icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Mobilny dom – czy inwestować w turystyczne WC?

Kamper lub przyczepa kempingowa to swoiste domy mobilne, które umożliwiają nam podróżowanie bez konieczności wynajmowania pokojów hotelowych czy rozbijania namiotu. Niektóre z nich są wyposażone w toalety, a do innych możemy takie turystyczne WC dokupić. Czy warto?

Własna toaleta w podróży – czy potrzebna?

Wyobraźmy sobie całkowitą niezależność – dom na kołach, w którym mamy i lodówkę, i prąd, i kuchenkę, a nawet umywalkę. Jedyne, czego brakuje do podstawowego wyposażenia, to właśnie toaleta. Swoje potrzeby możemy załatwiać na przydrożnych parkingach czy kempingach, ale nie zawsze rozbijemy obóz w pobliżu miejsca z WC. To w takich sytuacjach najbardziej przyda nam się turystyczna toaleta.

Załatwianie swoich potrzeb w warunkach polowych nie należy do najprzyjemniejszych, a przede wszystkim – nie jest higieniczne. Jeśli przebywamy latem w miejscu, które nie oferuje należycie wyposażonej toalety z bieżącą wodą, turystyczne WC może ją swobodnie zastąpić. To doskonałe udogodnienie, dzięki któremu możemy w pełni cieszyć się przebywaniem na łonie natury i z dala od cywilizacji, a jednocześnie zachować higienę i wygodę.

toaleta kempingowaTurystyczne WC – czy to się opłaca?

Kiedy już dowiemy się wszystkiego o dostępnych rozwiązaniach i rodzajach mobilnych toalet, możemy rozważyć opłacalność zaopatrzenia się w podobny sprzęt. W wielu przyczepach i autonomicznych samochodach turystycznych takie WC nie będzie standardowym wyposażeniem, dlatego będziemy musieli sami po niego sięgnąć.

Chemiczną toaletę turystyczną, która daje nam największy komfort i higienę, a przy tym nie wymaga zbyt częstego opróżniania, możemy kupić już za niewiele ponad 300 zł. Jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie WC są płatne lub wynajmujemy miejsce na kempingu, poniesione koszty mogą być znacznie większe. W ostatecznym rozrachunku, turystyczna toaleta może szybko się zwrócić, o ile i tak nie będziemy korzystać z dodatkowo płatnych wygód.

Porada eksperta

Turystyczne WC wydaje się być niezbędne w długotrwałych podróżach, szczególnie z dziećmi i w miejscach znacznie wyludnionych. Nie zawsze znajdziemy po drodze dogodne miejsce, w którym możemy swobodnie załatwić swoje potrzeby. Również dla kobiet w ciąży, które częściej muszą korzystać z toalety, przenośne WC będzie dość dużym udogodnieniem.

toaleta turystycznaWłasna toaleta w podróży – za i przeciw

O ile niektórzy z nas nie mają problemu z załatwianiem swoich potrzeb w przydrożnych toaletach czy na łonie przyrody, o tyle warto pamiętać, że nie zawsze może to wiązać się z należytą higieną, być zgodne z prawem, a także w pełni bezpieczne…

Zwolennicy turystycznych toalet wskazują na takie choćby jej zalety, jak świadomość, że nie grozi nam ukąszenie przez kleszcza czy innych owadów, a także zimno, które w chłodne pory roku mogłoby nam doskwierać.

Jeśli zaopatrzymy się w turystyczną WC, z pewnością nie raz jej użyjemy – może jednak okazać się, że wcale nie jest nam aż tak często potrzebna. Wszystko zależy od tego, jak długo i gdzie podróżujemy. Rozważmy więc wszystkie za i przeciw.

Data publikacji: 05.01.2018