Produkty

Odświeżanie mieszkania w zgodzie z zasadami feng shui

Odświeżanie mieszkania w zgodzie z zasadami feng shui

Urządzanie i odświeżanie domu w myśl starochińskiej sztuki aranżacji przestrzeni feng shui nie wymaga wielu zmian. Wystarczy przeorganizować drobiazgi w sypialni, łazience czy kuchni, by poprawić przepływ dobrej energii.

Półki w kuchni ze słoikamiPo co stosować feng shui?

Feng shui to stara chińska sztuka takiego aranżowania przestrzeni – w tym aranżowania przestrzeni – które ma nam dać najwięcej korzyści w życiu prywatnym. Dzięki zmianom w kompozycji i dekoracjach mieszkania czy miejsca pracy możemy poprawić stan swoich finansów, wprowadzić do codzienności ład i harmonię, a nawet spotkać miłość.

Sztuka feng shui powstała w oparciu o przekonanie Chińczyków, że człowieka otacza energia, która wpływa na jego los. Czasem wystarczą zaledwie drobne zmiany, aby odmienić złą passę i poczuć szczęście. Pamiętajmy jednak, by nie wprowadzać ich szybko i bez namysłu. Zgodnie z zasadami feng shui nie należy pracować nad tym, co jest dostatecznie dobre i wystarczające dla nas.

Aranżacja sypialni zgodnie z zasadami feng shui

Pomieszczeniem domowym, które najczęściej urządza się w myśl starochińskiej sztuki, jest sypialnia. Tu człowiek odpoczywa, regeneruje się po ciężkim dniu i spędza znaczną część doby.

Fengshui w łazienceTo ważne, by sypialnia nie była przeładowana przedmiotami czy meblami. Ład aranżacyjny przekłada się na harmonię w życiu. Wolna przestrzeń umożliwia swobodny przepływ energii i dotarcie do każdego zakamarka.

W aranżacji sypialni zgodnie z zasadami feng shui ważne jest nie tylko to, co na zewnątrz. Przepływ energii zakłócić może także nieporządek wewnątrz szaf. To ważne, byśmy segregowali rzeczy i łączyli je w grupy tematyczne. Stare i niepotrzebne przedmioty należy wyrzucić – odkładanie ich na „lepsze jutro” stanowi błąd. Należą do nich również pamiątki i obiekty przypominające o tym, co w życiu nie potoczyło się po naszej myśli: dawnych związkach, porzuconych pracach, niedokończonych sprawach.

Ponieważ sypialnia to pomieszczenie do relaksu i regeneracji, nie ma w nim miejsca dla sprzętów elektronicznych – komputera, telewizora – a także lustra. Jeśli odbija parę śpiącą w łóżku, może przyciągnąć zdradę.

Czy wiesz, że...?

Lustra pełnią w feng shui ważną funkcję. Istnieje szereg zasad dotyczących miejsc, gdzie nie powinno się ich wieszać. Wyjątkowo niekorzystnym położeniem jest ściana naprzeciwko okna lub drzwi wejściowych. Ponieważ energia wpływa do mieszkania właśnie poprzez drzwi, lustro może ją odbić i sprawić, że zawróci. Korzystnym umiejscowieniem lustra będzie kuchnia i jadalnia – zwierciadlane odbicie jedzenia pomnoży bogactwo.

Urządzanie łazienki – zasady feng shui

Starochińska sztuka aranżacji wnętrz wiele mówi także o urządzaniu łazienki. Zgodnie z jej zasadami należy zwrócić uwagę, czy wszystkie sprzęty działają poprawnie. Uszkodzona armatura, np. cieknący kran czy nieszczelna rura, symbolizuje uciekanie bogactwa. Z kolei deska toaletowa zawsze powinna być opuszczona – przez otwartą może uciec z domu dobra energia.

Do łazienki najlepiej dobierać sprzęty w delikatnych kolorach. Na atmosferę prywatności pozytywnie wpływają biel, błękit i jasna zieleń. Wszelkie akcesoria łazienkowe powinny zostać schowane do szafek. Rury warto obudować, aby odgrodzić przestrzeń użytkową od źródła nieczystości.

Kran CastoramaFeng shui a dekoracje do kuchni

Zgodnie z zasadami feng shui kuchnia powinna być przestronna i jasna. Okna nie mogą być brudne – ta reguła dotyczy całego domu – a rośliny i zioła muszą być świeże. Suche bukiety źle wpływają na energię w domu i „wysuszają” różne rzeczy, np. miłość. Ściany powinny być jasne, np. białe lub beżowe.

Idealne miejsce dla kuchenki, czyli symbolu ognia, to ściana przeciwległa do tej, przy której stoi lodówka lub zlewozmywak – symbole wody. Należy też upewnić się, że bateria kuchenna jest szczelna i nie zatyka jej kamień – tędy także wraz z wodą ucieknie bogactwo. Szczotki i nieużywane przedmioty powinniśmy schować, a te zepsute oraz odłożone na kiedyś – wyrzucić. Zbieractwo nie przysłuży się zachowaniu dobrej energii w domu.

Ważne jest również, by nie pozostawiać na widoku ostrych przedmiotów. Najwięcej jest ich w kuchni, tu bowiem przechowujemy noże. Schowajmy je w szafkach, w tych zaś zróbmy generalny porządek. Ład powinien panować i na zewnątrz, i wewnątrz.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Perlator – czy naprawdę działa?

Perlator – czy naprawdę działa?
Zastosowanie perlatora to jeden z wielu sposobów na wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się nad ...
Czytaj więcej

Przestrzeń przy oknie w kuchni – jak ją zabudować?

Przestrzeń przy oknie w kuchni – jak ją zabudować?
Okna znajdujące się w każdym domowym pomieszczeniu pełnią niezwykle ważną funkcję. Przestrzeń pod nimi, a także dookoła nich, wcale nie musi pozostać ...
Czytaj więcej

Jak dobrać armaturę do kuchennego zlewozmywaka

Jak dobrać armaturę do kuchennego zlewozmywaka
Rzadko które akcesoria kuchenne są tak zróżnicowane co do wyglądu, jak armatura. Poniżej przyjrzymy się różnego rodzaju bateriom zlewozmywakowym i wyl...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Odświeżanie mieszkania w zgodzie z zasadami feng shui