Produkty

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuchni to oszczędność miejsca i sposób na efektywne zagospodarowanie mieszkania, byś czuł się w nim komfortowo. Jak zrobić to szybko i bez niepotrzebnych kosztów? 

Przejdź do następnych akapitów:

Aneks kuchenny w kawalerce – wady i zalety rozwiązania

Mogłoby się wydawać, że kawalerka nie daje wielu opcji aranżacji i zamyka szansę na kreatywne i ciekawe wnętrze. Nic bardziej mylnego. To doskonała przestrzeń, która przy odrobinie wyobraźni stanie się Twoim ukochanym miejscem spędzania wolnego czasu.

meble kuchenne

Kawalerka z aneksem jest jednym z najprostszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań. Zamiast zajmować kuchennymi meblami całą przestrzeń, aneks pozwala na połączenie części jadalnej z pokojem dziennym. Aneks kuchenny w kawalerce możesz zakomponować z jadalnią, salonem lub gabinetem. Oczywiście – niewielka powierzchnia nie pozwoli Ci na urządzenie przyjęcia na kilkanaście osób lub ogromną ucztę z przyjaciółmi. Mimo to, przy wykorzystaniu prostych trików i mebli lub dodatków, które można schować lub złożyć, gdy nie są potrzebne, będziesz mógł się czuć się komfortowo i swobodnie.

Jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym?

Aranżacje kawalerki z aneksem kuchennym możesz zrealizować samodzielnie lub wybrać pomoc wykwalifikowanej ekipy remontowej. Przed przystąpieniem do pracy zastanów się, w jaki sposób najczęściej korzystasz z kuchni.

Jeśli lubisz dużo gotować, często spędzasz czas ze znajomymi i wspólnie przygotowujecie posiłki, dobrym pomysłem będzie postawienie stołu-wyspy, który oddzieli część kuchenną od pokoju dziennego. Zyskasz przez to także wygodne miejsce do przygotowywania potraw. Kawalerka z aneksem może stać się wówczas miejscem pracy lub przestrzenią do zabawy z dziećmi.

Jeśli z natury jesteś minimalistą i zastanawiasz się jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym, w którym przedmioty nie przytłoczą przestrzeni, postaw na jednolite barwy i dodatki w jednym, kontrastowym kolorze. Aneks kuchenny w kawalerce może być w określonym kolorze, podobnym lub takim samym jak kolor ścian. Dzięki temu optycznie zwiększysz przestrzeń i będziesz mógł postawić na więcej dodatków w salonie.

Aranżacje kawalerki z aneksem kuchennym to ciekawe wyzwanie w wysokich i niestandardowych pomieszczeniach. Rozważ wykonanie dodatkowych półek lub regałów powyżej mebli kuchennych na rzadziej używane przedmioty. W części dziennej pomieszczenia pomyśl nad zbudowaniem antresoli, na której urządzisz niewielki gabinet lub umieścisz łóżko. W ten sposób zyskasz kolejną przestrzeń w niewielkim mieszkaniu. Możesz też stworzyć tam garderobę, domową bibliotekę albo spiżarnię na domowe przetwory.

Aranżacje kawalerki z aneksem kuchennym

Jeżeli zastanawiasz się jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym, by móc z niej wygodnie korzystać, pomyśl o jej funkcjonalności. Gdy masz mało miejsca, zainwestuj w sprzęty i dodatki o wielu funkcjach. Zamiast kilku AGD wybierz robot wielofunkcyjny, a stojące meble zastąp podwieszanymi. Zamiast stojących krzeseł możesz użyć wąskich stołków lub składanych siedzeń. Wybierz taki stół, przy którym możesz gotować, biesiadować ze znajomymi lub pracować. Ważne, abyś urządził to miejsce tak, jak sam lubisz i zgodnie z Twoimi upodobaniami.

meble kuchenne

Gdy wybierasz jasne barwy, optycznie powiększasz przestrzeń. Gdy w pomieszczeniu umieścisz lustro, dodasz nim kilka dodatkowych metrów. Część dzienną możesz wzbogacić o te same dodatki kolorystyczne, co kuchnię. Dzięki temu uzyskasz spójną całość. Nie bój się eksperymentować – stwórz własne wnętrze, by czuć się w nim swobodnie i przytulnie. Jeśli po jakimś czasie będziesz chciał coś zmienić, niewielka przestrzeń będzie prosta do kolejnych aranżacji. Kawalerka z aneksem z łatwością pomieści singla lub parę, ale dobrze zakomponowana stanie się także miejscem przyjaznym dla rodziny z dziećmi. Wystarczy z wyprzedzeniem zaplanować jej wystrój, unikać nadmiaru sprzętów i dekoracji. Ułatwi to także późniejsze użytkowanie i codzienne dbanie o czystość.

Data publikacji: 08.03.2019
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować meble kuchenne?

Jak zamontować meble kuchenne?
Samodzielny montaż mebli kuchennych pozwoli Ci zaoszczędzić na wynajęciu fachowca. Zadanie nie jest zbyt trudne – wymaga jedynie odpowiedniego p...
Czytaj więcej

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!
Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczać Cię może mała ilość miejsca i problemy z przenoszeniem materiałów. Przy odpowiednim przygotowani...
Czytaj więcej

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?
Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, w której szafki i szuflady należycie spełniają swoje zadania. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?