Produkty

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim

Mieszkania studenckie często wynajmowane są na krótki czas. W ciągu kilku lat możemy mieć paru różnych lokatorów. Nierzadko się też zdarza, że studenci, którym udostępniamy naszą przestrzeń, nie znają się nawzajem. Czym w takiej sytuacji kierować się podczas zakupu mebli? Jak i w co wyposażyć kuchnię, która będzie przestrzenią wspólną i regularnym miejscem spotkań?

Przejdź do następnych akapitów:

Jakie meble do kuchni studenckiej

Meble w mieszkaniu studenckim powinny być solidne, wytrzymałe i funkcjonalne. Niech dobrze znoszą wilgoć i zmienne temperatury, będąc przy tym odporne na ścieranie i środki dezynfekujące. Szafki i szuflady muszą być pojemne, żeby zmieścić różnorodne naczynia i produkty spożywcze. Dobrze jest też zadbać o szerokie blaty, które stworzą wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Kuchnia w mieszkaniu studenckim to centrum wszystkich spotkań, ważne więc, by był w niej odpowiedni stół – najlepiej prostokątny i duży. Obok blatu posłuży jako dodatkowa powierzchnia robocza, a nierzadko będzie też spełniał funkcję biurka. Przydadzą się wiszące półki – to miejsce idealne dla książek kucharskich czy pojemniczków z przyprawami. W przypadku dużej kuchni możemy pomyśleć o specjalnych stojakach na przetwory czy długich, wąskich słupkach, które doskonale wpasują się w luki czy wnęki.

Gotowy zestaw mebli kuchennych Deftrans Aslon 1,8 m

Należy przy tym pamiętać, by zbytnio nie przeciążyć pomieszczenia ilością mebli. Ciekawym pomysłem będą lekkie, kolorowe taborety, które łatwo da się wsunąć pod stół, lub składane krzesła, które po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Kuchnia w mieszkaniu studenckim powinna być praktyczna, przestrzenna i bogato wyposażona. Warto zdecydować się na gotowe zestawy meblowe.

Zalety gotowych zestawów meblowych

Największą zaletą gotowych zestawów meblowych jest to, że są one korzystne dla naszego portfela. W przypadku urządzania mieszkania studenckiego jest to szczególnie ważne. O tym, jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie, pisaliśmy już w naszym poradniku.

Na gotowe zestawy mebli kuchennych – inaczej niż w przypadku mebli tworzonych na wymiar – nie trzeba długo czekać. Są łatwe w montażu i dają nam gwarancję, że w wybranym komplecie niczego nie brakuje. Decydując się na nie, otrzymamy schludną, przemyślaną całość. Natomiast jeśli metraż naszej kuchni pozwala nam lub uniemożliwia wprowadzanie konkretnych rozwiązań – skład zestawu można dowolnie modyfikować.

Gotowy zestaw mebli kuchennych Deftrans Brick 2,4 m szary połysk

Do gotowych kompletów należą zwykle szafka zlewozmywakowa oraz szafki dolne i górne. Znajdziemy zestawy z szufladami i bez, wiszące lub stojące, z witrynami lub przeszklone. Gotowe zestawy tworzone są z myślą o małych i dużych pomieszczeniach. Świetnie zaprezentują się na jednej ścianie aneksu kuchennego, a także w kuchniach dwurzędowych.

Czy wiesz, że

Meble kuchenne wykonywane są najczęściej z płyty wiórowej lub płyty MDF. Płyta wiórowa jest najbardziej popularnym materiałem ze względu na niską cenę, bogactwo wzorów i odcieni. Może być lakierowana, foliowana lub laminowana. Wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Płyta MDF – nieco droższa – jest trwalsza od płyty wiórowej. Doskonale znosi wilgoć i łatwo się ją czyści. Pokryta jest zwykle folią PCV, melaminą, lakierem lub fornirem z naturalnego drewna.

Data publikacji: 04.06.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Mikrokuchnia w aneksie - metamorfoza w małym mieszkaniu

Mikrokuchnia w aneksie - metamorfoza w małym mieszkaniu
Nie zawsze kuchnia w mieszkaniu jest spełnieniem Twoich marzeń. Bywa, że dopiero musisz ją dopasować do swojej wizji. Jak to jednak zrobić, jeśli masz...
Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli
Stając przed koniecznością wyboru mebli do kuchni, mamy pokaźną paletę możliwości. Między innymi możemy zdecydować się na zestawy – gotowe bądź ...
Czytaj więcej

Meblujemy kuchnię szybko i tanio

Meblujemy kuchnię szybko i tanio
W końcu kupiliśmy wymarzone mieszkanie – z pewnością kosztowało nas to sporych nakładów finansowych oraz czasu. To jednak jeszcze nie koniec! Musi...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim