Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Pistolety do kleju

Strzałka w prawo

Pistolety do klejenia

Strzałka w prawo

Pistolety do klejenia

Pistolet na klej jest nieodzownym narzędziem dla każdego majsterkowicza, rzemieślnika czy profesjonalisty w dziedzinie przemysłu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zajmują się naprawą mebli, tapetowaniem ścian, produkcją dekoracji lub wykonywaniem prac remontowych.

Filtry

Pistolety do klejenia

Pistolet na klej jest nieodzownym narzędziem dla każdego majsterkowicza, rzemieślnika czy profesjonalisty w dziedzinie przemysłu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które zajmują się naprawą mebli, tapetowaniem ścian, produkcją dekoracji lub wykonywaniem prac remontowych.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pistolety do kleju

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Pistolety do klejenia – uniwersalne narzędzia do wielu zastosowań

Pistolety do klejenia to urządzenia, które nie są już nowością na rynku. W rzeczywistości od wielu lat wykorzystuje się je do przeróżnych zastosowań. Ogromna uniwersalność tych produktów sprawia, że znajdują zastosowanie w domach, pracowniach rękodzieła, a także w innych miejscach.

Pistolet do kleju na gorąco ma bardzo prosta budowę. W obudowie jest umieszczony element grzejny. To on ogrzewa, a tym samym nadaje postać płynną wkładom kleju. Sama obudowa kształtem przypomina pistolety. Taka postać tego produktu wraz z wygodnym uchwytem ułatwia korzystanie z urządzenia i nakierowanie kleju dokładnie tam, gdzie jest potrzebny.

Pistolety do klejenia mogą być dodatkowo wyposażone w stojaki. Niektóre z nich stanowią osobną część, w której umieszcza się pistolet. Inne, tańsze i mniej złożone urządzenia posiadają zintegrowany stojak, który jest wykonany z tworzywa lub z kawałka metalu.

Pistolet do kleju na gorąco jest zakończony dyszą. To ona zapewnia odpowiednie dozowanie płynnego kleju. Dysza jest metalowa, dzięki czemu nie ulega stopieniu pod wpływem wysokich temperatur. Dużą zaletą takich urządzeń jest także przycisk na rączce. Dzięki niemu przesuwa się wkład klejowy w pistolecie. To natomiast zapewnia jego wolniejsze lub szybsze dozowanie.

Pistolety do klejenia są bardzo proste w obsłudze. Ze względu na wysokie temperatury zaleca się jednak, aby nie korzystały z nich dzieci bez opieki osoby dorosłej.

Urządzenia te dostępne są w wielu rozmiarach. Obok większych pistoletów znajdziesz również mniejsze modele, które nadają się do bardziej precyzyjnych prac. Również moc pistoletów sprawia, że możesz wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Taki, który nagrzewa klej błyskawicznie lub też działa nieco wolniej w tym zakresie.

Pistolet do kleju na gorąco – do majsterkowania i szybkich napraw

Pistolet do kleju na gorąco jest urządzeniem o wielu zastosowaniach. W rzeczywistości w duży stopniu od Ciebie zależy, do czego dokładnie go wykorzystasz. Chcesz szybko połączyć ze sobą dwa elementy? W takim razie pistolet do kleju na pewno Ci to umożliwi. Właściwości wkładu klejowego sprawiają, że możesz wykorzystać go do klejenia plastikowych elementów. Nadaje się również do sklejania ze sobą ceramiki ozdobnej.

Pistolety do kleju są również wykorzystywane do prac montażowych. Chcesz połączyć ze sobą elementy stroika? W takim razie koniecznie wykorzystaj do tego pistolet do kleju. Wszystkie elementy dekoracyjne trójwymiarowe mogą być przymocowanie do odpowiedniej podstawy właśnie dzięki temu narzędziu. Dlatego pistolety są chętnie wykorzystywane w rękodziele. Służą do budowy makiet, klejenia elementów drewnianych konstrukcji, a także ozdobnych kubków, świeczek i innych przedmiotów.

Trudno o drugi równie uniwersalny produkt do klejenia niż pistolet z odpowiednim wkładem. Dlatego zamiast zaopatrywać się w dziesiątki różnych klejów, które trudno dozować, wybierz pistolet na gorący klej. Praca z nim jest prosta, precyzyjna, a samo wiązanie następuje wręcz błyskawicznie.

Pistolet na gorąco może być także wykorzystywany na zaklejania otworów. Dzięki niemu zdołasz uszczelnić niejeden pojemnik lub naprawić przedmiot, w którym pojawiła się dziura.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pistoletu do klejenia?

Pistolet na gorący klej jest urządzeniem o prostej budowie. Nie oznacza to jednak, że powinieneś wybierać pierwszy z brzegu model. Zwróć uwagę na parametry fizyczne tego urządzenia. Dzięki temu zyskasz sprzęt, który imponuje możliwościami.

Pistolet klejowy zasilany sieciowo to zdecydowanie najczęściej spotykany model. Jego praktyczny i zawsze gotowy do pracy. Jednak w jego przypadku będziesz uzależniony od odległości do gniazdka. Zwróć zatem uwagę na to, jak długi jest przewód. Powinien zapewniać Ci wygodną pracę, bez konieczności sięgania po dziesiątki przedłużaczy.

Alternatywą jest pistolet klejowy bezprzewodowy. Zasila go akumulator. Wystarczy go naładować, aby móc pracować z nim przez kilka godzin. Pamiętaj jednak, że pojemność akumulatora jest ograniczona. Możesz być zatem zmuszony do zaprzestania pracy w najmniej spodziewanym momencie.

Moc urządzenia do kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Im większa jest moc, tym szybciej roztopi się wkład klejowy. Nie zawsze jednak wielka moc będzie dobrym rozwiązaniem. Zbyt szybkie topienie się wkładów może powodować ich wyciekanie z dyszy, jeśli nie zdołasz pracować równie szybko.
Dla amatorów w zupełności wystarczy pistolet o mocy około 40-70 W. Zapewni odpowiednią szybkie nagrzewanie się wkładów. Profesjonaliści natomiast mogą sięgnąć po urządzenia o mocy 100-200 W. Dzięki temu praca będzie przebiegała znacznie szybciej.

Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcjonalności, w jakie może być wyposażony pistolet do kleju na ciepło. Mowa np. o regulacji temperatury, który zapewni większą kontrolę nad wkładami podczas pracy. Nie będziesz musiał każdorazowo wyłączyć urządzenia. Wystarczy zmniejszenie temperatury grzania, aby zrobić sobie przerwę.