Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Doniczki i osłonki

Strzałka w prawo

Doniczki zewnętrzne

Strzałka w prawo

Skrzynki balkonowe

Strzałka w prawo

Skrzynki balkonowe

Skrzynki balkonowe plastikowe w ofercie sklepów Castorama są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować je wielkością do mniejszego, średniego, dużego balkonu czy nawet tarasu.

Filtry

Skrzynki balkonowe

Skrzynki balkonowe plastikowe w ofercie sklepów Castorama są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować je wielkością do mniejszego, średniego, dużego balkonu czy nawet tarasu.

30 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Doniczki zewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 30 produktów

Załaduj więcej

Skrzynki balkonowe – doniczki zewnętrzne, które sprawdzą się na każdym balkonie

Do uprawy roślin nie zawsze potrzebny jest własny ogród. Właściciele mieszkań również mogą pokusić się o założenie własnych upraw. Obecnie na balkonach sadzi się nie tylko kwiaty ozdobne. Równie często można natknąć się na niewielkie drzewka owocowe, krzewy do uprawy doniczkowej lub zioła, które mogą być uprawiane w doniczkach.

Aby jednak było możliwe stworzenie domowego ogrodu, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Skrzynki balkonowe, bo o nich właśnie mowa, będą takim przedmiotem – praktycznym, estetycznym i uniwersalnym w zastosowaniu.

Skrzynki balkonowe są przeznaczone do stosowania na balkonach i tarasach. Oznacza to, że są przystosowane do trudnych warunków, które panują na zewnątrz. Niektóre z nich wymagają przechowywania na zimę w pomieszczeniach. Część produktów jednak dobrze radzi sobie nawet z minusowymi temperaturami.

Skrzynki balkonowe są wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj jednak dominuje tworzywo sztuczne, które jest wytrzymałe, ale przy tym nie jest zbyt ciężkie. Dodatkowo produkty te znajdziesz w wielu kolorach i rozmiarach.

Skrzynki balkonowe to doniczki, które możesz stosować na zewnątrz. Ich prostokątny kształt ułatwia stworzenie domowych upraw roślin balkonowych, ale też owoców w odmianach balkonowych czy wszelkich ziół.

Skrzynki balkonowe ze względu na swój kształt często są montowane na balustradzie. Służą do tego specjalne uchwyty. W skrzynkach możesz umieścić ziemię przeznaczoną do upraw roślin różnego rodzaju. Te praktyczne pojemniki umożliwią Ci stworzenie ogrodu na balkonie i o niemal dowolnym rozmiarze i różnorodności sadzonych roślin.

Skrzynki balkonowe – wygodna uprawa dowolnych roślin

Marzysz o pięknych kwiatach lub własnych owocach? Spełnienie tego pragnienia może być trudne, jeśli nie dysponujesz własnym ogrodem lub działką. Obecnie jednak coraz większą liczbę owoców, warzyw i ziół można spotkać również w wersji na balkon. Te mini drzewka i krzewy wymagają jednak odpowiednich warunków do wzrostu. Część z nich zapewnią skrzynki balkonowe na balustradę.

Dzięki skrzynkom możesz udekorować całą balustradę ozdobnymi kwiatami. Wystarczy, że powiesisz doniczki balkonowe wzdłuż balustrady i zasadzisz w nich kwiaty. Donice balkonowe ułożone jedna obok drugiej na podłożu skutecznie zastąpią ogród, a przynajmniej jego małą część. W tak stworzonym miejscu możesz uprawiać warzywa, owoce i zioła.

Skrzynkibalkonowe na balustradę są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nie wymagają stojaka. Nie musisz także wiercić w ścianach, aby je powiesić. Wystarczą odpowiednie uchwyty lub modele z wbudowanym otworem na balustradę, aby zamocować odpowiednio skrzynki. Dzięki temu stworzenie własnego ogrodu na balkonie zajmie Ci zaledwie krótką chwilę. Montaż nie będzie inwazyjny, co pozwoli Ci na dowolne zmiany w aranżacji przestrzeni.

Skrzynki z uchwytami czy na balustradę – który model będzie lepszy?

Skrzynki balkonowe na balustradę są przede wszystkim przeznaczone do montażu na balustradzie. Montaż ten natomiast można wykonać na różne sposoby. Jednym z popularnych rozwiązań są uchwyty. Mocuje się je do balustrady. W tak stworzonych wnękach umieszcza się następnie pasujące skrzynki. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i łatwe do zastosowania. Należy także do ekonomicznych wariantów.

Wadą uchwytów może być mniejsza stabilność takiego podparcia. Szczególnie jeśli dokupujesz uchwyty osobno. Zwróć koniecznie uwagę, czy dobrze pasują do skrzynek. Jedynie wtedy korzystanie z nich będzie w pełni bezpieczne.

Bardzo dobrym wyborem są także skrzynki balkonowe z uchwytami. Przede wszystkim nie musisz dokupywać do nich uchwytów osobno. Dzięki temu masz pewność, że mocowanie będzie pasowało do rodzaju skrzynki. Do tego takie uchwyty zazwyczaj są mocno przytwierdzone do doniczki balkonowej. Wszystko to natomiast wpływa na bezpieczeństwo stosowania podobnego rozwiązania. Na praktycznie każdym balkonie sprawdzą się takie skrzynki balkonowe z uchwytami.

Od pewnego czasu do wyboru są również specjalnie skonstruowane skrzynki balkonowe. Przez całą ich długość jest poprowadzona głęboka wnęka. Umieszcza się ją na balustradzie. Taka wnęka zastępuje funkcją uchwyt. Skrzynka balkonowa jest stabilnie osadzona na balustradzie.

Podobne rozwiązanie cieszy się sporym powodzeniem, jednak nie zawsze znajdzie zastosowanie. Przede wszystkim najlepiej sprawdza się w przypadku balustrad wykończonych kwadratową rurą, nie zaś okrągłą. Po drugie, musisz mieć pewność, że rozmiar wnęki odpowiada rozmiarowi balustrady. Jeśli też Twój balkon nie chroni daszek, woda spadająca bezpośrednio na doniczkę może powodować rozpryskiwanie się ziemi.

Najważniejszym zastrzeżeniem jest jednak ograniczenie miejsca w doniczce na sadzenie roślin. Wnęka na balustradę oznacza, że środkowa część doniczki jest znacznie płytsza. Nie sprawdzi się tym samym w przypadku roślin, które wymagają dużego zakorzenienia. Przed zakupem takiej doniczki upewnij się, że będzie ona odpowiednia do Twojego balkonu i do roślin, jakie chcesz w niej uprawiać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybierasz skrzynkę balkonową?

Sposób mocowania to nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę w czasie zakupów. Skrzynki mogą być wykonane z różnych materiałów. Oznacza to, że mogą być bardziej lub mniej trwałe. Nadal dużą popularnością cieszą się modele z tworzywa sztucznego. Taka skrzynka balkonowa będzie wytrzymała, trwała i odporna na działanie zmiennych temperatur. Nie uszkodzi się pod wpływem kontaktu z wilgotną glebą. Nie wpłyną na nią również deszcze.

Tworzywo jest wprawdzie wytrzymałym materiałem, ale nie jest w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pod wpływem uderzenia może pęknąć.

Skrzynka na balkon z tworzywa może mieć różne kolory. To niewątpliwa zaleta tych produktów. Ogromny wybór dostępnych rozmiarów i szeroka paleta barw ułatwia wybranie odpowiedniego modelu. Jeśli zatem masz wizję, jak powinna wyglądać skrzynka na balkon, najpewniej uda Ci się ją znaleźć spośród modeli wykonanych z tworzywa sztucznego.

Alternatywą dla takich produktów będzie skrzynka na balkon z technorattanu. Ona również jest wykonana z materiału sztywnego, jednak ułożono go w kształt imitujący naturalne sploty, np. wiklinowe. Technorattan jest bardzo dobrym wyborem do nowoczesnych, ale i klasycznych aranżacji. Doskonale uzupełnia nawet naturalnie wyglądające balkony, pełne ekologicznych dodatków.

Doniczka balkonowa może być wykończona różnymi kolorami. Jeśli jednak zależy Ci na naturalnym wyglądzie, postaw na modele imitującej odcieniem terakotę. Będą prezentowały się szczególnie dobrze na tle tradycyjnych aranżacji balkonu. Antracytowe doniczki balkonowe natomiast nadadzą się do nowoczesnego budownictwa. Oczywiście możesz postawić także na inne kolory. Barwne donice balkonowe stają się wyrazistym dodatkiem do każdego balkonu.

Doniczka balkonowa może mieć różne wymiary. Największe różnice dotyczą jednak jej długości. Krótsze modele liczą sobie do pół metra. To w zupełności wystarcza do stworzenia praktycznego balkonowego ogrodu. Taka doniczka balkonowa jest łatwa w użytkowaniu. Jeśli jednak zależy Ci na stworzeniu oszałamiającego wrażenia, wybierz inny model. Skrzynka metrowa stworzy odpowiednie wrażenie. Będzie także tworzyła spójny wystrój.