Produkty

Jak wybrać latarkę?

Jak wybrać latarkę?

Wybór latarki wydaje się być prostą decyzją. Jednak patrząc na ilość dostępnych modeli na półkach sklepowych, zaczynamy się zastanawiać, czym się różnią i na co szczególnie zwrócić uwagę przy ich kupnie?

duża latarkaŹródło światła

Obecne latarki wyposażone są głównie w diody LED. Tym samym, pierwszą ważną rzeczą przy ich wyborze jest zwrócenie uwagi na ilość umieszczonych diod. Im więcej, tym latarka daje mocniejsze i bardziej skupione światło. Warto tu zauważyć, że taka dioda ma również długą żywotność – nawet do 100 000 godzin.


Sposób ładowania

Zasilanie latarki może odbywać się dwojako. Albo poprzez akumulatorki, albo przez baterie zmienne. Pierwsze rozwiązanie początkowo wydaje się być droższym wyborem. Jednak po wyczerpaniu akumulatorka, nie wymienia się go na nowy, jak ma to miejsce w przypadku samych baterii. Sprawia to, że całkowity koszt zamyka się w granicach kupna samego urządzenia. Należy jednak mieć tu na uwadze, iż z czasem akumulator traci na pojemności, co skutkuje krótszymi okresami pracy (w tym przypadku świecenia). Z kolei wybierając baterie, znajdziemy ich zamiennik w każdym napotkanym sklepie, co pozwoli nam na szybkie przywrócenie latarki do sprawnej pracy.

 

Wymiarylatarka mini

Przy wyborze latarki nie bez znaczenia jest jej wielkość. Jeśli latarka ma służyć przy drobnych pracach domowych/warsztatowych lub ma być pod ręką w dowolnej sytuacji, lepiej postawić na mniejszy produkt. Wtedy będzie można go przechowywać w kieszeni, plecaku, torebce czy na niewielkiej półce. Z kolei większy model (a co za tym idzie, sprzęt posiadający większy zakres świecenia) posłuży w sytuacjach wymagających większej siły światła, np. podczas wyjazdów pod namiot.

 

Poręczność

Latarki mogą występować pod różną postacią. Możemy wybierać pośród tych, które trzyma się w ręce lub tych mocowanych na głowie. Zaletą latarek czołowych jest m.in to, że korzystając z nich, mamy obie wolne ręce, co zapewnia nam sprawne wykonywanie wszelkich czynności. Co więcej, strumień światła kierowany jest dokładnie tam, gdzie patrzymy. Z kolei standardową latarką łatwiej się posługuje i w szybki oraz dokładny sposób skieruje w pożądaną stronę.

 

Obudowa i wytrzymałość

W zależności od warunków, w których będziemy korzystać z latarki, musi mieć ona odpowiednio wytrzymałą obudowę. Tylko taka zapewni sprawne działanie w deszczu czy śniegu. Co więcej, po kilku upadkach będzie wciąż funkcjonowała.

 

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Lampki i latarki w domu – do czego je wykorzystać?

Lampki i latarki w domu – do czego je wykorzystać?
Latarki to mobilne źródła światła, które przydadzą nam się na wycieczce, podczas kempingowania oraz przy wykonywaniu różnych czyn...
Czytaj więcej

Latarki czołowe - dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Latarki czołowe - dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?
Jednymi z najbardziej funkcjonalnych latarek są tak zwane czołówki. Osadzone na elastycznym pasku lampki są przeznaczone do noszenia na głowie, dz...
Czytaj więcej

Jak poradzić sobie bez prądu?

Jak poradzić sobie bez prądu?
Stałe zasilanie energią elektryczną zdaje się rzeczą tak naturalną, że zdarza się nam zapominać, iż zależy tylko od pewności połączeń. Jak udowodniły ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać latarkę?