Garderoba modułowa – poznaj nasze pomysły

Garderoba modułowa daje Ci nieskończenie wiele możliwości stworzenia własnej, niepowtarzalnej przestrzeni do przechowywania. Niezależnie od tego, czy dysponujesz 2 metrami kwadratowymi na szafę, czy 12 – szafy modułowe do garderoby to idealny pomysł na domowe porządki. Zobacz, jak wykorzystać garderobę modułową w swoim mieszkaniu.

Garderoba modułowa − zalet więcej niż myślisz!

Meble modułowe do garderoby to nowoczesne rozwiązanie, z którego z powodzeniem skorzystać mogą wszyscy – zarówno właściciele niewielkich, 40-metrowych mieszkań, jak i 400-metrowych domów jednorodzinnych. Poszczególne elementy szaf modułowych pozwalają na dostosowanie garderoby lub szafy zamkniętej za przesuwnymi drzwiami, do swoich potrzeb. 

Z systemem garderoby modułowej nie musisz się już godzić na meble do przechowywania przygotowane przez producentów. Zamiast tego możesz samodzielnie zaprojektować przestrzeń, jakiej potrzebujesz. Chcesz, aby Twoja szafa posiadała dużo szuflad? A może bardziej przydatne są wieszaki? Wybierz dokładnie to, czego potrzebujesz. 

Garderoba modułowa daje wiele możliwości aranżacji. Przede wszystkim – możesz zbudować ją wzwyż! Kiedy masz niewielkie mieszkanie, każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Dzięki poszczególnym modułom możesz ustawić szafę pod sam sufit. 

Szafy modułowe mają to do siebie, że układasz je niczym klocki Lego. Każdy element układanki pasuje do drugiego. Nie musisz martwić się stolarką czy docinaniem pod wymiar. Wszystko wystarczy tylko odpowiednio do siebie dopasować. 

Modułowe elementy z łatwością można zamknąć za przesuwnymi drzwiami. Stwórz garderobę w stylu amerykańskim, czyli tzw. walk-in closet (szafę, do której możesz wejść). W pokoju na ubrania, torebki i buty, znajdować mogą się różnego rodzaju elementy modułowe garderoby, które ochronią przedmioty przed kurzeniem się czy zniszczeniem. 

Z systemem szaf modułowych Atomia nie potrzebujesz pomocy stolarza, żeby wykonać wymarzoną garderobę. Przy pomocy wkrętów i wkrętarki szybko samodzielnie złożysz wszystkie elementy i urządzisz pomieszczenie według własnego planu. Moduły występują w różnych kolorach, kształtach i oczywiście wymiarach. Szeroka oferta pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej przestrzeni. Nawet jeżeli ma ona nietypowy kształt – znajduje się pod skosami, w środku pomieszczenia masz belkowanie lub cokoły, a pomieszczenie posiada wiele załamań i wnęk. 

Zobacz, jak urządzić niewielką garderobę w zaledwie 5 krokach.

garderoba-modulowagarderoba-modulowagarderoba-modulowagarderoba-modulowa

Garderoba modułowa Atomia – dlaczego warto ją wybrać?

W Castoramie znajdziesz całą gamę produktów z linii Atomia. To poręczny i pożyteczny system szaf modułowych, z których stworzyć możesz własną garderobę. Meble w Atomia występują w różnych kolorach, aby można było dobrać szafę do wnętrza. 

Montaż szaf, półek, regałów i szuflad Atomia jest wręcz dziecinnie prosty. Aby wysokie regały czy szafy utrzymały stabilność, najlepiej przymocować je do ściany za pomocą specjalnych kątowników. 

Szafy Atomia możesz dodatkowo wyposażyć w uchwyty i drążki, które przydadzą Ci się do wieszania i układania ubrań, kołder, ręczników, pościeli i innych przedmiotów, które zamierzasz przechowywać w garderobie. 

Największą zaletą systemu garderoby modułowej Atomia jest to, że wszystkie elementy pasują do siebie wzajemnie. Możesz dowolnie tworzyć swoje kombinacje, bez ryzyka, że których moduł nie będzie kompatybilny z resztą. Co więcej, z czasem z łatwością będzie można rozbudować garderobę o kolejne szafki, szuflady lub regały. 

Zobacz, co jest Ci potrzebne do budowy garderoby

Gdzie stworzyć garderobę modułową?

Najlepsze w szafach modułowych jest to, że wykorzystując je, możesz stworzyć garderobę dosłownie wszędzie. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest przygotowanie garderoby w sypialni. Jeżeli masz niewiele miejsca w tym pomieszczeniu, zabuduj jedną ze ścian systemem szaf modułowych. Wybierz rozmaite półki, szuflady z inteligentnym systemem cichego zamykania oraz drążki na wieszanie. W małych przestrzeniach wykorzystaj wysokość i zabuduj szafę po sam sufit. U góry przechowywać możesz ubrania sezonowe, z których rzadko korzystasz. Pod ręką znajdować powinny się przedmioty i ubrania codziennego użytku. 

Zobacz, jak stworzyć garderobę w sypialni

Garderoba modułowa świetnie sprawdzi się w roli szafy w przedpokoju, gdzie schowasz buty, czapki, szaliki, ale i wszelkie odzienie wierzchnie. Szafy w przedpokoju, schowane za przesuwnymi drzwiami, najczęściej umieszcza się w naturalnie występujących wnękach. Z powodzeniem więc wykorzystasz wszystkie uskoki czy załamania w bryle pomieszczenia. 

System szaf Atomia sprawdzi się przede wszystkim genialnie w pomieszczeniu, które całkowicie chcesz przerobić na garderobę. Pokój dla Twoich ubrań to nowoczesne rozwiązanie, które przywędrowało do nas z Zachodu. Dzięki temu możesz pozbyć się wszelkich szaf z pozostałych pomieszczeń. Dodatkowy pokój na przechowywanie nie musi być duży. Do tego celu wykorzystaj mało użyteczne miejsce, np. pokój pod skosami lub przestrzeń pod schodami. 

Sprawdź, jak urządzić garderobę na poddaszu

garderoba-modulowagarderoba-modulowagarderoba-modulowagarderoba-modulowa

Modułowa garderoba – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego wnętrza!

Dzięki nowoczesnym i uniwersalnym modułom szaf Atomia z łatwością zaplanujesz własną przestrzeń do przechowywania. Nie jesteś już skazany na szafy oferowane przez producentów. Sam zadecyduj o systemie półek, szuflad i regałów. Więcej rozwiązań do domu znajdziesz na Castorama.pl.

Data publikacji: 30.12.2014