Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Taras i balkon

Strzałka w prawo

Akcesoria do montażu tarasu

Strzałka w prawo

Akcesoria do montażu tarasu

Akcesoria do montażu tarasu to niezbędne elementy, które pozwolą Ci stworzyć wygodne i stylowe miejsce w Twoim ogrodzie. Oferowane produkty to szeroka gama materiałów, narzędzi i akcesoriów, które ułatwią Ci kompleksowe wyposażenie tarasu.

Filtry

Akcesoria do montażu tarasu

Akcesoria do montażu tarasu to niezbędne elementy, które pozwolą Ci stworzyć wygodne i stylowe miejsce w Twoim ogrodzie. Oferowane produkty to szeroka gama materiałów, narzędzi i akcesoriów, które ułatwią Ci kompleksowe wyposażenie tarasu.

42 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Taras i balkon

Wyświetlanie 24 z 42 produktów

Załaduj więcej

BUDOWA TARASU – AKCESORIA DO MONTAŻU

Strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu to marzenie wielu osób. Szczęśliwcy posiadający skrawek własnej ziemi przy domu mogą ją zaaranżować na piękny ogród, zaś inni mogą sobie pozwolić na zbudowanie własnego tarasu. Spędzanie czasu w miejscu osłoniętym przed palącym słońcem i deszczem to idealny wypoczynek w okresie wiosenno-letnim. Zanim jednak podest będzie gotowy do urządzania rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu, potrzebne Ci będą solidne artykuły, dzięki którym zbudujesz swoją wymarzoną strefę relaksu. Nie wystarczą jedynie deski ułożone wzdłuż wyjścia balkonowego. Prowizoryczne rozwiązanie nie będzie ani funkcjonalne, ani długowieczne.

Proces projektowania i budowy dodatkowego elementu tuż przy domu jest ważny, ale wymaga także trwałej podstawy. Dlaczego? Zestaw montażowy do tarasu, który wybierzesz, powinien cechować się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Ciągła eksploatacja podłoża z pewnością będzie wywierała nacisk zarówno na części łączące, jak i na samą posadzkę.

Jakie akcesoria będą Ci potrzebne do stworzenia własnego tarasu? Oprócz wymienionego zestawu w tej kategorii znajdziesz także podkład pod legary oraz szereg innych wsporników. Wszystkie produkty, które tutaj zgromadziliśmy pozwolą Ci stworzyć solidną konstrukcję według własnego pomysłu. Dzięki podkładkom i rurom nie straszne będą Ci różnice poziomu. Do nich dopasujesz także wybrany rodzaj podłogi tarasowej.

AKCESORIA DO MONTAŻU – JAK ISTOTNE JEST DOBRANIE ODPOWIEDNICH ELEMENTÓW?

Choć wybór właściwych desek tarasowych z drewna lub kompozytu jest bardzo ważny, to właśnie akcesoria do montażu, takie jak na przykład podkładka dystansowa, zapewnią całości precyzyjne wykończenie i zabezpieczenie przed porywistymi wiatrami czy innymi czynnikami zewnętrznymi. W szczególności istotne jest prawidłowe wykończenie tarasu, kiedy ustawiony jest on nieco nad poziomem gruntu – wówczas akcesoria do montażu pełnią rolę gwaranta przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Musisz także wiedzieć. że same podkładki tarasowe, wsporniki i adaptery nie są podatne na działanie mrozu, deszczu oraz wysokich temperatur. Co to oznacza? Dzięki temu taras będzie trzymał się na solidnych elementach, na których nie będą powstawały ślady korozji ani uszczerbki. Nie będziesz musiał martwić się o sezonową wymianę podzespołów, które trzymają podłogę.

Akcesoria służą także do podnoszenie całej konstrukcji. Taras nie musi być ściśle postawiony bezpośrednio na glebie. Solidna podkładka dystansowa pozwoli Ci zachować optymalną odległość pomiędzy deskami, a podłożem. Z kolei popularna rurka dystansowa umożliwi Ci zbudowane poziomego podestu, gdy teren przy balkonie cechuje się spadkiem.

JAKIE AKCESORIA DO MONTAŻU WYBRAĆ?

Odpowiedni montaż desek tarasowych zapewnią Ci specjalne stalowe klipsy. Zostały one przygotowane w taki sposób, aby były niewrażliwe na częsty kontakt z wilgocią, zmiennymi temperaturami czy promieniowaniem słonecznym. W związku z tym doskonale sprawdzają się w każdym warunkach, nawet przy brzydkiej i zimowej pogodzie. Takie klipsy montażowe możesz kupić w opakowaniach zawierających kilkadziesiąt sztuk, dlatego przed zakupami zorientuj się, ile elementów będzie Ci potrzebnych w czasie pracy.

Dysponujemy nie tylko stalowymi klipsami, ale również całymi zestawami do mocowania konstrukcji tarasowych. Zazwyczaj zawierają one takie części, jak zaciski początkowe i końcowe, śruby oraz elementy dystansowe, czyli wszystkie akcesoria niezbędne do stworzenia struktury o znakomitych parametrach wytrzymałościowych. Z naszymi produktami będziesz mógł samodzielnie podjąć się wykonania wymarzonego tarasu i z pewnością stworzysz konstrukcję idealnie dopasowaną do swoich oczekiwań.

Co zrobić, by podnieść wspornik tarasowy? Gdy zaistnieje taka potrzeba nie musisz umieszczać go na niestabilnych i własnoręcznie wykonanych konstrukcjach. Do tego rodzaju czynności służy adapter do wspornika tarasowego, który zwiększy jego wysokość nawet o 10 cm lub więcej. W efekcie podparcie legarów i płyt będzie o wiele solidniejsze.