Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Kemping

Strzałka w prawo

WC turystyczne

Strzałka w prawo

WC turystyczne

Jeżeli lubisz kempingi i wypoczynek na świeżym powietrzu z całą pewnością w tej części sklepu znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy WC turystyczne, które są lekkie i posiadają kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą być w łatwy sposób przewożone.

Filtry

WC turystyczne

Jeżeli lubisz kempingi i wypoczynek na świeżym powietrzu z całą pewnością w tej części sklepu znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy WC turystyczne, które są lekkie i posiadają kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą być w łatwy sposób przewożone.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kemping

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Toaleta turystyczna – higieniczne rozwiązanie w każdych warunkach

Jesteś wielbicielem spędzania czasu na łonie przyrody? Jeśli lubisz kempingi i pola namiotowe, zapewne wiesz, jakie trudności mogą się pojawiać podczas zaspokajania podstawowych potrzeb. Jedną z nich jest konieczność załatwiania się, co na łonie natury stanowi pewne wyzwanie. Zapomnij o czasach, gdy wykopywało się dołek, w którym następnie zakopywano nieczystości. Obecnie możesz skorzystać z bardziej komfortowych rozwiązań.

Toaleta turystyczna to właśnie takie udogodnienie. Jest to produkt, który stanowi zbiornik na nieczystości różnego typu. Taka przenośna toaleta turystyczna pozwala na większa wygodę czynności intymnych. Równocześnie jest bardziej higieniczna, nie szkodzi środowisku i rozwiązuje wiele problemów związanych ze zorganizowaniem odpowiedniego miejsca do załatwiania swoich potrzeb.

WC turystyczne może być wykorzystywane zarówno na polach namiotowych, a także podczas długich wędrówek. W zależności od miejsca i sposobu wypoczywania, do dyspozycji masz wiele różnorodnych produktów. Ich rozmiary, sposób użycia, a także metoda pozbywania się zebranych nieczystości są różne. Każda toaleta turystyczna ułatwia jednak zaspokojenie tej podstawowej potrzeby w sposób komfortowy.

WC turystyczne – praktyczne, wygodne i kompaktowe

Toalety turystyczne to bardzo rozbudowana grupa produktów. Przeważnie są one wykonane z tworzywa sztucznego, jednak już same rozmiary, sposób gromadzenia i usuwania nieczystości, a także dodatkowe funkcje ułatwiają wybór modelu odpowiedniego do każdych warunków. Toalety turystyczne mogą składać się z jednego lub kilku elementów. Są wyposażone w zbiorniki sztywne z tworzywa lub też w worki, w których zamyka się nieczystości.

WC turystyczne może być składane lub też mieć stałą konstrukcję. Tym samym zdołasz dostosować je do każdego typu wypoczynku. Modele składane sprawdzą się podczas długich wycieczek, gdy rzadko pozostajesz w jednym miejscu. Jeśli natomiast po dotarciu do celu, zostajesz w nim przez dłuższy czas, możesz postawić na WC turystyczne o bardziej sztywnej zabudowie.

Pojemność, dodatkowe funkcje oraz sposób transportu dopasuj do własnych preferencji. Na pewno znajdziesz w tej kategorii toaletę, której potrzebujesz.

Toaleta turystyczna z umywalką

Uwielbiasz spędzanie czasu na łonie natury, ale nie przepadasz za spartańskimi warunkami? O komfort możesz zadbać, jeśli Twoim wyborem będzie toaleta turystyczna z umywalką. To model, który w bardzo dobrym stopniu imituje rozwiązania wykorzystywane w domach czy też w domkach letniskowych. Taka toaleta zajmuje co prawda sporo miejsca podczas transportu, jednak jeśli jednak cenisz sobie higieniczne rozwiązania, na pewno przypadnie Ci do gustu.

Zestaw ten składa się z toalety z klapą i płuczka, a także z umywalki. Przy czym woda z umywalki trafia do zbiornika do spłukiwania nieczystości w toalecie. Dzięki temu ubikacja turystyczna pozwala na oszczędzanie wody.

Taki model przeważnie działa na baterie, które zasilają spłuczkę i umywalkę. Jeśli zatem planujesz wypad z większą liczbą osób i chcesz zapewnić sobie maksymalną higienę, postaw na to wyjątkowe rozwiązanie.

Ubikacja turystyczna z odpinanym zbiornikiem

Toaleta turystyczna z odpinanym zbiornikiem to również bardzo komfortowy w użytkowaniu produkt. Zajmuje jednak znacznie mniej miejsca niż modele z umywalką. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest dedykowany zbiornik na nieczystości. Nie tylko ogranicza wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim ułatwia opróżnienie toalety.

Przenośna toaleta turystyczna nie zajmuje wiele miejsca. Aby ją opróżnić, wystarczy że zabierzesz sam zbiornik. Dzięki temu nie będziesz mieć kłopotów podczas transportu całej toalety. Znacznie łatwiej wyczyścisz zbiornik, gdy możesz go odpiąć - to również ogromna zaleta.

Taka toaleta jest wyposażona w wygodną klapę, która zapewnia większą higieniczność. Duży wybór dostępnych pojemności zbiornika sprawia, że możesz dopasować model dla jednej, dwóch lub większej liczby osób.

Toaleta ze spłuczką

Cenisz sobie higieniczne rozwiązania? W takim razie ubikacja turystyczna ze spłuczką jest dla Ciebie. Są to modele z odpinanym zbiornikiem na nieczystości i górnym zbiornikiem na czystą wodę. Jest ona wykorzystywana do spłukiwania toalety po skorzystaniu z niej.

Toaleta turystyczna działa na baterie. Zasilają one pompę, która pompuje wodę. Jeśli zatem widok brudnej toalety to ostatnie o czym marzysz, model ze spłuczką będzie zdecydowanie lepszą alternatywą. Pamiętaj jednak, że taka toaleta po napełnieniu będzie ważyła dość sporo. Dlatego nadaje się do wykorzystania na wyjeździe w raczej jednej lokalizacji.

Ubikacja turystyczna typu wiadro

Na łonie natury spędzasz czas sporadycznie? W takim razie zapewne nie chcesz wydawać zbyt wiele na bardziej rozbudowane modele WC. Toaleta turystyczna typu wiadro będzie znacznie tańsza alternatywą. Jej prosta budowa sprawia, że bez trudu obsłuży ją każda osoba.

Taka toaleta składa się z elementu dolnego, które budową przypomina wiadro. Góra to natomiast deska toaletowa połączona z klapą. Taka konstrukcja charakteryzuje się niewielką wagą. Co więcej, tego typu WC z łatwością możesz wyczyścić.

Ubikacja turystyczna typu wiadro nie będzie jednak odpowiednia dla każdego. Nieczystości nie są w żaden sposób zasłonięte przed osobami korzystającymi z toalety. Dlatego też wskazane jest częste opróżnianie jej i dokładne mycie. Jedynie w ten sposób można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Przenośna toaleta turystyczna workowa

Z największymi trudnościami z zaspokojeniem podstawowej potrzeby wydalania borykają się przede wszystkim osoby, które preferują bardziej aktywną formę spędzania czasu na łonie natury. Długie piesze wycieczki, brak jednego miejsca do zatrzymywania się i ograniczona pojemność podręcznego bagażu – wszystko to utrudnia wybór odpowiedniej toalety.

Przenośna toaleta turystyczna może być najlepszym produktem właśnie w takiej sytuacji. Jest to w rzeczywistości deska, do której przymocowano stelaż. Do niego natomiast podpina się worek z tworzywa i to on stanowi zbiornik na nieczystości.

Cała konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca. Przede wszystkim deskę można złożyć. Dzięki temu jest ona płaska i łatwa w transporcie. Co więcej, same worki nie są nadmiernym obciążeniem dla podręcznego bagażu.

Środki chemiczne stosowane w toaletach turystycznych

Toaleta turystyczna nie musi generować nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy że zaopatrzysz się w odpowiednie środki chemiczne do niej. Można je podzielić na dwie grupy: substancje do zbiornika z wodą i do zbiornika z nieczystościami.

Środek chemiczny do zbiornika z wodą do spłukiwania zapewnia nie tylko przyjemny zapach. Przede wszystkim ułatwia odświeżenie toalety podczas spłukiwania jej. Tworzy także na niej warstwę, dzięki której zabrudzenia nie przylegają do powierzchni toalety.

Środki dedykowane do zbiorników z nieczystościami pełnią inną funkcję. Przede wszystkim należy je wlać od razu bezpośrednio do zbiornika na nieczystości. Tam działają na zgromadzone odpady. Substancje te ograniczają powstawanie gazów, co ma wpływ na zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu. Co więcej, przyspieszają rozpad papieru toaletowego ze stałych odpadów.