Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Poziomice i lasery

Strzałka w prawo

Poziomice laserowe

Strzałka w prawo

Poziomice laserowe

Poziomice laserowe to narzędzie wykorzystywane w budownictwie i remontach do określania poziomu powierzchni. Dzięki zastosowaniu strumienia światła laserowego poziomice umożliwiają dokładne i szybkie wyznaczanie pionów, poziomów i kątów nachylenia.

Filtry

Poziomice laserowe

Poziomice laserowe to narzędzie wykorzystywane w budownictwie i remontach do określania poziomu powierzchni. Dzięki zastosowaniu strumienia światła laserowego poziomice umożliwiają dokładne i szybkie wyznaczanie pionów, poziomów i kątów nachylenia.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Poziomice i lasery

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Lasery do mierzenia powierzchni

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szeroki wybór narzędzi pomiarowych, w tym coraz popularniejszych poziomic laserowych. Dzięki zastosowaniu proponowanych przez nas urządzeń wyznaczanie pionu oraz poziomu powierzchni może przebiegać zdecydowanie sprawniej niż dotychczas. 

Użycie oferowanych w tym dziale akcesoriów laserowych nie tylko przyspiesza wykonywaną pracę, lecz także zapewnia dokładniejszy pomiar niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

W tej kategorii znajdziesz laser płaszczyznowy, a także w laser krzyżowy, który umożliwi Ci wyznaczenie wspólnego poziomu na obiektach znajdujących się w znacznej odległości od siebie. 

W ofercie posiadamy także minilaser do mierzenia powierzchni. Przyda Ci się szczególnie podczas drobnych prac takich jak przemeblowywanie czy też tapetowanie obiektu.

Do dużych remontów lepszy będzie w trójkątnym kształcie, specjalnie przystosowany do układania płytek. W Castoramie zaopatrzysz się w poziomice laserowe ze statywem, kątomierz nastawny, a także w akcesoria wykorzystujące do pracy nowoczesną technologię LED.

Zastosowanie laserów w budownictwie

Laser budowlany służy głównie do mierzenia, wyznaczania pionów, poziomów, pochyłości oraz określania wysokości. Dzięki niemu poradzisz sobie z trudniejszymi zadaniami takimi jak montaż sufitów podwieszanych. W naszym asortymencie znajdziesz urządzenia, które pozwolą Ci nanieść siatkę płytek na ścianę. Dzięki temu układanie paneli oraz kafelek stanie się znacznie prostsze. Mowa tu o laserze krzyżowym, który znajdzie zastosowanie zarówno do prac na podłodze, jak i suficie oraz ścianach.

Urządzenia laserowe przydadzą Ci się podczas prac remontowych. Wykorzystasz je w trakcie malowania na ścianie wzorów. Urządzenie ułatwi Ci również tapetowanie pomieszczenia. Dla wygodnego użytkowania oraz dokładności wiązki lasera warto przymocować sprzęt do powierzchni lub ustawić go na specjalnym statywie. 

W naszym asortymencie znajdziesz takie akcesorium. Statyw wyróżnia się dużym zakresem regulacji. Zamontowanie na nim urządzenia nie sprawi Ci trudności.

Lasery w poziomicy posłużą Ci do wykonania prostszych prac, które również wymagają dokładności, jeśli zależy Ci na estetycznym efekcie. Produkty z tej kategorii ułatwią Ci powieszenie obrazów i półek ściennych. Lasery pozwolą Ci każde z tych zadań wykonać precyzyjnie.

Najprostszymi urządzeniami są lasery liniowe oraz poziomice laserowe. Emitują pojedynczą wiązkę światła, która umożliwia wykonanie pomiaru tylko jednej płaszczyzny w tym samym czasie.

Lepiej pod tym względem prezentują się lasery krzyżowe albo punktowo-krzyżowe, które tworzą na płaszczyźnie siatkę linii lub punktów. Dzięki temu jesteś w stanie precyzyjnie określić odległość poszczególnych elementów umiejscowionych na płaszczyźnie, a także ocenić stopień ich pochyłości.

Laser – nowa technologia w budownictwie

Laser to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest emisja idealnie prostej wiązki światła. Dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach – medycynie czy przemyśle albo elektronice.

Postęp technologiczny jest czymś, z czego szczególnie chętnie korzysta branża budowlana. Laser, który wytwarza promieniowanie w kształcie charakterystycznej wiązki światła, szybko zadomowił się na placach budowlanych oraz w małych domowych warsztatach. W sklepach Castorama odnajdziesz kilka rodzajów laserów, a każdy z nich przeznaczony do innego typu zadań.

Rodzaje laserów

Podstawowym rodzajem lasera, od którego pochodzą wszystkie pozostałe typy, jest laser liniowy. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi wiązki promieniowania, która tworzy prostą linię. Lasery liniowe mogą wytworzyć jedną, dwie lub kilka linii o różnym kierunku (poziomie lub pionie) oraz kolorze.

Lasery krzyżowe są szczególnie przydatnym urządzeniem do prac wykończeniowych. Z ich pomocą będziesz w stanie wyznaczyć idealnie proste poziomy i piony na płaszczyźnie ścian. Sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż tradycyjna poziomica, ponieważ nie wymagają stałego przytrzymywania ich co najmniej jedną dłonią. Praca z laserem krzyżowym nie wymaga asysty do wykonania precyzyjnych prac. Jeśli marzysz o równo ułożonych kafelkach w kuchni, łazience lub na balkonie, to urządzenie dla Ciebie.

Mniej zaawansowanym urządzeniem jest laser krzyżowo-punktowy. Jak każdy inny laser punktowy, zamiast linii prostej emituje wiązkę światła w kształcie pojedynczych punktów (zazwyczaj 3 lub 5). Punkty układają się względem siebie pod kątem prostym, dlatego laser punktowo-krzyżowy idealnie nadaje się do wyznaczania prostopadłości.

Laser rotacyjny to świetne rozwiązanie do kompleksowych prac, które obejmują poziomowanie, pionowanie oraz wyznaczanie wysokości. Przeznaczony jest w szczególności do prac zewnętrznych. Największym atutem lasera rotacyjnego jest wyeliminowanie konieczności przestawiania urządzenia dzięki obrotowej wiązce. Emituje on wiązkę światła dookoła oraz pojedynczą linię pionową skierowaną w górę.

Poziomice laserowe stopniowo wypierają tradycyjne poziomice. W przeciwieństwie do dobrze znanych modeli, urządzenia laserowe zamiast libelki mają wiązkę laserowego światła.

Jak wybrać laser budowlany?

Wybór właściwego urządzenia laserowego zależy od miejsca pracy oraz jego przeznaczenia. Innego lasera będziesz potrzebować w pracach wykończeniowych w swoim mieszkaniu, a zupełne innego do pomiarów wykonywanych na placu budowy.

Zastanów się, czy potrzebujesz uniwersalnego urządzenia, czy przeznaczonego do konkretnego zadania, na przykład położenia płytek. Jeśli szukasz narzędzia pomiarowego do prac w obrębie swojego domu, najlepszym wyborem będzie prosty laser krzyżowy lub krzyżowo-punktowy. Nie zajmuje wiele miejsca i nie jest tak zaawansowany jak na przykład urządzenia rotacyjne. Mimo to wciąż zapewnia więcej funkcjonalności niż zwykłe lasery liniowe lub poziomica laserowa.

Laser w poziomicy może emitować wiązki w różnych kolorach. Jednym z wariantów są zielone linie laserowe, które ułatwią Ci pracę pomimo jasnego światła. To szczególnie przydatne w mieszkaniach, w których przeprowadzany jest gruntowny remont, a okna nie są niczym osłonięte, przez co do wnętrza wpada mnóstwo promieni słonecznych.

Kiedy wybierasz urządzenie laserowe, zwróć uwagę na jego zasięg. W przypadku prac w niewielkim mieszkaniu wystarczy, żeby laser w poziomicy miał zasięg kilku metrów. Do pracy w większej przestrzeni przyda Ci się model o zasięgu co najmniej kilkunastu metrów. 

Ważnym kryterium podczas wyboru urządzenia jest to, ile czasu lasery w poziomicy będą działały na akumulatorze. Do prostszych zajęć w domu wystarczy krótszy czas działania, ale do skomplikowanej, profesjonalnej pracy szukaj wśród modeli o jak najdłuższym czasie pracy. Średni czas wynosi około 10 h.

Urządzenie powinno charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją. W naszej ofercie znajdziesz modele, które sprawdzą się do regularnego używania dzięki wzmocnionej obudowie. Zwróć też uwagę na dodatkowe wyposażenie. Możesz zdecydować się na urządzenie z futerałem, który ułatwi transport.

W sklepach Castorama znajdziesz lasery krzyżowe oraz wiele innych rodzajów urządzeń do wykonywania precyzyjnych pomiarów.