Łazienka black and white

Aby stworzyć wnętrze luksusowe i jednocześnie funkcjonalne, warto wykorzystać w aranżacji barwy stonowane, które nie wprowadzą do niego chaosu. Biel oraz czerń stanowi idealne połączenie dla stworzenia tego rodzaju aranżacji. Czerń prezentuje się bardzo wykwintnie, biel rozjaśnia zbyt ciemne pomieszczenie. Jak łączyć te dwa kolory, by uzyskać łazienkę w idealnej kompozycji kolorystycznej?

Łazienki black and white zwykle kojarzą się ze stylizowanymi nieco na styl retro wnętrzami, w których specyficzne dodatki oraz wykończenie dają możliwość indywidualnego podejścia do ogólnej aranżacji. Łazienka w tym zestawieniu kolorów, pomimo zastosowania tylko dwóch barw, wcale nie jest łatwym polem działania dla osób dekorujących wnętrza. Sztuką jest wprowadzenie takiej ilości czerni oraz bieli, które nie spowodują ani zbyt mocnego zaciemnienia, ani dość monotonnego rozjaśnienia.

Połączenie bieli oraz czerni – podstawowe założenia

Wykończenie pomieszczenia łazienkowego w kontrastowym zestawieniu czerni oraz bieli zakłada przede wszystkim połączenie białej ceramiki łazienkowej wraz z czernią widoczną np. na dekorach lub atrakcyjnym wzornictwie. Ciekawym rozwiązaniem wykończeniowym będzie także wprowadzenie do łazienki mebli wykonanych z czarnego laminatu oraz blatów w tej samej barwie, które będą ciekawym zestawieniem w połączeniu z białą armaturą.

Ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu kontrastu, tak aby czarne ściany nie sprawiały przygnebiającego wrażenia. Ciemne pomieszczenia będą także optycznie pomniejszone.

Minimalizm kolorystyczny

W łazience urządzonej w czarno-białej kolorystyce trudno o przesadę i aranżacyjny chaos. Większość wyposażenia utrzymana w stonowanych barwach stanowi idealną całość. W takim wnętrzu możemy ograniczyć dodatki o geometryczne dywaniki. Na umywalce postawmy smukłe i bardzo eleganckie dozowniki do mydła oraz wazony, które wprowadzą do aranżacji nieco awangardowego wyrazu. Forma wyposażenia powinna być raczej oszczędna, nieco zgeometryzowana i nowoczesna.

Łazienka

Aranżacja biało-czarnej łazienki – liczy się wielkość pomieszczenia

Aby można było uznać aranżację wnętrza mianem udanej, ważne jest dopasowanie czarno-białych kompozycji do wielkości wykańczanego wnętrza. W małej łazience postawmy na więcej bieli, w większych pomieszczeniach może przeważać czerń. Co ważne, w naszej aranżacji możemy wprowadzić jako ożywienie wnętrza trzeci kolor – ciekawie będzie się prezentował np. czerwony.

Porada stylisty: łazienka może być urządzona z przewagą bieli i posiadać wówczas delikatne, czarne akcenty kolorystyczne. W bardzo jasnej łazience ciemne kolory dobierajmy powoli, dokładając stopniowo kolejne elementy dekoracyjne.

Jeśli zależy Ci na ciemnej łazience i obawiasz się, że pomieszczenie w rezultacie będzie sprawiało wrażenie małego i przytłumionego, zastosuj połyskujące detale oraz lustrzane powierzchnie.

Ciemne akcenty możemy uzyskać przy pomocy okładzin z naturalnego kamienia, które wprowadzą jednocześnie element luksusu.

Uwaga, jeśli do czarno-białych akcentów dodamy złote dodatki, stworzymy wnętrze glamour odzwierciedlające styl romantyczny. Podłoga w szachownicę i klasyczna ceramika to natomiast styl retro. Wariant nowoczesny to proste formy, chromowane baterie i brak dekoracji.

Glazura do łazienki