Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Ostrza

Strzałka w prawo

Ostrza

Ostrza do noży to elementy odgrywające kluczową rolę w utrzymaniu noża w doskonałej kondycji. W ofercie znajdziemy wiele rodzajów ostrzy, takich jak ostrza ceramiczne, stalowe, jednostronne lub dwustronne.

Filtry

Ostrza

Ostrza do noży to elementy odgrywające kluczową rolę w utrzymaniu noża w doskonałej kondycji. W ofercie znajdziemy wiele rodzajów ostrzy, takich jak ostrza ceramiczne, stalowe, jednostronne lub dwustronne.

46 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 24 z 46 produktów

Załaduj więcej

Ostrza do narzędzi

Narzędzia do cięcia stanowią podstawowe elementy wyposażenia domu, przydomowego garażu lub warsztatu czy też profesjonalnych miejsc pracy. Ich użyteczność nie kończy się jednak wraz ze stępieniem ostrza. U nas zaopatrzysz się w ostrza różnego typu, które pozwolą Ci na precyzyjne i wygodne wykonywanie wielu czynności.

Ostrza łamane stanowią element roboczy popularnych nożyków. Te lekkie, niewielkie narzędzia są niezwykle funkcjonalne. Przydają się na co dzień w domu, w warsztacie czy garażu, a także służą podczas wykonywania dekoracji, remontów czy drobnych napraw. Co bardzo ważne, gdy ich ostrza ulegną stępieniu, nie musisz wyrzucać całego narzędzia. Wystarczy wymienić w nim jedynie część tnącą.

CZĘŚCI WYMIENNE DO NOŻY Z OSTRZEM ŁAMANYM

Przed przystąpieniem do zakupu ostrzy dokładnie sprawdź, czego Ci potrzeba. Możesz wyjąć stare, stępione ostrze i, porównując je z nowymi w sklepie, wybrać część zamienną. Wśród zgromadzonych przez nas ostrzy na pewno znajdziesz interesujące Cię egzemplarze. Możliwe że dostępne będą w kilku wariantach.

W sklepach Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie zapasowe ostrza wymienne do nożyków w wielu rozmiarach, abyś mógł dobrać je do modelu posiadanego noża. Ich intuicyjna konstrukcja sprawi, że wymianę przeprowadzisz sprawnie i bez trudu. Ponadto większość ostrzy dostępna jest w specjalnych opakowaniach. Pozwoli Ci to na maksymalnie bezpieczne przechowywanie nowych i zużytych elementów tnących.

Do wyboru masz modele segmentowe oraz bez nacięć segmentujących, a także zakrzywione. Wykorzystasz je do cięcia różnego typu materiałów, szczególnie tych miękkich. W naszej ofercie znajdziesz także ostrza do noży trapezowych. Jeżeli musisz wymienić powierzchnie tnące w nożach specjalistycznych, szeroką gamę takich elementów również znajdziesz w tej kategorii.

OSTRZA DO NOŻY ŁAMANYCH

Większość nożyków monterskich posiada wymienne ostrze łamane. Jego konstrukcja pozwoli Ci szybko odłamać zużytą końcówkę, a następnie zastąpić ją kolejnym ostrym segmentem. Ostrze segmentowe można także z łatwością całkowicie wymienić, otwierając obudowę noża. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać ostrza o różnej szerokości segmentów.

Jeśli wiesz, że narzędzie będzie wykonywało sporo drobnych cięć, wybierz węższe segmenty. Te szersze przeznaczone są do głębokich cięć lub twardych materiałów. Zgromadziliśmy tutaj również ostrza o różnym kącie nachylenia nacięć w segmentach. Zauważ, że posiadamy kilka wariantów szerokości elementów tnących.

OSTRZA DO NOŻY TRAPEZOWYCH

Noże trapezowe są wykorzystywane tam, gdzie tradycyjne nożyki z ostrzami łamanymi okazują się niewystarczająco wytrzymałe. Zastosowane w nich ostrza również można z powodzeniem wymienić na nowe, tym samym przywracając narzędziu sprawność. Ostrza trapezowe – podobnie jak większość ostrzy łamanych – powstają ze stali, co czyni je odpornymi na uszkodzenia. Są ponadto w dużej mierze niepodatne na ścieranie oraz odkształcanie, dzięki czemu znacznie usprawniają precyzyjne wykonywanie cięć.

OSTRZA DO NOŻY SPECJALISTYCZNYCH

W naszych marketach zaopatrzysz się także w części zamienne do innych narzędzi. Mamy ostrza do skrobaka, dzięki którym łatwo oczyścisz twarde podłoża, oraz ostrza do cyrkla. W precyzyjny sposób wytniesz nimi kółka z wybranego materiału, potrzebne np. do dekoracji wnętrza. Posiadamy też ostrza płaskie, które doskonale sprawdzą się w połączeniu z surformami – zdzierakami o wielu różnych zastosowaniach.

Jeśli potrzebujesz ostrzy krążkowych do mechanicznych lub ręcznych krajarek, także znajdziesz je w naszej ofercie. Dodatkowo nasza oferta obejmuje noże wygięte, które doskonale tną skórę czy wykładziny z tworzyw sztucznych. W zakładzie stolarskim na pewno będziesz potrzebował ostrzy do struga, które także znajdziesz wśród naszych propozycji.

Ostrza dostępne w naszej ofercie w większości sprzedawane są w opakowaniach po kilka sztuk. Łatwość montażu sprawia, że możesz wymienić je w dowolnym momencie, nie robiąc długiej przerwy w pracy. Sprawdź koniecznie!