LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Lustra łazienkowe

Lustra łazienkowe to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Dzięki nim każdego dnia możemy dokładnie przyjrzeć się swojemu odbiciu i zatroszczyć się o swój wygląd. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje luster łazienkowych – od prostych, klasycznych po bardziej nowoczesne modele w różnych kształtach i rozmiarach.

Lustra łazienkowe – parada możliwości

Trudno wyobrazić sobie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne wykonywane w łazience bez użycia lustra. Należy ono do podstawowego wyposażenia tego pomieszczenia. Wybierając najbardziej odpowiedni model lustra do swojej łazienki, zwróć uwagę na jego kształty, obramowanie, otoczenie świetlne i sposób montażu.

Producenci zadbali o to, żeby lustra łazienkowe były urozmaicone. Chodzi przede wszystkim o kształty i rozmiary, ale nie tylko. W ofercie sklepów Castorama znajdują się również produkty stanowiące zestaw, który możesz szybko zainstalować w swojej łazience. W jego skład, oczywiście poza lustrem, wchodzą na przykład oświetlenie LED, półki i zdobienia. Taka różnorodność jest pomocna podczas planowania remontu łazienki – w każdej lustro jest niezbędne, a powinno spełniać szereg warunków. Musi znajdować się na odpowiedniej wysokości, mieć dostatecznie duży rozmiar i po prostu dobrze wyglądać. Interesuje Cię lustro do łazienki? Zanim jakieś wybierzesz, dobrze przemyśl, czego konkretnie oczekujesz.

RODZAJE LUSTER DO ŁAZIENEK

Lustra są w naszym życiu niezbędne – instalujemy je w sypialniach, przedpokojach i oczywiście łazienkach. To jednak nie tylko tafla szkła, ale również ważny element dekoracyjny. Z tego powodu znaleźć można bardzo różne lustra, a największa paleta możliwości czeka Cię podczas remontu łazienki. Podstawowym podziałem jest ten dotyczący kształtu – lustro łazienkowe prostokątne to podstawa, ale są również kwadratowe, okrągłe. Popularne jest też lustro fala czy łukowe. W ofercie znajdziesz lustra łazienkowe zarówno obramowane, jak i bez ramy – profesjonalnie docięte i zabezpieczone.

Dostępne są również nieco bardziej złożone zestawy. Popularne lustro łazienkowe z półką to wybór o tyle rozsądny, że pozwala Ci zaoszczędzić czas na szukanie i montaż samodzielnej półki pod lustrem. Elementy takiego zestawu do siebie pasują i tworzą zwartą całość. Wiele osób decyduje się również na lustra łazienkowe z oświetleniem – coraz popularniejsze są rozwiązania energooszczędne, z żarówkami LED. Kilka źródeł światła sprawia, że lustro i jego najbliższa okolica ładnie się prezentują, a sam zestaw jest funkcjonalny podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Lustro łazienkowe LED to rozwiązanie świetnie nadające się do nowoczesnych łazienek.

Zestaw sprawia jednak, że musisz ograniczyć się do pewnych zaproponowanych przez producenta rozwiązań. Jeśli nie jest Ci to na rękę, powinny zainteresować Cię lustra łazienkowe wklejane. Mają one różne kształty i zastosowanie, a doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzonych łazienkach. Pełnią często funkcję ozdobną, a dopiero w drugiej kolejności praktyczną. Wiele projektów obejmuje kilka wklejanych luster, które są tylko dopełnieniem wnętrza. Sprawiają jednak, że wydaje się ono optycznie większe.

STYLOWE LUSTRA Z OBRAMOWANIEM

Lustro w ramie jest elementem wystroju łazienki, który w zależności od zastosowanej aranżacji możesz dobrać w taki sposób, by dopełniało wybrany styl i komponowało się z resztą wyposażenia i materiałami wykończenia. Rama lustra jest elementem charakterystycznym i przyciągającym uwagę. Ponieważ asortyment luster z ramami jest bardzo bogaty, z łatwością znaleźć w nim można kształty i materiały ram nawiązujące do stylu nowoczesnego, jak również rustykalnego i skandynawskiego. To klasyczne podejście do wyglądu lustra wciąż ma wielu zwolenników, ale widać wyraźnie, że trend ten zaczyna być w odwrocie. Producenci regularnie poszerzają ofertę, dlatego z łatwością znajdziesz lustra łazienkowe, które będą spełniały Twoje oczekiwania.

OŚWIETLENIE OKOLIC LUSTRA

Aby zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne przebiegały w komfortowych warunkach, twarz osoby przed lustrem powinna być odpowiednio oświetlona. Aby cienie pozostawały niewidoczne, źródła światła dobrze rozmieścić wzdłuż boków i u góry zwierciadła. Wygodniejszym rozwiązaniem od samodzielnego montażu lamp jest wybór lustra z oświetleniem. Ponieważ w takich modelach zostały zastosowane jednorodne źródła światła, oświetlenie pada na twarz w równomierny sposób z wielu stron, co uniemożliwia powstawanie cieni i daje odpowiednie warunki do zabiegów kosmetycznych.

Oświetlenie lustra łazienkowego jest priorytetem, o którym trzeba pamiętać podczas remontu łazienki. Jeśli nie wiesz, jak profesjonalnie podejść do tego zagadnienia, zdecyduj się na gotowy zestaw obejmujący lustro wraz z oświetleniem.

LUSTRA CIĘTE

Bezpieczne w użytkowaniu lustra cięte przeznaczone są szczególnie do nowocześnie wyposażonych łazienek, w których zastosowano takie materiały wykończeniowe jak ceramika, szkło, kamień czy surowe drewno. Lustra cięte mają ciekawe kształty, odbiegające od standardowych zwierciadeł z obramowaniem – oprócz wydłużonych prostokątów znajdują się tutaj również inne figury geometryczne o kątach ostro zarysowanych lub uformowanych w łagodne łuki.

Dużą popularnością cieszą się praktyczne i ładne lustra łazienkowe okrągłe. Przyklejenie tego rodzaju funkcjonalnej ozdoby na ścianę nad umywalką świadczyć będzie o unikalnym charakterze Twojej łazienki. Pozwoli także na wykończenie wnętrza dokładnie tak, jak sobie to wymyśliłeś na etapie planowania i projektowania.