LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Oczka wodne

Strzałka w prawo

Filtry do oczek wodnych

Strzałka w prawo

Filtry do oczek wodnych

W Castoramie znajdziesz szeroki wybór filtrów do oczka wodnego, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i rozmiaru oczka. Filtry wodne można podzielić na kilka rodzajów, w tym mechaniczne, biologiczne i kombinowane, w zależności od wymagań klienta.

Filtry

Filtry do oczek wodnych

W Castoramie znajdziesz szeroki wybór filtrów do oczka wodnego, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i rozmiaru oczka. Filtry wodne można podzielić na kilka rodzajów, w tym mechaniczne, biologiczne i kombinowane, w zależności od wymagań klienta.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oczka wodne

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

FILTRY DO OCZYSZCZANIA WODY W PRZYDOMOWYCH ZBIORNIKACH WODNYCH

Filtry do oczek wodnych to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie czysty i estetyczny zbiornik wodny. Filtry mają stosunkowo niewielkie rozmiary, dlatego łatwo ukryć je na dnie sadzawki. Urządzenia filtrują wodę w zbiorniku wodnym, usuwając z niej zanieczyszczenia i chroniąc przed powstawaniem glonów.

Z naszej oferty możesz wybierać filtry przeznaczone do oczek wodnych oraz stawów rybnych. Różnią się wydajnością, a także rodzajem filtra. Z tego powodu możesz dopasować je do każdego rodzaju zbiornika wodnego o różnej pojemności czy ukształtowaniu. Pamiętaj również o regularnej wymianie wkładu. Dzięki temu Twoje urządzenie będzie pracowało stale z tą samą skutecznością.

Filtry wodne na równo z chemicznymi środkami dbają o czystość wody w zbiornikach wodnych. Ich przewaga polega jednak na tym, że dodatkowo natleniają wodę. Z tego powodu odpowiedni filtr wodny ma ogromne znaczenie szczególnie w tych sadzawkach, w których hodowane są ryby.

CZYSTOŚĆ I NATLENIENIE WODY TO PODSTAWA NIE TYLKO DOBREJ HODOWLI

Oczko wodne to znakomity sposób na upiększenie ogrodu. Tafla wody uprzyjemni przebywanie na świeżym powietrzu, ale także pozytywnie wpłynie na przestrzeń ogrodową. Aby woda w zbiorniku była czysta i nie mętniała, warto zastosować odpowiedni filtr. W prezentowanej przez nas ofercie znajdziesz filtry przepływowe i filtry stawowe. Na wydajność urządzeń wpływa także zarówno bliska odległość drzew od stawu, jak i poziom nasłonecznienia zbiornika.

Urządzenia filtrujące sprawiają, że woda w stawie pozostaje klarowna i bez zanieczyszczeń. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na podwójne oczyszczanie, jakie daje filtracja mechaniczna w połączeniu z filtracją biologiczną. Filtr mechaniczny posiada gąbkę, na której po pewnym czasie zbierają się zanieczyszczenia (na przykład glony, zawiesiny, muł). Filtracja biologiczna polega na usuwaniu cząstek lub substancji organicznych, które są wynikiem rozkładu roślin czy wpływu środowiska zewnętrznego.

Urządzenia w formie komór wkopiesz w ziemię lub ustawisz na brzegu ogrodowego stawu, maskując je roślinnością.

Dobry filtr do stawu zadba także o natlenienie wody. Dzięki temu ryby będą rozmnażały się szybciej i osiągną większe rozmiary. Z pewnością też będą bardziej aktywne, a Twoja hodowla nie będzie zagrożona. Urządzenie to skutecznie także oczyści wodę z glonów, które są produkowane w dużych ilościach właśnie w stawach rybnych. Glony nie tylko prowadzą do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Mają także wpływ na ryby i ograniczają im dostęp do jedzenia. Zabrudzone sadzawki nie prezentują się również zbyt estetycznie.

CIŚNIENIOWY CZY PRZEPŁYWOWY? NA CO JESZCZE ZWRACAĆ UWAGĘ, GDY WYBIERASZ FILTR?

Filtr do oczka wodnego może należeć do jednego z dwóch rodzajów. Pierwszym z nich są filtry ciśnieniowe, które niemal w całości zakopuje się w gruncie obok stawu. Ten rodzaj filtra jest najlepszy, jeśli oczko wodne chcesz wyposażyć w kaskadę czy strumień spływający z góry. Woda filtrowana jest pod ciśnieniem, dlatego urządzenia te są odpowiednie dla małych i średnich zbiorników wodnych.

Drugi rodzaj to filtry przepływowe. Taki filtr do oczka jest dobrym wyborem do stawów z karpiami koi. Sprawdza się także w zbiornikach średniej wielkości i tych większych. Urządzenia te umieszcza się ponad lustrem wody przy brzegu.

Rodzaj urządzenia to nie wszystko. W przypadku filtrów bardzo ważna jest ich wydajność. Producenci oznaczają ją na opakowaniu oraz w instrukcjach użytkowania urządzenia. Wydajność informuje, jaka ilość wody jest oczyszczana w ciągu godziny. Bardzo często również znajdziesz informację, o pojemności zbiornika, do której możesz zastosować dany produkt. To najważniejsze parametry filtra. Dzięki nim jesteś w stanie dopasować urządzenie do swojego oczka wodnego czy też stawu. Zbyt mała wydajność urządzenia uniemożliwi dobre oczyszczenie wody.

Pamiętaj także, że jeśli dodatkowo montujesz skimmer, wydajność filtra powinna być większa o ok. 6000 l/h.

Filtr do oczka wodnego 10000 l sprawdzi się tym samym w średnich zbiornikach wodnych. W przypadku tych większych sięgnij po filtr do oczka wodnego 15000 l. Dzięki temu usuniesz z wody zanieczyszczenia, a także zadbasz o jej natlenienie. W ten sposób zapewnisz sobie nieustannie czyste oczko wodne, w którym hodowla ryb będzie przebiegała bez większych problemów.

Należy także pamiętać o prawidłowej konserwacji filtra wodnego. Urządzenie to wymaga regularnej wymiany wkładów. Czynność ta nie musi być trudna do wykonania. Sięgnij po filtry, do których wkłady nie są drogie. Dzięki temu unikniesz wysokich kosztów eksploatacji. Upewnij się także, że z wymianą wkładu poradzisz sobie samodzielnie. Należy robić to regularnie, jeśli filtr ma spełniać swoją funkcję w sposób zadowalający.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są urządzenia, które filtrują wodę na dwa sposoby. Jednym z nich jest filtracja mechaniczna, a drugim biologiczna. Filtr do oczka wodnego Aquael łączy w sobie obie te funkcje. Dzięki temu działa skutecznie i kompleksowo.