Umywalka z postumentem – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Zastanawiasz się jaki rodzaj zabudowy wybrać do łazienki? Ciekawym rozwiązaniem jest umywalka z postumentem. Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się, czym się charakteryzuje i jakie ma zalety. Podpowiemy także, w jakich wnętrzach takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Przejdź do następnych akapitów:
Umywalka z postumentem – co to takiego?
Umywalki na nodze – zalety
Umywalka z postumentem – gdzie pasuje najlepiej?
Umywalka z postumentem – ciekawy pomysł na wykończenie łazienki!

Umywalka z postumentem – co to takiego?

Postument pod umywalkę przeważnie ma kształt filara podpierającego zlew. Jego zadaniem jest między innymi zasłonięcie rur odprowadzających brudną wodę do kanalizacji. Postumenty były stosowane już od wielu lat, jednak jakiś czas temu zostały wyparte przez bardziej praktyczne rozwiązania, takie jak szafki pod umywalkę, albo podwieszane umywalki, gdzie instalacja ukryta jest w ścianie lub konstrukcji samej miski. Obecnie jednak wiele osób uważa, że umywalka retro z postumentem to elegancki i praktyczny dodatek do łazienki.

Na rynku w tej chwili dostępne są postumenty nie tylko o klasycznym designie znanym z dawnych lat, lecz także modele nowoczesne. Producenci oferują setki wzorów, różne rozmiary oraz kolory tego rodzaju wyposażenia łazienki. Dlatego bez względu na wielkość oraz kształt łazienki, umywalka z postumentem to praktyczne oraz eleganckie rozwiązanie. Jest to ciekawa alternatywa dla podwieszanych umywalek lub specjalnych blatów, które w przypadku małych pomieszczeń, nie zawsze da się zamontować.

Umywalka na postumencie jest także doskonałym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza łazienki. Wyeksponowanie przestrzeni pod umywalką daje bardzo ciekawy efekt oraz pozwala na optyczne powiększenie małego pomieszczenia. Natomiast w dużych łazienkach element taki może stanowić dekoracje, zwłaszcza gdy wykonany jest z eleganckiego materiału.

umywalka z postumentem

Umywalki na nodze – zalety 

Umywalka z postumentem to rozwiązanie popularne głównie ze względów estetycznych. Elementy te stanowią świetną alternatywę do łazienek, w których z różnych powodów nie należy zasłaniać zlewu armaturą. Tego typu rozwiązanie zasłania rurę odpływową do kanalizacji oraz rurę doprowadzają wodę do baterii zamontowanej w umywalce. Dodatkowo ułatwia sprzątanie łazienki, ponieważ przewody i rury są ukryte. Elementy te nie zbierają kurzu ani innych zabrudzeń, dzięki czemu nie szpecą pomieszczenia.

Drugą zaletą jest bez wątpienia spora oszczędność miejsca, dzięki użyciu postumentu, zamiast szafki lub blatu pod umywalkę. Przez to rozwiązanie łazienka nie będzie wydawała się zagracona, ciasna i mało przytulna. Wąski postument może też wzrokowo odciążyć umywalkę i nadać jej zupełnie innego charakteru. W ofercie sklepu Castorama znajdziesz postumenty, które możesz dobrać do wystroju Twojej łazienki.

Kolejną zaletą umywalki z postumentem jest prosty montaż. Nie wymaga on wiercenia, stosowania skomplikowanych narzędzi czy też demontażu płytek lub instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dlatego każdy jest w stanie sam zamontować taki postument, nawet gdy nie ma doświadczenia w przeprowadzaniu prac remontowych – dzięki temu warto wziąć pod uwagę zastosowanie go w swojej łazience. Zwłaszcza gdy nie masz ochoty lub czasu na uciążliwe prace związane z montażem szafek podwieszanych, lub blatów łazienkowych.

umywalka z postumentem

Umywalka z postumentem – gdzie pasuje najlepiej?

Postument pod umywalkę, doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie tego elementu, tak by współgrał z resztą wyposażenia. Dlatego też do różnych łazienek poleca się zastosowanie innych rodzajów postumentów. W pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym, a nawet retro stylu sprawdzą się elementy o tradycyjnym owalnym kształcie z delikatnymi zdobieniami. Dzięki temu nie zostanie zaburzony styl pomieszczenia, a umywalka z postumentem będzie idealnie do niego pasować.

W bardziej nowoczesnych wnętrzach możesz pokusić się o zastosowanie postumentu o geometrycznym kształcie – wpasuje się on w wystrój nowoczesnej łazienki i doda jej poczucia lekkości. Umywalka wyda się lżejsza, a jej otoczenie bardziej eleganckie i nie tak bardzo zagracone, jak może to być w przypadku szafki łazienkowej podwieszanej lub blatu łazienkowego.

Umywalka z postumentem doskonale prezentuje się zarówno w małej, jak i dużej łazience. W mniejszych pomieszczeniach pomoże uniknąć poczucia ciasnoty. Natomiast w tych większych będzie elementem dekoracyjnym podkreślającym styl oraz przeznaczenie danego pomieszczenia. Jak widać, taki rodzaj zabudowy umywalki jest bardzo praktyczny i może mieć wiele zastosowań. Dlatego warto podczas remontowania lub urządzania łazienki wziąć go pod uwagę.

Umywalka z postumentem – ciekawy pomysł na wykończenie łazienki!

Jeśli zależy Ci na eleganckiej, praktycznej i łatwej w czyszczeniu łazience, to umywalka z postumentem jest doskonałym pomysłem na jej wykończenie. Ta opcja jest także tania i prosta w montażu. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą umywalek oraz przeznaczonych dla nich postumentów. Z pewnością znajdziesz interesujące Cię modele, które pasować będą do Twojej łazienki! 

Data publikacji: 27.11.2014