Mała, ale przestronna - jak zyskać więcej miejsca w garderobie

Mała, ale przestronna - jak zyskać więcej miejsca w garderobie

Kupując nowe ubrania rzadko pozbywamy się tych, które leżą już w szafie. W efekcie nasza garderoba staje się przepełniona i z czasem możemy mieć problem ze znalezieniem ulubionego swetra czy pary jeansów znajdujących się na jej dnie. Sprawdźmy zatem, jak zaoszczędzić przestrzeń w szafie i sprawić, by była bardziej uporządkowana!

Funkcjonalny i pojemny system przechowywania w garderobie

system przechowywaniaZanim rozpoczniemy porządkowanie szafy, przyjrzyjmy się jej wnętrzu – czy spełnia ono nasze oczekiwania i jest funkcjonalne? Warto zwrócić uwagę na ilość i pojemność półek – często jest ich bowiem niewiele, za to przestrzeń między jedną a drugą półką jest bardzo duża. Daje nam to możliwość układania wysokich stosów ubrań, tymczasem wcale nie jest to dobrym rozwiązaniem – ciężko jest wtedy bezproblemowo wyciągnąć jedną bluzkę bez przewracania całej wieży elementów ułożonych jeden na drugim. Dlatego jeśli w naszej szafie znajdują się trzy szerokie półki warto jest dokupić dodatkowe płyty i zamontować je pomiędzy tymi z zestawu. Z pozoru zmniejszy to przejrzystość całej zawartości, ale będziemy mogli z większym powodzeniem posegregować poszczególne części garderoby i pomieścimy ich znacznie więcej.

 Wieszak welurowy na apaszki Dodatkową półkę możemy zamontować także nad drążkiem do wieszaków, w ten sposób zyskując dodatkowe 30 cm powierzchni do przechowywania. Przestrzeń poniżej wiszących ubrań wyposażmy w mały plastikowy regał lub wiklinową komodę. W jej wnętrzu schowamy buty, rzadko używane dodatki czy pościel. Przestronna garderoba to przede wszystkim taka, w której każdy z elementów posiada swoje miejsce – inwestując zatem w półki i szufladki z pewnością łatwiej będzie nam zachować porządek i znaleźć pożądaną szczęść ubioru.

Jeśli jesteśmy dopiero w trakcie projektowania garderoby naszych marzeń, skorzystajmy z pomysłów z tego artykułu!

Przestronna szafa pomimo wielu ubrań

Dodatkowe ubrania w szafie sprawiają, że w jej wnętrzu robi się coraz ciaśniej. Ściśnięte elementy garderoby gniotą się i spadają z wieszaków. Najskuteczniejszym rozwiązaniem takich sytuacji jest regularny przegląd zawartości półek i pozbywanie się rzeczy, których nie planujemy już nosić. Pozostałe ubrania koniecznie trzymajmy w porządku – w tym celu przyda nam się kilka tricków dotyczących przechowywania:

składanie ubrań- koszulki, t-shirty i spodnie zawsze składajmy w kostki jednakowej wielkości – dzięki temu łatwiej nam będzie układać z nich stosy, które się nie przewrócą,

- składając ubrania starajmy się, aby jeden brzeg kostki pozbawiony był krawędzi i połóżmy ją w szafie tą stroną do przodu – w ten sposób łatwiej będzie nam rozpoznać poszczególne elementy garderoby, a całość będzie prezentować się estetyczniej,

- zamiast wieszać ubrania obok siebie, zaczepmy jeden wieszak o drugi. Wiele z modeli wyposażonych jest w specjalne otwory, które umożliwiają przechowywanie części garderoby w pionie zamiast w poziomie – np. prezentowany wieszak welurowy. Dzięki temu ubrania będą znacznie mniej pogniecione, a zawartość szafy bardziej przejrzysta,

- skarpetki i elementy bielizny przechowujmy w koszykach i pudełkach, w których nawet nie poukładane nie wywołają wrażenia chaosu i będą łatwiejsze do znalezienia.

Porada eksperta

Dodatki takie jak apaszki czy paski do spodni mogą być trudne do przechowywania, zwłaszcza jeśli zależy nam na porządku i przejrzystości w szafie. Wykorzystajmy do tego celu specjalne wieszaki do apaszek lub krawatów, które pomogą nam posegregować tego typu elementy.

Akcesoria do garderoby

W sprzedaży dostępnych jest wiele akcesoriów, które pomogą nam zaprowadzić porządek w szafie i sprawią, że jej zawartość będzie bardziej przejrzysta. Wiszące półki z przegródkami i kiszonkami na drobiazgi, worki próżniowe do przechowywania posezonowych ubrań czy organizer do szuflady – tego typu elementy pomogą nam uczynić z nawet najmniejszej szafy pojemną i uporządkowaną garderobę.

Data publikacji: 01.08.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wieszaki wysuwane z szafy, kiedy się sprawdzą

Wieszaki wysuwane z szafy, kiedy się sprawdzą
Wieszaki wysuwane to bardzo sprytne rozwiązanie proponowane do szaf. Warto umieścić je w wąskich wnękach lub w segmentach, których głębokość nie przek...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mała, ale przestronna - jak zyskać więcej miejsca w garderobie