Produkty

Kiedy zdecydować się na postument pod umywalkę?

Kiedy zdecydować się na postument pod umywalkę?

Odpowiednio dobrany rodzaj umywalki do wnętrza naszej łazienki jest gwarancją tego, że pomieszczenie będzie wyglądało dobrze i estetycznie. Warto o tym pomyśleć w momencie wyboru danego egzemplarza.

umywalka na postumencieWybór umywalki w dużej mierze warunkuje sposób jej montażu. Bardzo elegancko wyglądają umywalki wiszące, które nawiązują do nowoczesnych trendów. Mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i mocuje się je bezpośrednio do ścian przy pomocy śrub. Ze względu na swoje małe gabaryty będą prezentowały się idealnie, szczególnie w małych łazienkach.

Niektóre modele umywalek wiszących montowane są przy pomocy postumentów lub półpostumentów, które inaczej nazywane mogą być też nogami lub półnogami.

Innym rodzajem umywalek będą te stawiane na blatach lub innych meblach łazienkowych.

Wreszcie możemy także spotkać umywalki wpuszczane w blat. Ten typ umywalek tworzy z blatem jednolitą, bardzo ciekawą kompozycję dekoracyjną.

Rodzaj montażu, na jaki się zdecydujemy, nie zależy wyłącznie od tego, co najbardziej nam się podoba pod względem wizualnym. Ważne są również inne wytyczne, mianowicie:

- rozmiar umywalki oraz jej ciężar,

- sposób doprowadzania wody i poprowadzenia instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.

Przy umywalkach nowego typu podłączenie do baterii sztorcowych nie jest żadnym problemem. Mają po prostu otwór na tę baterię, a woda jest do niej doprowadzana przy udziale elastycznych wężyków.umywalka na postumencie

Standardowe podłączenie umywalek jest jednak coraz mniej stosowaną metodą podłączenia. Głównie dlatego, że pozostawia mało efektowne rury i syfon na wierzchu instalacji. Te często psują efekt dekoracyjny, jaki chcieliśmy uzyskać w naszej nowej łazience. Aby zatem instalacja nie szpeciła pomieszczenia, wymagane jest zamontowanie pod nią półpostumentu lub postumentu. Ten drugi zasłoni jednak rury odpływowe tylko od frontu, ponieważ nie jest tak głęboki jak półpostument (nie sięga do samej ściany).

Zamontowanie półpostumentu pełni jeszcze jedną ważną funkcję. Zabezpiecza on umywalkę przed spadnięciem na podłogę, np. wtedy, gdy jest ona dosyć ciężka lub gdy się na niej podeprzemy.

Podobną funkcję do półpostumentu i postumentu pełni stelaż, czyli konstrukcja wykonana z szyn stalowych z fabrycznie umocowanymi podłączeniami wody oraz odpływem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaki postument pod umywalkę wybrać?

Jaki postument pod umywalkę wybrać?
Postumenty podtrzymujące umywalki to widok znany nam z dawnych czasów, który dziś zastępują bardziej nowoczesne rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że...
Czytaj więcej

Jak wybrać umywalkę?

Jak wybrać umywalkę?
Wśród niezbędnych elementów wyposażenia łazienki znajdują się umywalki. Urządzenia umożliwiają wygodne wykonywanie wielu codziennych czynności, a poza...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - układanie glazury wokół umywalki

Instrukcja wideo - układanie glazury wokół umywalki
  Po zamontowaniu umywalki, warto zająć się wykończeniem ścian wokół niej. Glazura świetnie się do tego nadaje, nie tylko jest łatwa w położeniu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
01.05.2016
Mam dużą łazienkę, więc pod umywalką mam właśnie postument, a nie np. szafkę.

Ocena i komentarz dla:

Kiedy zdecydować się na postument pod umywalkę?