Produkty

Kubki do łazienki - szklane, metalowe, plastikowe czy ceramiczne

Kubki do łazienki - szklane, metalowe, plastikowe czy ceramiczne

W urządzaniu łazienki największą wagę przywiązujemy do dużych elementów. Szukamy wanny, zlewu i toalety, wybieramy płytki na ścianę i podłogę. Dopiero później znajdujemy czas na dodatki i dekoracje. A to często one - kubki, mydelniczki, wieszaki - nadają klimat naszym łazienkom i podnoszą ich atrakcyjność. Jak odpowiednio dobrać akcesoria łazienkowe?

Przejdź do następnych akapitów:

Akcesoria łazienkowe – mocowane i stojące

Należą do nich przede wszystkim mydelniczka, podajnik do papieru, szczotka do toalety, kubki na szczoteczki do zębów, ale też wieszaki i haczyki. Te akcesoria mogą być mocowane lub stojące. Jeżeli w naszych łazienkach jest niewiele miejsca, musimy poszukać sprytnych rozwiązań, by rozmieścić wszystkie potrzebne elementy. To właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem będą akcesoria mocowane.

akcesoria łazienkowe koros

Przy umywalce umieścimy wiszące kubki na szczoteczki i pastę oraz podajnik na mydło lub mydelniczkę. Na ścianie sąsiadującej przymocujemy wieszaki na ręczniki, a w pobliżu toalety - podajnik na papier. Akcesoria wiszące świetnie też sprawdzają się w toaletach publicznych. Nie mogą się przewrócić i stłuc, a ich zawartość rozlać lub rozsypać. Mocowania chronią je też zwyczajnie przed kradzieżą.

Akcesoria stojące są świetną opcją dla dużych i przestronnych łazienek. Są mobilne i nie wymagają montażu. Łatwo utrzymać je w czystości. Jednak w przypadku tych elementów musimy uważać, by nie zostały przez nas potrącone, gdyż mogą wtedy ulec zniszczeniu. Więcej o zaletach i wadach tych rozwiązań tutaj.

Rodzaje kubków łazienkowych

Do wyboru mamy aż cztery rodzaje kubków na szczoteczki do zębów i pastę: plastikowe, metalowe, ceramiczne i szklane.

akcesoria łazienkowe stojące Flodda

Kubki plastikowe – do największych zalet z pewnością zaliczyć można ich cenę oraz to, że się nie tłuką. Ponadto łatwo się je czyści. Wybór plastikowych kubków jest tak ogromny, że z łatwością znajdziemy poszukiwany kształt i kolor. Dostępne są kubki z żywicy poliestrowej (odporne na uszkodzenia mechaniczne) lub innych tworzyw sztucznych imitujących szkło. Materiały, z których są zrobione, powinny posiadać odpowiednie atesty higieniczne.

Kubki metalowe – świetnie sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych łazienkach, choć z ich atutów korzysta już także styl retro. Zrobione są ze stali nierdzewnej. Dostępne w wielu kształtach (np. pękatych czy smukłych) i najczęściej w kolorze bieli, srebra lub czerni. W przypadku kubków metalowych musimy pamiętać, że trzeba częściej dbać o ich czystość, ponieważ z łatwością zbierają one odciski palców i kurz.

Kubki ceramiczne – świetnie sprawdzą się jako dodatek estetyczny do płytek w łazience. Można poszukać takich, które nawiązują do tła fakturą bądź jakimś elementem. Cechuje je elegancja i nieodzownie kojarzą się z luksusem. To wspaniały wybór dla łazienek minimalistycznych. Kubki są bardzo wytrzymałe i na pewno długo nam posłużą, musimy jednak ostrożnie się z nimi obchodzić.

Kubki szklane – to wybór najbardziej uniwersalny ze wszystkich. Szklane kubki sprawdzą się w każdej łazience. Przy obecnym wyborze możemy dowolnie przebierać w szkle matowym, polerowanym i gładkim, półprzezroczystym. Wszystkie są odporne na wilgoć i temperatury. Trudniej rozwijają się w nich grzyby i pleśnie, są łatwe w czyszczeniu.

Porada eksperta:

Przy wyborze akcesoriów łazienkowych najlepiej kierować się dwiema zasadami: po pierwsze kupować produkty z jednej serii, by linia dodatków była jednolita, po drugie dopasować je do stylistyki i charakteru całego pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy pożądaną spójność i harmonię.

akcesoria łazienkowe stojące

Data publikacji: 31.01.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Kubek do łazienki – jaki mamy wybór?

Kubek do łazienki – jaki mamy wybór?
Bez kubków domowa łazienka nie będzie funkcjonalna. Trzymamy w nich przybory toaletowe, naczynia potrzebne są też do płukania ust. Przedstawiam...
Czytaj więcej

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?
W aranżacji łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wykończeniu oraz niezbędnym elementom wyposażenia – armaturze sanitarnej i meblom. O dodatkach myślimy...
Czytaj więcej

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych
Dobór akcesoriów do naszej łazienki wydaje się być najwdzięczniejszym etapem spośród wszystkich prac składających się na niekiedy nawet kilkutygodniow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kubki do łazienki - szklane, metalowe, plastikowe czy ceramiczne