Produkty

Jak przygotować i wykorzystać drewniane krążki

Jak przygotować i wykorzystać drewniane krążki

Drewniane krążki można wykorzystać na wiele sposobów. W domu mogą pomagać w dekoracji wnętrza i stanowić dopełnienie aranżacji. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka – pobudzają jego wyobraźnię, a maluch często będzie po nie sięgać, by tworzyć niezwykłe konstrukcje.

Drewniane krążkiDrewniane krążki możemy wykonać z każdego drewna. Świetnie prezentują się sporządzone z brzozy, ponieważ mają ciekawą, białą korę. Im szerszy pień, tym większe pole do opisu w dekoracji pomieszczeń. Krążki większe mogą służyć jako ciekawa okładzina ścienna lub blat stołu. Te o niewielkiej średnicy mogą pełnić rolę podkładek pod kubki z gorącą herbatą. Jeśli nie masz więcej pomysłów na wykorzystanie drewnianych krążków, oto co dla Ciebie przygotowaliśmy.

W ogrodzie

Drewniane krążki mogą stanowić element ścieżki, gruntu czy podłoża ogrodowego. Ciekawie zaprezentują się w okolicy oczka wodnego, przy rabatach i jako element dekoracyjny trawnika. Wyobraźmy sobie ogród romantyczny, nieco dziki – drewniane elementy będą sprawiały wrażenie, że ogród jest zaplanowany w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie.

Jako dekoracje

Drewnianych krążków możemy użyć jako dekoracji na stół – takie podkładki z pewnością posłużą nam o wiele dłużej niż tradycyjne, korkowe. Podstawki możemy pozostawić w naturalnej formie albo przemalować farbą. Wszystko zależy od charakteru wnętrza i pozostałych dekoracji, jakie zastosowaliśmy.

Krążki w ramce?

Znajdą się w nich zamiast zdjęć, które już nam spowszedniały. Wystarczy dobrać ramę z wnęką. Pomiędzy szybę a ramę włożymy przycięte równo krążki, najlepiej tak, żeby były ze sobą mocno ściśnięte. Na drewnie możemy napisać jakąś sentencję lub przymocować do nich mniejsze zdjęcia. Taka ramka na pewno będzie wyjątkowym pomysłem, który wprowadzi do naszego wnętrza sporo indywidualnego charakteru.Panel_dekoracyjny Stegu Pure Castorama

Krążki jako blat stołu

To właściwie nie krążki, ale całkiem pokaźne kręgi. Wystarczy, że postawimy je na metalowych lub drewnianych nóżkach albo po prostu na stosie równo ułożonych książek. Stolik nie tylko jest łatwy do wykonania ale również bardzo tani. Możemy go postawić np. w sypialni.

Krążki jako nietypowa dekoracja ściany

Krążkowe dekoracje coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach, nieco skandynawskich, z nutką mroźnego klimatu. Świetnie wkomponowują się w miejski szyk, w którym nie brakuje drewnianych dodatków połączonych z nowoczesnymi formami metalowych ozdób. Z kolei drewniane krążki, które dekorują ściany przy kominku w salonie, są niejako przedłużeniem rodzinnego paleniska.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Bloczki, płyty, kostki i wylewki betonowe – zastosowanie w domu i ogrodzie

Bloczki, płyty, kostki i wylewki betonowe – zastosowanie w domu i ogrodzie
Beton jest materiałem, z którym spotykamy się na co dzień. Wykonane z niego elementy znajdują się w naszych domach, na tarasach i w ogrodach, ale takż...
Czytaj więcej

Budowa podjazdu – wybór materiałów i projekt

Budowa podjazdu – wybór materiałów i projekt
Podjazd do garażu stanowi niezwykle ważny element w pełni funkcjonalnego budynku. Aby go wykonać, należy podjąć szereg odpowiednich decyzji. W tym art...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.01.2016
Ja w Waszym sklepie kupiłam takie panele z krążkami! Są prześwietne. Prawdziwe drewno kocham!
22.01.2016
Krążki są super. wszędzie! ja mam pod kubki, na ścianach a większe to deski do krojenia.

Ocena i komentarz dla:

Jak przygotować i wykorzystać drewniane krążki