Jak wykończyć ścianę na Boże Narodzenie?

Wyjątkowy czas w roku wymaga specjalnej celebracji, która ściśle wiąże się również z dekorowaniem pomieszczeń. Chcemy, aby nasze mieszkanie zostało wyróżnione na Boże Narodzenie, szczególnie gdy zapraszamy do siebie na ten czas rodzinę. Jedną z form na oryginalną dekorację świąteczną może być specjalne wykończenie ściany.

wykończenie ściany na Boże NarodzenieŚwiąteczna ściana w pokoju dziecka i nie tylko

Dla dzieci Boże Narodzenie jest okazją do wielu wspaniałych przeżyć. Ubieranie choinki, odpakowywanie prezentów, spotkania z rodziną – to wszystko sprawia, że mają okazję, aby wyjątkowo spędzić czas. Również pokój dziecka możemy przyozdobić świątecznie – wielką rolę odegrają tu oczywiście rozmaite lampki, które dodatkowo pozwolą malcom czuć się bezpieczniej. Niewielka choinka również ozdobi, ożywi i rozjaśni pomieszczenie. Jednak specjalną płaszczyzną, która może ulec zmianie i przerodzić się w dekorację świąteczną, jest ściana. Z wykorzystaniem samoprzylepnych haczyków, naklejek, tasiemek LED, łańcuchów i lampek stworzymy niecodzienną, bożonarodzeniową ozdobę. Możemy również razem z naszym dzieckiem pomalować ścianę wedle danego wzoru czy szablonu – będzie to dodatkowa okazja do nauki poprzez zabawę. Wszystkie pomysły, które wykorzystamy w pokoju malucha, możemy przenieść również na inne ściany mieszkania.

Mikołaje i choinki Jumi do przyklejenia mix wzorów 1 szt.Bożonarodzeniowe obrazki na ścianie

Ściana w mieszkaniu, domu, biurze czy lokalu może być specjalnie wykończona tylko na czas najważniejszych świąt w roku. Taka aranżacja szczególnie dobrze przyjmie się także w sklepach, butikach i kawiarenkach. Dostępne na rynku fototapety i tapety dekoracyjne z bożonarodzeniowymi motywami posłużą nam do szybkiej i całkowitej zmiany wyglądu ściany. Na jej powierzchnię możemy również nakleić panele magnesowe, które dostępne są w różnych kolorach. W ten sposób ściana posłuży nam do wykonywania rozmaitych dekoracji. Specjalne farby, które tworzą powłokę umożliwiającą nam pisanie po jej powierzchni kredą, również pozwolą nam tworzyć świąteczne rysunki, napisy czy też wykonać kalendarz adwentowy (to także świetna propozycja do pokoju dziecka). Zaletą takich wykończeń ściany jest fakt, iż codziennie możemy zmazywać daną dekorację i zmieniać ją na inną.

Data publikacji: 08.12.2016