Produkty

Jak wykorzystać antyramę?

Jak wykorzystać antyramę?

Dekorowanie mieszkania jest zadaniem satysfakcjonującym i pozwalającym na spersonalizowanie każdego pomieszczenia. Dużą rolę w tym procesie mogą odegrać antyramy, które posłużą do oprawienia wszelkich płaskich ozdób. Sprawdźmy więc, jakie możliwości daje nam zastosowanie tych nowoczesnych i lekkich w formie przedmiotów.

AntyramaKlasyczne wykorzystanie antyramy – obrazy i plakaty

W przeciwieństwie do bogato zdobionych ram drewnianych, metalowych czy z tworzywa, antyramy nadają się do oprawienia obrazów każdego typu – są na tyle subtelne, że nie będą odwracały uwagi od pięknych krajobrazów czy portretów, które w nich umieścimy. Ich uniwersalność pozwala także na wykorzystanie ich w każdym pomieszczeniu – w pokoju dziecka posłużą do wyeksponowania obrazków z bajek, młodzież zastosuje je do utrwalenia plakatów ulubionych zespołów, a w kuchni czy łazience dodatkowo ochronią dekoracje przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Niebanalne kolaże

Podróż w wymarzone miejsce utrwalona na fotografiach może w łatwy sposób stać się elementem wystroju naszego mieszkania i niebanalną, lecz prostą dekoracją ścian – antyramę wystarczy jedynie wykorzystać jako galerię na zdjęcia i zaaranżować ją w odpowiedni sposób. Tłem dla takiego kolażu może stać się np. mapa kraju, który odwiedziliśmy, a wkomponowane w nią krajobrazy wykonane własnym aparatem uczynią go ozdobą unikalną i osobistą pamiątką najpiękniejszych wspomnień.

Porada eksperta

Wykonanie kolażu w antyramie to doskonały pomysł na prezent dla najbliższych. Podarujmy galerię ze zdjęciami solenizantowi z okazji urodzin czy młodej parze w dniu wesela. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów antyram, wykonamy pamiątkę o pożądanej wielkości.

Zestaw trzech antyramCoś dla fanów puzzli

Jeśli układanie puzzli jest naszym hobby, z pewnością nie raz zastanawialiśmy się, jak utrwalić efekt naszej pracy – szczególnie jeśli pracowaliśmy nad krajobrazem składającym się z wielu elementów. Również w tym przypadku niezastąpiona okaże się być antyrama. Z powodzeniem znajdziemy obramowanie w potrzebnym nam rozmiarze, a tafla szkła przykrywająca całość będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem czy zakurzeniem delikatnych, kartonowych elementów.

Sentymentalne pamiątki w antyramach

Pierwszy rysunek lub laurka wręczona przez nasze pociechy, pamiątkowe bilety z koncertów, wycinki z gazet oraz pocztówki czy suszone rośliny z dalekich podróży – wszystkie cenne dla nas przedmioty, szczególnie te papierowe, warto umieścić w antyramie. Nie tylko efektownie je wyeksponujemy, ale też ochronimy przed zblaknięciem, zniszczeniem krawędzi oraz podarciem.

Obrazek w antyramie CastoramaDyplomy i podziękowania

Dobrym pomysłem na urządzenie biura będzie zawieszenie na ścianach w antyramach dyplomów ukończenia szkół, kursów i zdobywania kwalifikacji zawodowych – dzięki temu odwiedzający nas petenci będą mogli od razu zweryfikować nasze doświadczenie po wejściu do gabinetu. Tym sposobem możemy się także pochwalić osiągnięciami naszych pociech, pokazując im tym samym naszą dumę i wsparcie.

Zastosowanie antyramy pozwala efektownie ozdobić mieszkanie na wiele sposobów – umożliwia uruchomienie naszej kreatywności, a jednocześnie jest niedrogą metodą na wykończenie wnętrz.

Data publikacji: 26.06.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu
Sztuka rozmieszczania obrazów w domu nie jest trudna, ale wymaga znajomości paru zasad. Dzięki ich zastosowaniu pokój może wydać się prz...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

Ramy do zdjęć – jak je wybierać i umieszczać we wnętrzu?

Ramy do zdjęć – jak je wybierać i umieszczać we wnętrzu?
Jednym z najprostszych sposobów na to, by nadać wnętrzom indywidualnego charakteru, jest umieszczenie w nim zdjęć, na których znajdują się bliskie nam...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak wykorzystać antyramę?