LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Akcesoria łazienkowe

Strzałka w prawo

Suszarki na pranie

Strzałka w prawo

Suszarki wolnostojące

Strzałka w prawo

Suszarki wolnostojące

Suszarka na pranie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu. Umożliwia rozwieszenie świeżo wypranych ubrań, które wysychają samoistnie wraz z upływem czasu. Wysuszenie prania z jej pomocą staje się łatwiejsze – nie musisz wieszać wszystkiego na kaloryferach i narażać odzieży na zniszczenie.

Filtry

Suszarki wolnostojące

Suszarka na pranie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu. Umożliwia rozwieszenie świeżo wypranych ubrań, które wysychają samoistnie wraz z upływem czasu. Wysuszenie prania z jej pomocą staje się łatwiejsze – nie musisz wieszać wszystkiego na kaloryferach i narażać odzieży na zniszczenie.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Suszarki na pranie

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

Suszarka stojąca na pranie – podstawa wyposażenia domu

Suszarka na pranie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu. Umożliwia rozwieszenie świeżo wypranych ubrań, które wysychają samoistnie wraz z upływem czasu. Wysuszenie prania z jej pomocą staje się łatwiejsze – nie musisz wieszać wszystkiego na kaloryferach i narażać odzieży na zniszczenie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów suszarek. Najpopularniejszą z nich jest suszarka podsufitowa, która wymaga stałej konstrukcji oraz suszarka wolnostojąca. Tę drugą ustawić możesz w dowolnym miejscu w domu – często stosowana jest jako suszarka ogrodowa lub balkonowa.

Suszarka stojąca na pranie – niezastąpiona w każdym mieszkaniu

Suszarka na pranie stojąca przyda Ci się do rozwieszania prania w wybranym do tego pomieszczeniu – jej atutem jest to, że jest składana i lekka, co umożliwia Ci wygodne przenoszenie i rozstawianie tam, gdzie akurat panują najlepsze warunki do suszenia. Dzięki temu, że możesz ją łatwo złożyć i schować, nie musi znajdować się przez cały czas na widoku i zaburzać tym samym estetyki oraz aranżacji mieszkania.

Sieć sklepów Castorama proponuje zarówno klasyczne rozwiązania, wykorzystywane w budowie suszarek stojących, jak i niecodzienne metody ich rozkładania, co sprawia, że bez trudu wybierzesz właściwy typ, pasujący do Twoich potrzeb i przestrzeni. Taka forma wieszania mokrych ubrań, bielizny i innych tkanin, umożliwi Ci także wysuszenie ich w ogrodzie lub na balkonie czy tarasie. Nie wymaga montowania linek czy stałej konstrukcji, jak suszarka podwieszana. W razie deszczu szybko przeniesiesz ją do środka i zapobiegniesz dalszemu moknięciu odzieży. Suszarka wolnostojąca jest praktycznym i wygodnym sposobem na wysuszenie ubrań.

Suszarka ogrodowa czy balkonowa? – rodzaje i zastosowanie suszarek wolnostojących

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z podstawowymi rodzajami suszarek wolnostojących i ich właściwościami. Część z nich przystosowana jest do umieszczenia na zewnątrz, z innym możesz korzystać jedynie w pomieszczeniu zamkniętym. Dobierz sprzęt, który zaspokoi Twoje potrzeby i możliwości.

Skrzydłowa suszarka stojąca na pranie jest podstawowym produktem o znanej konstrukcji. Dzięki rozkładanym ramionom urządzenia uzyskać możesz nawet do 20 metrów powierzchni do suszenia. Zajmuje dość dużo miejsca, jeśli więc nie dysponujesz dużą przestrzenią, zdecyduj się na model mniejszy.

Pionowa suszarka jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli pomieszczenia w Twoim domu są wysokie. W ofercie suszarek znajdziesz modele, które posiadają do 4 pięter. Idealnie nadaje się do rozwieszania pościeli, długich sukienek lub koszul. Jeśli planujesz zakup suszarki pionowej, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Łączenia między piętrami narażone są na korozję, powinny więc być wykonane z elementów odpornych na rdzę. Wybierz model z regulacją wysokości, dzięki czemu dostosujesz suszarkę do rodzaju rzeczy, które suszysz.

Suszarka wannowa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dysponują bardzo małą ilością miejsca. Jeden z jej końców opiera się o ścianę, drugi natomiast przytwierdzany jest do wanny. Możesz zamontować ją pod każdym kątem, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w przypadku wanien o różnych rozmiarach. Jest jednak dość mała, dlatego sprawdzi się w przypadku niewielkiej ilości prania.

Suszarka balkonowa to rozwiązanie dla osób, które są szczęśliwymi posiadaczami balkonu. Dostępna jest w kilku modelach, które możesz dostosować do wielkości powierzchni i potrzeb. Wśród nich znajduje się suszarka na pranie ścienna, sufitowa, skrzydełkowa i pionowa. Ich wielkość jest zróżnicowana, możesz zatem zdecydować się na mniejszą lub większą. Suszarka na balkon to doskonałe rozwiązanie w okresie wiosennym lub letnim. Dzięki niej pranie schnie w szybkim tempie.

Jeśli zdecydujesz się na suszarkę balkonową, szczególną uwagę zwróć na materiał jej wykonania. Musi być odporny na rdzę i zmienne warunki atmosferyczne. W innym wypadku dość szybko ulegnie zniszczeniu na skutek niekorzystnego działania deszczu, wiatru czy promieni słonecznych.

Suszarka na pranie ogrodowa składa się z wysięgnika, do którego przymocowane są rozkładane ramiona. Dzięki nim zyskasz dużą przestrzeń do rozwieszania odzieży, ręczników lub pościeli. Możesz zdecydować się na model z kilkoma piętrami lub regulowaną wysokością, w zależności od potrzeb. Suszarka ogrodowa jest niezwykle pojemna, a przy tym stabilna. Możesz jednak używać ją tylko w bezdeszczowy dzień. Jeśli planujesz zamontować ją na stałe, zdecyduj się na model wykonany z odpornych na rdzę i warunki atmosferyczne materiałów. Wysokiej jakości suszarka ogrodowa nie powinna ulec zniszczeniu poprzez działanie wody, wiatru czy zmiennych temperatur.

Suszarka na pranie montowana za okno to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują balkonem czy ogrodem. Możesz zamontować ją do ramy okiennej lub parapetu. Jej pojemność jest nieco mniejsza niż w przypadku standardowych suszarek, jest jednak tak samo skuteczna. Przy jej zakupie zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Podobnie jak suszarki balkonowe i ogrodowe, musi być odporna na działanie wody i warunki atmosferyczne.