icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Montaż paneli tapicerowanych krok po kroku. Jak zrobić to poprawnie?

Na stworzenie tapicerowanej ozdoby na ścianie, która wygląda we wnętrzu wyjątkowo zjawiskowo, potrzebujesz zaledwie kilku chwil. Poszczególne elementy przytwierdzisz klejem montażowym, taśmą lub rzepami. Sprawdź jak zamontować panele tapicerowane i poznaj praktyczne wskazówki ułatwiające pracę.

Gładka ściana już Ci się opatrzyła? Sposobów na jej urozmaicenie jest co najmniej kilka. Najczęściej wykorzystuje się drewniane deski, kamień czy cegłę. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo luksusowym wykończeniu wnętrza, zdecyduj się na montaż paneli ściennych tapicerowanych. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy korytarzu. Efektowną dekorację stworzysz bez konieczności planowania gruntownego remontu.

W zależności od tego czy materiałem pokryjesz jedynie niewielki fragment ściany, czy całą jej powierzchnię mocowanie paneli tapicerowanych zajmie Ci od kilku do kilkudziesięciu minut. Ich montaż jest czysty i łatwy. Nie wymaga wiercenia otworów czy wbijania gwoździ. Z zadaniem tym poradzisz sobie samodzielnie, bez użycia profesjonalnego sprzętu. Przekonaj się, jak możesz zmienić swoje wnętrze dzięki panelom pokrytym miękkim materiałem i naucz się mocować je bezbłędnie.

 

2021_AD2021_AD2021_AD2021_AD

Co to są panele tapicerowane?

Nie trzeba było długo czekać, żeby ściany pokryte tapicerowanymi elementami stały się wnętrzarskim hitem. Dziś dekorację tę wymienia się wśród najpopularniejszych trendów. Każda pokryta nimi powierzchnia wygląda zjawiskowo i jest miła w dotyku. Dzięki gotowym panelom Mollis nie musisz przygotowywać tej efektownej ozdoby od podstaw. W serii znajdziesz elementy o różnych kształtach i kolorach, które pozwalają na tworzenie wielu oryginalnych konfiguracji. Zrób z nich zagłówek łóżka, siedzisko, dekorację w garderobie lub atrakcyjnie wykończ cały mur, dzięki czemu wnętrze zyska unikatowy charakter. To tak naprawę zaledwie kilka z wielu możliwości.

Panele tapicerowane Mollis to precyzyjnie wycięte płyty MDF w różnych kształtach, połączone z gęstą, elastyczną pianką poliuretanową i pokryte wysokiej jakości tkaniną. Elementy są uniwersalne, lekkie oraz idealnie wykończone co ułatwia ich montaż. Dzięki temu, że zostały wykonane z dbałością o szczegóły, prezentują się tak gustownie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Miękkie elementy podnoszą walory estetyczne we wnętrzu i sprawiają, że staje się ono bardziej funkcjonalne. Pomieszczenie z panelami sprawia wrażenie przytulniejszego oraz cieplejszego. Elementy przymocowane na ścianie pochłaniają dźwięk, niwelują echo i stanowią dodatkową warstwę izolacyjną muru.
Mocujemy panele tapicerowane - tych narzędzi i materiałów potrzebujesz!

2021_AD2021_AD2021_AD2021_AD

Szeroki wybór kafli pokrytym materiałem, pozwala skomponować niezliczoną ilość ozdób ściennych. Panele możesz łączyć ze sobą i zestawić w dowolny sposób. Kompozycje twórz pod skosem, układaj w jodełkę, pionowo lub poziomo. Dowolnie zestawiaj też modele o różnych długościach czy kolorowe panele tapicerowane. Montaż elementów, bez względu na ich układ, zawsze odbywa się w ten sam sposób - z pomocą kleju montażowego, taśmy lub rzepów. Do zadania tego przyda Ci się kilka podstawowych akcesoriów ze skrzynki narzędziowej. Co musisz przygotować?

Niezależnie od wybranego sposobu montażu potrzebujesz linijkę, ołówek i poziomicę. Jeśli zamierzasz mocować elementy klejem, wybierz produkt montażowy Mollis. Z nim osiągniesz najlepszy efekt i zyskasz pewność, że poszczególne panele przypadkiem nie odpadną. Produkt wyróżnia się dużą siłą klejenia już na początku pracy i gwarantuje silne wiązanie po utwardzeniu. Pamiętaj, aby klej był w specjalnym pistolecie.

Montaż paneli tapicerowanych na rzepy lub taśmy rzepowe jest najprostszym rozwiązaniem, jakie możesz zastosować. Wszystkie elementy są lekkie, więc utrzymają się na ścianie. Do mocowania paneli wykorzystaj rzepy Mollis z jednostronnym klejem. Przed przystąpieniem do pracy przygotuj też nożyk.

Montaż paneli tapicerowanych krok po kroku

Wolisz grę kolorów czy zabawę formą? Montaż paneli tapicerowanych na ścianie rozpocznij od rozplanowania układu elementów. Zainspiruj się gotowymi zestawami lub stwórz swój unikatowy wzór. Uruchom kreatywność, łącz kolory, mieszaj formaty, przestawiaj elementy - z gotowymi szablonami rozmieszczenie wszystkich paneli jest naprawdę proste. Precyzyjnie wykonany projekt, zgodnie z wymiarami powierzchni, nie tylko ułatwi Ci odwzorowaniu układu elementów na ścianie, ale też pozwoli zamówić odpowiednią liczbę paneli - tyle, ile faktycznie potrzebujesz.

2021_AD2021_AD2021_AD2021_AD

Gdy już ustalisz wzór, zdecyduj jak przymocujesz panele ścienne tapicerowane. Montaż na klej trwale zwiąże powierzchnie po kilku minutach. Mocowanie na rzepy pozwala na szybkie ściągnięcie elementów lub zmianę ich układu w dowolnym momencie (bez ryzyka zniszczenia ściany). To także dobry sposób na to, aby przytwierdzić do laminowanej płyty zagłówka łóżka panele tapicerowane. Jak montować te modne elementy poszczególnymi metodami?

Montaż paneli na klej

mollis_1mollis_1mollis_1mollis_1

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne narzędzia. 

Krok 2

Ostrożnie wypakuj wszystkie elementy z folii. Uważaj, aby ich nie uszkodzić.  

Krok 3

Rozpakowane panele rozłóż na ziemi i stwórz z nich próbną wersję wzoru. 

Krok 4

Na ścianie narysuj sobie linie pomocnicze, które pomogą Ci trzymać się wyznaczonego schematu. 

Krok 5

Pora na mocowanie paneli. Każdy element przed przyklejeniem do ściany oczyść z pyłu. W tym celu użyj suchej szmatki. Klej nakładaj punktowo, w ok. 25 cm odstępach.

Krok 6

Umieść panel w odpowiednim miejscu i lekko go dociśnij. Tworząc kompozycję, dopilnuj aby narożniki idealnie się stykały. Przyklejając ozdobę zwróć też uwagę na kierunek ułożenia splotu tkaniny. Pilnuj, aby materiał układał się w tę samą stronę. W razie konieczności masz ok. 10 minut na wprowadzenie poprawek. Później klej zwiąże elementy na stałe. Panele są wykonane precyzyjnie, więc nie powinno być problemu z przesunięciami.

mollis_2mollis_2mollis_2mollis_2

Montaż paneli z wykorzystaniem rzepów

Krok 1
Delikatnie rozpakuj produkt z foli, aby go nie uszkodzić.

mollis_8mollis_8mollis_8mollis_8

Krok 2
Podobnie jak w przypadku klejenia, ułóż elementy na podłodze według zaprojektowanego wzoru. Rozrysuj też na ścianie linie pomocnicze.

Krok 3
Usuń na sucho kurz i pył z tyłu elementu. Następnie naklej na niego długie paski taśmy lub rozmieść rzepy. Między mocowaniami pozostaw ok. 25 cm odstęp.

mollis_5mollis_5mollis_5mollis_5

Krok 4
Dokładnie odkurz ścianę - nim przykleisz do niej panele, musisz mieć pewność, że jest czysta.

Krok 5
Ściągnij białą folię zabezpieczającą z elementów mocujących, umieść panel w wybranym miejscu i lekko go dociśnij. Kontroluj kierunek ułożenia włosia.

mollis_7mollis_7mollis_7mollis_7

Błyskawiczny i łatwy sposób na zmianę wystroju wnętrza

Tapicerowane panele dekoracyjne Mollis efektownie ozdobią Twoje mieszkanie. Materiał pozwala stworzyć wiele kreatywnych rozwiązań. Umieść go na ścianie, stwórz zagłówek łóżka lub miękkie siedzisko. W kwestii wzoru ogranicza Cię jedynie dostępny metraż - dowolnie łącz kolory i rozmiary paneli.

Montaż elementów tapicerowanych przebiega błyskawicznie. W tym celu nie musisz wykorzystywać specjalistycznych narzędzi. Wystarczy klej montażowy lub rzepy. Najmniejsze dekoracje wykonasz samodzielnie, zaledwie w kilka minut. Od zjawiskowego efektu dzieli Cię klika prostych etapów. Sprawdź w Castoramie, z jak wielu elementów stworzysz swój indywidualny projekt.

Data publikacji: 10.06.2021