icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jakie sprzęty AGD można zabudować?

Zabudowanie sprzętów AGD pozwala na ujednolicenie kuchni, co nie tylko podnosi estetykę wnętrza, ale również pomaga zachować w pomieszczeniu czystość. Które urządzenia można i które warto zabudować?

Przejdź do następnych akapitów:
Korzyści wynikające z zabudowania sprzętu AGD
Lodówka do zabudowy
Zmywarka do zabudowy
Piekarnik do zabudowy
Mikrofalówka do zabudowy

Korzyści wynikające z zabudowania sprzętu AGD
Ukrywanie sprzętów kuchennych polegające na ich zabudowaniu to rozwiązanie stosowanie coraz częściej i chętniej. Wiąże się z szeregiem zalet, do których należą:

ujednolicenie kuchni: zabudowanie sprzętu AGD sprawia, że kuchnia staje się bardziej elegancka i schludna. Jednolite meble wpływają na harmonię pomieszczenia. Zabudowane sprzęty świetnie sprawdzają się w kuchniach urządzonych w stylu minimalistycznym, ale nie tylko – to od gospodarza domu zależy, na jakich punktach i dekoracjach skupi wzrok gości,

optyczne powiększenie przestrzeni, które zawdzięczamy brakowi dużych i wyróżniających się sprzętów: lodówki czy tradycyjnej kuchenki gazowej. Przy optycznym powiększaniu przestrzeni przydatne okażą się zwłaszcza jasne fronty i blaty, a także meble wykończone na wysoki połysk. Ciemne fronty dodadzą za to kuchni elegancji,

łatwość w utrzymaniu w czystości: z uwagi na brak wąskich przestrzeni między szafką a kuchenką lub lodówką a ziemią kurz nie będzie miał się gdzie zbierać. Jednolita powierzchnia sprawia, że do utrzymania porządku potrzebna nam będzie tylko wilgotna ściereczka – do mebli, a także odkurzacz – do podłogi,

doskonała organizacja miejsca, co wynika z faktu, że sprzęty AGD najczęściej zabudowuje się w meblach na wymiar bądź drobiazgowo wymierzonych i rozplanowanych. Żadne urządzenia i szafki nie będą stały w nieprzemyślanym czy problematycznym miejscu.

inspiracjeinspiracjeinspiracjeinspiracje

Uwaga!

Wybranie AGD do zabudowy wiąże się także z pewnymi trudnościami. Taki sprzęt trudniej naprawić – prace pochłoną więcej czasu. AGD wolnostojące jest też bardziej mobilne oraz łatwiejsze w zamontowaniu. Ponadto kupowanie szafek osłaniających sprzęt kuchenny to dodatkowy wydatek.

Lodówka do zabudowy
Lodówka to sprzęt, który zazwyczaj dominuje w kuchni. Jest na tyle duża, że trudno jej nie zauważyć. Schowanie urządzenia w głębi mebli pozwala na optyczne odciążenie pomieszczenia, co jest szczególnie korzystne w mniejszych kuchniach.

Z uwagi na konieczność zmieszczenia w szafce lodówki, wymiary tej drugiej są zazwyczaj mniejsze. W hotelach i pensjonatach spotyka się małe lodóweczki i chłodzone barki. Na szczęście w zakresie sprzętu domowego mamy większy wybór. Bez trudu znajdziemy model z wieloma półkami i zamrażalnikiem.

Zmywarka do zabudowy
Zmywarka nie jest w kuchni konieczna, jednak zyskuje na popularności, bo pozwala zaoszczędzić czas poświęcany pracom porządkowym. W przeciwieństwie do nowoczesnych lodówek i kuchenek nie będzie stanowić ozdoby pomieszczenia. Z tej przyczyny to właśnie zmywarka jest najczęściej zabudowywanym sprzętem.

Alternatywnym sposobem na ukrycie urządzenia zmywającego naczynia w małej kuchni jest zasłonięcie go materiałem – miękką zasłonką – co sprawdza się w domkach letniskowych i wnętrzach rustykalnych. W nowoczesnej kuchni w domu czy bloku lepiej wybrać front dopasowany do posiadanych mebli.

Piekarnik do zabudowy
Piekarnik do zabudowy to sprzęt, któremu trzeba poświęcić więcej uwagi. W trakcie działania emituje znaczne ilości ciepła, co sprawia, że ścianki osłaniającego go mebla trzeba odpowiednio zaizolować. Front piekarnika zostawia się odsłonięty – to kwestia poprawnego działania, wygody oraz bezpieczeństwa.

inspiracjeinspiracjeinspiracjeinspiracje

Wybranie zabudowanego piekarnika pozwala umieścić go na dowolnej wysokości nad ziemią. Dzięki temu możemy uniknąć schylania się, by ocenić stopień przygotowania potrawy.

Mikrofalówka do zabudowy
Zabudowana mikrofalówka to rozwiązanie niezbyt popularne, ale warte uwagi, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zabudowanie pozostałych sprzętów AGD. Mikrofalówki do zabudowy występują w różnych wielkościach oraz z możliwością otwierania na prawo bądź lewo, co pozwoli nam dostosować sprzęt do mebli, a nie na odwrót.

W kwestii funkcji mikrofalówka do zabudowy niczym nie różni się od wolnostojącej. Jest wyposażona w te same tryby, więc nie będziemy pozbawieni żadnej z przydatnych funkcji. Od tradycyjnych urządzeń odróżnia ją umiejscowienie turbiny wytwarzającej strumień powietrza – nie znajduje się ona na górze, lecz z tyłu.

Data publikacji: 18.05.2018