akcesoria, a także wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności. Koniecznie korzystajmy z poziomicy, dzięki której montaż przebiegnie w należyty sposób. Potrzebujemy jej zarówno do właściwego wyznaczenia punktów montażu listwy, jak i wyrównania samej szafki łazienkowej, tak aby wisiała maksymalnie prosto. Do wiertarki będziemy także musieli zastosować specjalne wiertło do szkła lub ceramiki – takie, którym z powodzeniem będziemy mogli wykonać wiercenie w płytkach. Na filmie zobaczymy, jak ułatwić sobie to zadanie.

O czym należy pamiętać podczas wiercenia w płytkach?

Jeśli remontujemy łazienkę i nie znamy układu rozprowadzenia rur, ani instalacji elektrycznej, nie możemy przystąpić do pracy, zanim nie sprawdzimy czy w miejscu, w którym chcemy powiesić szafkę, nie znajdują się żadne przewody. Naruszenie ich może być niebezpieczne oraz spowodować liczne usterki. Zanim przystąpimy do czynności – obejrzyjmy instruktaż wideo, który pomoże nam wykonać je prawidłowo.

Data publikacji: 11.08.2017