LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Jak wybrać narzuty do skórzanego wypoczynku?

Narzuta jest uniwersalnym dodatkiem, który może zupełnie odmienić wygląd naszego kompletu wypoczynkowego. Spełnia ona rolę nie tylko dekoracyjną, ale pozwala również zachować na dłużej świeżość tapicerki i ukryć ewentualne niedoskonałości, które powstały w trakcie użytkowania.

wypoczynekNarzuta dobra na wszystko

Jeszcze do niedawna funkcję narzut pełniły zwykłe koce. Obecnie mamy do wyboru różnego rodzaju narzuty, które z łatwością dopasujemy do naszego wypoczynku. Używamy jej nie tylko w salonie, ale również w sypialni czy pokoju dziecięcym. Producenci oferują nam narzuty wykonane z różnego rodzaju materiałów, a sam wybór wzorów i kolorów może niektórych przyprawić o zawrót głowy. Narzuta stała się zatem gadżetem, który wpływa na wygląd naszego mieszkania. Łączy w sobie funkcje dekoracyjne i praktyczne, dlatego tak chętnie urozmaicamy i ożywiamy nią wnętrze. Narzuta, obok swoich właściwości aranżacyjnych dodatkowo chroni powierzchnię mebla - a informacje o tym, jak pielęgnować skórzaną powierzchnię mebli, znajdziecie tutaj.

Skórzany wypoczynek pod narzutą

Z narzutami najczęściej spotykamy się w sypialniach, bowiem jest to prosty i elegancki sposób przykrycia pościeli. Kupując komplet wypoczynkowy do salonu wybieramy taki zestaw, który będzie się dobrze prezentował i pasował do wnętrza. Rzadko kiedy liczymy się z tym, że kanapę trzeba będzie zakryć narzutą. Jest to jednak dobre rozwiązanie, kiedy nie chcemy narażać mebli na niszczenie. Skóra może się wytrzeć, a przywrócenie jej do stanu pierwotnego może okazać się bardzo drogie lub niemożliwe. Jeżeli w naszym domu są małe dzieci, zwierzęta lub widzimy pierwsze oznaki wycierania tapicerki, to warto zacząć chronić nasz wypoczynek. Odpowiednio dobrana narzuta stanie się ciekawym i praktycznym elementem aranżacji, który wydłuży życie naszej kanapy.

skórzana kanapaJaką narzutę wybrać?

Narzuta na komplet wypoczynkowy może nie tylko ochronić go przed zniszczeniem i poplamieniem, ale również ożywić i odmienić jego wygląd. Wybierając przykrycie skórzanej kanapy, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, ale również wygodą użytkowania. Narzuta powinna być przyjemna w dotyku i kontakcie z naszą skórą. Uciążliwe będzie ciągłe poprawianie narzuty, dlatego warto wybrać materiał, który nie będzie ześlizgiwał się z mebli. Jednym z rozwiązań jest zakup narzuty wykonanej z naturalnej skóry (na przykład owczej), która spełnia oba te warunki, jednak jest dosyć droga. Kupując narzutę pamiętajmy o jej odpowiednim rozmiarze – zbyt mała nie spełni dobrze swojej funkcji, natomiast za duża zakryje zupełnie kanapę i może być nadto przytłaczająca. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem narzuty, która będzie spełniała nasze wymagania, to warto pomyśleć o uszyciu jej na specjalne zamówienie. 

Data publikacji: 04.11.2014