LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Akcesoria łazienkowe

Strzałka w prawo

Suszarki na pranie

Strzałka w prawo

Suszarki sufitowe

Strzałka w prawo

Suszarki sufitowe

Suszarka sufitowa jest wygodnym sprzętem przeznaczonym do suszenia prania w Twojej łazience, na strychu bądź w suszarni. Jest montowana do sufitu i na stałe zawieszona w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu.

Filtry

Suszarki sufitowe

Suszarka sufitowa jest wygodnym sprzętem przeznaczonym do suszenia prania w Twojej łazience, na strychu bądź w suszarni. Jest montowana do sufitu i na stałe zawieszona w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Suszarki na pranie

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Suszarka sufitowa – najlepszy wybór do małej przestrzeni

Suszarka sufitowa jest wygodnym sprzętem przeznaczonym do suszenia prania w Twojej łazience, na strychu bądź w suszarni. Jest montowana do sufitu i na stałe zawieszona w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu. Dzięki swojej budowie i wykorzystanym w nich mechanizmie, suszarka ścienna doskonale nadaje się do zawieszenia nad wanną, co umożliwi Ci suszenie na niej również bardzo mokrych tkanin – w ten sposób woda będzie mogła z niej swobodnie ściekać.

Suszarka sufitowa – gdzie najlepiej ją zamontować?

W sieci sklepów Castorama znajdziesz szeroki wybór tego typu suszarek, dostępnych w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujesz wybrany model do swoich potrzeb i gabarytów danego pomieszczenia. Dostępne są tutaj zarówno krótkie, jak i bardzo długie wersje tego produktu, na którym swobodnie zawiesisz do wyschnięcia nawet świeżo wypraną pościel i prześcieradła. Suszarki sufitowe są rozwiązaniem, które można zastosować w wielu pomieszczeniach, domach i mieszkaniach – możesz zawiesić ją nawet na suficie swojego balkonu, co pomoże Ci uzyskać pranie pachnące świeżym powietrzem.

Suszarka na pranie sufitowa doskonale sprawdzi się w łazience lub w pralni, w której nie ma miejsca na suszarkę stojącą. Przyda ci się, jeśli lubisz suszyć pranie na świeżym powietrzu – można zawiesić ją na balkonie lub tarasie. W ciepły dzień mokra odzież wysycha w błyskawicznym tempie, zachowując przyjemny, świeży zapach.

Suszarka ścienna – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu?

Suszarka podsufitowa musi być odporna na obciążenie. Zwróć szczególną uwagę na to, z czego została wykonana. Najbardziej wytrzymałymi są modele stworzone z polipropylenu lub stali. Dobierz także odpowiednią wielkość suszarki. Jeśli posiadasz dużą rodzinę i pranie robisz wyjątkowo często, zdecyduj się na większy rozmiar, który pomieści całe pranie. Funkcjonalność urządzenia pozwoli Ci wywiesić większe elementy w postaci obrusu, zasłon lub pościeli.

Wiele osób obawia się, że suszarka do prania sufitowa niekorzystnie wpłynie na wygląd łazienki. Dzięki jasnej kolorystyce sprzęt nie będzie wyróżniał się na tle ściany i przyciągał wzroku. Mocowanie pod sufitem sprawi, że suszarka nie znajdzie się w zasięgu oczu, a wymarzony design nie ulegnie niekorzystnej zmianie. Suszarka łazienkowa ścienna wygląda estetycznie w narożniku lub wnęce pomieszczeń. Sprawia to, że rozwieszone pranie nie jest widoczne dla domowników i gości. Nie obawiaj się montować suszarki na tarasie czy balkonie. Jest wykonana na tyle estetycznie, że nie zaburzy wizualnego odbioru przestrzeni.

Suszarki sufitowe są niezwykle wygodne w użyciu i skutecznie umożliwiają wyschnięcie prania w łazience lub innym pomieszczeniu. Jeśli zamontujesz sprzęt nad wanną, zyskasz miejsce do suszenia bardzo mokrych ubrań i akcesoriów. Woda, która ścieka z tkanin trafi prosto do wanny, uniemożliwiając kapanie wody na podłogę. W sklepie Castorama dostępne są różne wielkości i modele suszarek, które dopasować możesz do wielkości swojego pomieszczenia.

Podczas wyboru sprzętu sprawdź jakiej wielkości jest suszarka sufitowa. 7 prętów to odpowiednia ilość przy dużej ilości prania w dużej rodzinie, a pięć prętów sprawdzi się u singli lub duetu mieszkańców. Standardowe suszarki posiadają 6 prętów i dostępne są w różnej długości, którą dobrać możesz do wielkości swojej przestrzeni.

Suszarki łazienkowe sufitowe występują także w wersji teleskopowej, składanej. To model przeznaczony dla tych, którzy nie mogą przekonać się do tradycyjnej wersji. Można złożyć go wtedy, gdy na suszarce nie wisi pranie. Dzięki temu sprzęt jest niemalże niewidoczny i nie zaburza estetyki pomieszczenia. Suszarki sufitowe teleskopowe wykonano z odpornego na wilgoć i promieniowanie UV materiału, posłużą więc na długie lata użytkowania.

Zalety suszarki sufitowej – dlaczego warto ją wybrać?

Suszarka tego typu jest niezwykle wygodna w użyciu. Można ją zamontować nad wanną, co umożliwi Ci suszenie bardzo mokrego prania. Woda ścieka z ubrań lub pościeli prosto do wanny, chroniąc podłogę przed zawilgoceniem. Ponadto, suszarka sufitowa zajmuje miejsce, które stanowi przestrzeń nieużytkową. Nie zajmuje przestrzeni, którą można zagospodarować na chemię lub przedmioty użytku codziennego. Ilość prętów i dowolna długość sprzętu umożliwią wybór modelu dostosowanego do wielkości Twojego pomieszczenia.

Suszarka łazienkowa sufitowa stworzona jest z materiałów, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Można ją zamontować na sufitach w różnych pomieszczeniach. Jest dość tania, a może służyć przez długi czas. W razie uszkodzenia sznurka, możesz wymienić go w niskiej cenie.

Choć wolnostojąca suszarka na pranie pionowa cieszy się dużą popularnością, nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem do mieszkania. Umieszczona na balkonie może rdzewieć lub ulec zniszczeniu na skutek działania wiatru. Powoduje, że woda ściekająca z prania, spływa na podłogę lub posadzkę, powodując jej zawilgocenie.

Suszarka sufitowa jest komfortowa w użyciu i łatwa w zamontowaniu. Wygląda estetycznie, nie wyróżnia się na tle łazienki. Szeroki wybór modeli umożliwia wybór odpowiedniej długości i ilości prętów do potrzeb mieszkańców. Suszarka podwieszana pozwala na wysuszenie zarówno ubrań, jak i dużego rozmiaru pościeli. Można ją zamontować w dowolnym miejscu.