Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jak wykorzystać antyramę? 

Dekorowanie mieszkania to zadanie, które przynosi ogrom satysfakcji. Wreszcie można spersonalizować każde pomieszczenie i postawić na własny styl! Dużą rolę w tym procesie mogą odegrać antyramy, które będą fantastycznym sposobem na oprawę wszelkich płaskich ozdób. Sprawdźmy więc, jakie możliwości daje nam zastosowanie tych nowoczesnych i lekkich w formie przedmiotów.

Wreszcie można spersonalizować każde pomieszczenie i postawić na własny styl! Dużą rolę w tym procesie mogą odegrać antyramy, które będą fantastycznym sposobem na oprawę wszelkich płaskich ozdób. Sprawdźmy więc, jakie możliwości daje nam zastosowanie tych nowoczesnych i lekkich w formie przedmiotów.

Czym jest antyrama?

To nowoczesny sposób na zabezpieczenie obrazu i umieszczenie ciekawej dekoracji na ścianie. Taki rodzaj oprawy umożliwia zaprezentowanie obrazów, zdjęć, plakatów, ułożonych puzzli czy dziecięcych obrazków! Antyramy mają różne rozmiary, co pozwala też na wykorzystanie ich w celu ekspozycji pamiątkowych koszulek, choćby tych z ważnymi dla nas autografami. 

Tak naprawdę antyramy są bardzo zbliżone do klasycznych ram, lecz mają dużą przewagę – są tańsze i zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jednocześnie usztywniają włożony w nie przedmiot i zapewniają schludny wygląd. 

Jeśli chodzi o ich budowę, spód antyramy najczęściej stanowi płyta pilśniowa. Metalowe haczyki pozwalają połączyć ją z górną częścią, wykonaną z plexi lub szkła.

Antyramy – jakie wielkości są dostępne?

Antyramy występują w wielu rozmiarach, zatem znalezienie odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić problemu. Przykładowe modele to:

  • małe antyramy o wielkości ok. 10 x 15 cm – idealnie sprawdzają się w przypadku zdjęć,

  • średnie antyramy o wielkości ok. 29,7 x 42 cm – rozmiar A3 często spotyka się wśród plakatów muzycznych,

  • duże antyramy 50 x 70 cm i jeszcze większe o wielkości nawet 70 x 100 cm.

Pamiętaj, że antyramy występują też w nietypowych rozmiarach. Wiele z nich może się dobrze sprawdzić jako dekoracja w kluczowych miejscach domu, np. ozdoba zawieszona nad łóżkiem.

Antyrama ze szkła czy plexi?

Jeśli decydujesz się na zakup nowej antyramy, musisz podjąć decyzję, na jakim materiale najbardziej Ci zależy. Modele, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego zwanego plexi (szkło akrylowe – polimetakrylan metylu) są dużo lżejsze i o wiele bardziej wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Cechują się ogromną wygodą w przypadku przeprowadzki lub remontu. Ich szklane alternatywy zapewniają za to perfekcyjne odwzorowanie zdjęcia lub rysunku, który został w nich umieszczony. Są też mniej podatne na zarysowania.

Klasyczne wykorzystanie antyramy – obrazy i plakaty
Antyrama

W przeciwieństwie do bogato zdobionych ram drewnianych, metalowych czy wykonanych z tworzywa, antyramy nadają się do oprawienia obrazów każdego typu. Ich subtelność sprawia, że nie odwracają uwagi od pięknych krajobrazów czy portretów, które w nich umieścimy. Uniwersalny charakter przejawia się w możliwości wykorzystania antyramy w praktycznie każdym pomieszczeniu. Często widuje się je w pokoju dziecka jako ekspozycja obrazów z ulubionych bajek czy w królestwach młodzieży, gdzie podkreślają topowe zespoły muzyczne. Co ważne, antyramy w kuchni czy łazience dodatkowo ochronią dekoracje przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Porada eksperta

Antyramy mogą stworzyć fantastyczny kolaż, który pokocha zarówno każdy solenizant, jak i wszystkie młode pary! To doskonały pomysł na prezent dla najbliższych. Jeśli szukasz wyjątkowego gestu, podaruj komuś właśnie galerię ze zdjęciami. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów antyram uzyskasz pamiątkę o pożądanej wielkości.

Wykorzystaj antyramy i stwórz niebanalne kolaże

Podróż w wymarzone miejsce utrwalona na fotografiach to łatwy i efektywny sposób na element wystroju naszego mieszkania i niebanalną dekorację ścian. Wystarczy wykorzystać antyramy jako specjalną galerię na zdjęcia, której tłem może stać się nawet mapa kraju, który odwiedziliśmy. Tego typu aranżacja pozwoli na wkomponowanie krajobrazów uwiecznionych własnym aparatem. Czy to nie świetny pomysł na unikatową ozdobę, będącą jednocześnie osobistą pamiątką najpiękniejszych wspomnień?

Galeria ścienna jak z obrazka

Na pewno nie raz rzuciła Ci się w oczy galeria ścienna, która świetnie współgrała z resztą wnętrza. Jeżeli masz ochotę wywołać wiele zdjęć, warto postawić na ich podobny klimat i stonowane kolory, a w zamian za to pokombinować z różnymi kształtami antyram. Ułożenie ich na zasadzie kontrastów da ciekawy efekt, który na pewno przyciągnie uwagę. Tu zdecydowanie może Ci się przydać poziomica.

Porada eksperta

Zanim zaczniesz zawieszać swoje antyramy na ścianie, świetnym sposobem jest stworzenie na ziemi wizualizacji ich przyszłego układu. Dzięki temu zobaczysz, jakiego efektu możesz się spodziewać. To stworzy też przestrzeń na ewentualne modyfikacje!

Gratka dla fanów puzzli
Zestaw trzech antyram

Jeśli układanie puzzli to jedno z Twoich hobby, jesteśmy pewni, że spodoba Ci się opcja utrwalenia efektu swojej ciężkiej pracy! Szczególnie jeśli mowa o krajobrazach składających się z setek lub tysięcy elementów – antyrama okaże się niezastąpiona! Z powodzeniem znajdziemy obramowanie w potrzebnym rozmiarze, a tafla szkła lub tworzywa sztucznego przykryje delikatne, kartonowe elementy, jednocześnie chroniąc je przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem.

Antyrama na sentymentalne pamiątki 

Pierwszy rysunek lub laurka wręczona przez nasze pociechy, pamiątkowe bilety z koncertów, wycinki z gazet, pocztówki, dyplomy najbliższych czy suszone rośliny z dalekich podróży – antyrama to świetny sposób na zabezpieczenie wszystkich cennych dla nas przedmiotów, a szczególnie tych papierowych! Nie warto narażać ich na zniszczenie. Dzięki nowoczesnej oprawie będą nie tylko efektownie wyeksponowane, ale też chronione przed blaknięciem, zniszczeniem krawędzi oraz podarciem.

Sposób na dyplomy i podziękowania
Obrazek w antyramie Castorama

Czy antyramy sprawdzają się także w biurach lub siedzibach firm? Zdecydowanie tak! To dobry pomysł na urządzenie pomieszczeń i nadanie im oficjalnego charakteru. 

  • Poprzez zawieszenie na ścianach dyplomów ukończenia szkół, kursów i certyfikatów poświadczających zdobycie kluczowych kwalifikacji zawodowych, odwiedzający nas klienci będą w stanie zweryfikować nasze doświadczenie.

  • Antyramy często pojawiają się też na zapleczu siedziby, gdzie przyczyniają się do kształtowania kultury firmy. Można włożyć w nie ciekawe plakaty promujące nowe inicjatywy, ważne ogłoszenia, czy też uhonorować wyjątkowe osiągnięcia naszych zespołów. Docenianie innych to klucz do sukcesu! 

Zastosowanie antyramy pozwala efektownie ozdobić każde pomieszczenie. Jak widać, jest na to wiele sposobów! Wystarczy włączyć kreatywność i otworzyć się na zmiany… Te będą bardzo przyjemne.