Produkty

Łóżko z europalety ekonomiczne oraz w wersji na bogato

Łóżko z europalety ekonomiczne oraz w wersji na bogato

Łóżka wykonane z europalety, podobnie jak inne meble charakterystyczne dla industrialnej stylistyki wnętrza, możemy wykonać w domowych warunkach. Taki mebel będzie nie tylko okazały, ale przede wszystkim również wygodny i dostosowany swoją wielkością do materaca. Pokażemy, jak wykonać łóżko z europalety w wersji ekonomicznej oraz luksusowej.

łóżko z europaletyPodstawowym surowcem do wykonania mebla opisanego we wstępie będzie oczywiście drewniana europaleta. Potrzebujemy kilka sztuk materiału, w zależności od wielkości, a także formy, jaką ma przyjąć nasz mebel.

Pierwsze prace z europaletą mają na celu pozbycie się wszelkich nierówności, zadziorów oraz drzazg. Europaletę szlifujemy, a następnie przecieramy papierem ściernym. Pracę wykonujemy tak długo, aż będziemy mieli pewność, że podczas użytkowania łóżka nie skaleczymy się.

Uwaga: po oszlifowaniu całego materiału, może się okazać, że na drewnie będzie osiadał pył. Aby się go pozbyć, wystarczy przetrzeć drewno wilgotną ściereczką.

W następnej kolejności – bezpośrednio po obróbce drewna – możemy podejmować decyzję o rozmiarach naszej ramy, a także ewentualnych ozdobnikach.

Łóżko z europalety – wersja ekonomiczna

Do jej wykonania potrzebujemy około 6 europalet – układamy je jedną obok drugiej i łączymy za pomocą metalowych wsporników.

Drewniany materiał po oszlifowaniu jest gotowy do użytkowania. Utrzymany w kolorze naturalnego drewna, będzie pasował do wnętrz oszczędnych w ozdobniki. Dobrze zaprezentuje się na tle białych ścian oraz nowoczesnych grafik.

Jeśli chcemy wzmocnić konstrukcję naszego łóżka, ułóżmy jeden rząd palet na drugiej.
Dzięki takiemu zabiegowi łóżko będzie też nieco bardziej ponad podłogą.

Lakierobejca do drewna Colorit Drewno kasztan 375 mlŁóżko z europalety – wersja na bogato

Dobieramy podobną liczbę europalet, ale podczas tworzenia konstrukcji ramy łóżka, dbamy o to, by nieco zmodyfikować uzyskany mebel. Możemy przyciąć na długość niektóre z listew, tworząc miejsca do przechowywania koszyczków – jest to świetny pomysł na praktyczne organizery.

Drewno tworzące taką konstrukcję możemy przemalować bejcą lub lakierobejcą, która w zależności od posiadanych właściwości nada materiałowi oryginalny kolor lub pięknie wyeksponuje usłojenie drewna.

Przycinając poszczególne fragmenty europalety, możemy także stworzyć okazałe wezgłowie. Możemy obić je materiałem lub ułożyć przy nim różnej wielkości poduszki.

Ramę łóżka z europalety warto udekorować światełkami typu cotton balls. Efekt tego pięknego dodatku do wnętrz będzie szczególnie zauważalny wieczorami.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!
Drewniane meble ogrodowe i elementy wyposażenia przydomowego tarasu to świetna wizytówka każdego zieleńca. Drewno jest ponadczasowe - łączy uni...
Czytaj więcej

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad
Drewniany płot będzie latami zdobił Twoją posesję, o ile dobrze o niego zadbasz. W przeciwnym razie nie tylko straci atrakcyjny wygląd, ale też się ze...
Czytaj więcej

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?
Planując odświeżenie drewnianego wyposażenia w pokoju dziecka, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wyborowi preparatów. Okazuje się bo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Łóżko z europalety ekonomiczne oraz w wersji na bogato