Ławka przy stole w kuchni – jak wkomponować we wnętrze

Jeśli nie mamy pomysłu, jak zaaranżować przestrzeń dookoła stołu w kuchni, to ten artykuł z pewnością przysporzy mnóstwa inspiracji. Ławka w roli siedziska będzie nie tylko wygodnym, ale również rodzinnym meblem. Zmieści się na niej zdecydowanie więcej członków rodziny, a co ważne, ładnie skomponuje się z modnymi ostatnio wnętrzami stylizowanymi na wiejskie.

Ławka przy stole w kuchni

Stół kuchenny towarzyszy nam podczas rodzinnych spotkań, codziennych posiłków i przygotowywania potraw. Warto zadbać, aby miejsca siedzące dookoła niego były wygodne, ale i dobrze współgrały z wnętrzem.

Mała ławeczka, a jednak więcej miejsca

Ławki kuchenne, ze względu na swoją formę, pozwalają na zorganizowanie wygodnych siedzisk dla większej liczby osób niż standardowe krzesła. Co więcej, układając na nich poduchy, szybko wydzielimy miejsca do siedzenia.

Dwie ławki ustawione po przeciwległych stronach stołu mogą zapewnić miejsca dla wszystkich członków rodziny. A co ciekawe, jeśli dobrze rozplanujemy miejsce dla stołu, to ławeczki będziemy mogli oprzeć o ścianę, zapewniając sobie wygodne oparcie.

Ławeczka z długą tradycją

To ciekawe rozwiązanie aranżacyjne ma dość długą tradycję. Wystarczy przyjrzeć się amerykańskim, przestronnym wnętrzom, gdzie drewniane ławy służyły nie tylko jako siedziska, ale również jako miejsca do przechowywania produktów żywnościowych i innych elementów wyposażenia tego wnętrza. Dość długie, obszerne i koniecznie drewniane, muśnięte lakierem. Im bardziej naturalne, tym lepiej.

Ławka przy stole w kuchni

Kontynuacją tego trendu były ławki wprowadzane w większości stylizacji skandynawskich. Dzięki swojej drewnianej formie łagodziły surowość białych ścian i cegły.

Obecnie drewniane siedziska nabierają bardzo zróżnicowanych form, a dzięki nim wnętrze jest naprawdę przyjemne w odbiorze. Dobrze spajają elementy surowego wyposażenia, ale również te, które wskazują na przyjemny w odbiorze styl wiejski, prowansalski czy też angielski. Ławeczki wystarczy udekorować kraciastymi poduszkami, zwiewną koronką lub po prostu przemalować na biały kolor, aby całokształt prezentował się lekko i sielsko.

Ławki nie zawsze muszą się kojarzyć wyłącznie z ogrodem. Ten ciekawy element wyposażenia wnętrza możemy również z powodzeniem wykorzystać podczas domowych aranżacji. W kuchni, dostarczą niezbędną ilość miejsca dla domowników, a nam uprzyjemnią wspólne spędzania czasu przy stole.

Data publikacji: 02.02.2017