Listwy styropianowe - ozdoba sufitów i ścian

Listwy styropianowe - ozdoba sufitów i ścian

Listwa styropianowa to bardzo praktyczny element naszych domowych wnętrz, który pozwala na estetyczne wykończenie naszych domowych ścian oraz sufitów. Ukrywa nie tylko różnego rodzaju nierówności, ale również fragmenty instalacji elektrycznych.

kaseton sufitowy fakturaListwy styropianowe wewnętrzne służą do dekoracji sufitów oraz ścian. Dodają wnętrzu prawdziwie pałacowej elegancji, głównie za pomocą wymyślnych wzorów i ozdobnych kompozycji.

Sztukaterie ze styropianu to jedne z modniejszych sposobów na dekorowania wnętrza. Pozostałe z nich to sztukaterie wykonane z gipsu, pianki poliuretanowej czy granulatu Verofill. Każda z nich umożliwia tworzenie podobnych zdobień. Płyty styropianowe są łatwe w układaniu oraz obróbce, a sam styropian jest materiałem na tyle twardym, że można z jego pomocą tworzyć fantazyjne kształty.

Listwy ze styropianu mają jeszcze jeden plus – są niebywale lekkie, nietoksyczne i łatwe do zamocowania.

W momencie zakupu sztukaterie tego typu są białe. Jednakże po przymocowaniu do ściany, a następnie po wyschnięciu kleju można każdy z elementów przemalować na dowolny kolor.

Niektórzy fachowcy twierdzą, ze sztukaterie ze styropianu nie są tak wyraziste, jak te wykonane z gipsu. I chociaż na styropianowych trudno jest uzyskać tak ostre i równe krawędzie jak na gipsowych, to wciąż są najchętniej stosowanym materiałem dekoracyjnym.

Listwy styropianowe pomimo tego, że wcale nie są materiałem drogim, kojarzą się powszechnie z wnętrzem luksusowym, królewskim.

Styropianowe dekoracje możemy zastosować w wielu wnętrzach – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Uatrakcyjniają monotonię gładkich ścian i komponują się z ozdobnymi lampami oraz obrazami.listwy styropianowe

Możemy ich także używać jako sposobu na przełamanie granicy pomiędzy kontrastującymi wzorami. Różnorodne ich formy pozwalają na kreatywne zastosowanie tekstur i kolorów na pionowych płaszczyznach naszego mieszkania. Warto o nich pomyśleć chociażby dlatego, że zastosowanie innych produktów w niektórych miejscach często po prostu nie jest możliwe. Co ważne, listwy są odporne na różne czynniki panujące wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu mogą nam służyć w niezmienionej formie przez długie lata.

Do mocowania listew styropianowych konieczne jest użycie specjalnego kleju do styropianu – powinien to być produkt charakteryzujący się wysoką siłą spajania i co ważne, nie może on zniszczyć delikatnych elementów dekoracyjnych tego materiału. 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Sztukateria dla wymagających – inspiracje

Sztukateria dla wymagających – inspiracje
Sztukaterie ścienne oraz sufitowe stosujemy w domowych wnętrzach od bardzo dawna. Ze względu na swoją formę kojarzą się z przepychem oraz królewską el...
Czytaj więcej

Listwy wykończeniowe – rodzaje i zastosowanie

Listwy wykończeniowe – rodzaje i zastosowanie
Nawet najlepiej urządzone wnętrze, straci cały swój urok, jeśli nie zadbamy o szczegóły. Detale zwykle szybko rzucają się w oczy i spraw...
Czytaj więcej

Wykończenie tapety pod sufitem – wskazówki, jak zrobić to dobrze

Wykończenie tapety pod sufitem – wskazówki, jak zrobić to dobrze
Planujesz wykończyć powierzchnię pod sufitem przy pomocy tapety? Pamiętaj, że zanim definitywnie coś postanowisz, powinieneś przemyśleć, jaki efekt Ci...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Listwy styropianowe - ozdoba sufitów i ścian