Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jak wybrać słuchawkę prysznicową?

Słuchawka prysznicowa to element armatury wpływający na funkcjonalność kabiny prysznicowej, ale także jej estetykę. Od wyboru modelu zależy, czy będziemy mogli kontrolować natężenie i sposób dystrybuowania wody, a pod prysznicem nie tylko się umyjemy, ale również zrelaksujemy.

Modele słuchawek prysznicowych

słuchawka prysznicowaTradycyjna słuchawka prysznicowa składa się z dwóch części: korpusu i główki. Najwięcej funkcji pojawia się w główce, ponieważ to tam występuje mechanizm odpowiedzialny za liczbę strumieni czy ich rodzaje. Jednocześnie jest to element najbardziej czuły i podatny na uszkodzenia – od niego w dużej mierze zależy żywotność słuchawki.

Najprostszy model słuchawki ma tylko jedną funkcję. Cechują go schludny wygląd i atrakcyjna cena. Niestety nie sprawdzi się najlepiej do wymasowania pleców ani podczas rehabilitacji kontuzjowanej nogi.

Dodatkowe zastosowania znajdują słuchawki wielofunkcyjne. Są wyposażone w więcej otworów, czasem ułożonych nierównolegle. W zależności od trybu pracy wykorzystywane są inne. Nowoczesne słuchawki zapewniają możliwość manipulowania natężeniem i ciśnieniem. Dzięki nim można pobudzić i ujędrnić skórę, co przydaje się w walce z cellulitem czy oznakami starości, a także odprężyć zmęczone po bieganiu lub jeździe na rowerze mięśnie. Tryby pracy słuchawki przełącza się poprzez obrót tarczy główki lub – rzadziej – za pomocą przycisku.

Przykładowe tryby pracy słuchawki prysznicowej to:

- deszczowy, w którym strumień jest delikatny i rozłożysty, orzeźwia i odświeża,

- hydromasaż, o strumieniu regenerującym i pobudzającym – pulsacyjnie wyrzucana woda masuje skórę,

- mgiełka wodna, zgodnie z nazwą strumień rozprasza cząsteczki wody i zrasza oraz chłodzi.

Czym jest system anti-calc?

Słuchawka prysznicowa Cooke&Lewis Imelda 5-funkcyjna chromZ uwagi na wyższy koszt wielofunkcyjnej słuchawki prysznicowej warto wybrać taką, w której występuje system anti-calc. Jest to ochrona przeciw osadzaniu się kamienia, co pozytywnie wpływa na estetykę urządzenia, przewodzenie wody oraz przydatność produktu.

System anti-calc występujący w słuchawkach oraz panelach natryskowych polega na zabezpieczeniu armatury silikonowymi gumkami. Występują przede wszystkim przy otworach słuchawki, dzięki czemu podczas sprzątania łazienki w łatwy i szybki sposób wykruszymy zbierający się tam osad. Czasem w otworach dodatkowo występują cienkie plastikowe bolce, które po przełączeniu słuchawki prysznicowej na odpowiedni tryb wsuwają się w otwory i wypychają pozostałe krople wody.

Modne słuchawki prysznicowe

Nie mniej ważna od funkcjonalności słuchawek prysznicowych jest estetyka ich wykonania. Najpopularniejsze modele odznaczają się kolorem chromu lub satyny, ale w razie potrzeby znajdziemy również czarne, białe czy w niestandardowych kolorach.

Porada eksperta

Aby zadbać o estetykę łazienki, możemy kierować się spójnością wizualną armatury, a także dopasowaniem słuchawki do baterii prysznicowej i drążka. Jeśli kupiliśmy baterię w stylu retro, warto sięgnąć po dopasowaną do niej słuchawkę prysznicową vintage.

Modne słuchawki prysznicowe są minimalistyczne, schludne. Charakteryzują się prostymi i opływowymi kształtami. Główki są okrągłe bądź kwadratowe – bez trudu słuchawka pod prysznicdopasujemy je do swoich potrzeb i gustu. Wykonuje się je z materiałów nierdzewnych: chromowanego metalu lub tworzywa sztucznego, co zapewnia im długą żywotność.

Wśród miłośników minimalistycznych rozwiązań popularnością cieszą się słuchawki prysznicowe z płaską główką. W trendy wpisują się modele o nietypowych kształtach i wykorzystujące nietypowe rozwiązania geometryczne. W cenie są harmonia i elegancja. Z kolei przez większość posiadaczy prysznica najchętniej wybierane są słuchawki z główkami tradycyjnymi: okrągłymi, których średnica mieści się w przedziale 7-9 cm.

Data publikacji: 31.07.2018