Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Oczka wodne

Strzałka w prawo

Pompy do oczek wodnych, fontannowe, prądownice

Strzałka w prawo

Pompy do oczek wodnych, fontannowe, prądownice

Pompy do oczek wodnych to kluczowy element każdego ogrodu, w którym znajdują się te urocze wodne dekoracje. Dzięki nim woda jest stale w ruchu, co nadaje oczkom naturalnego, pięknego wyglądu. Pompy te są niezbędne do utrzymania odpowiedniego stanu wody oraz do zapewnienia odpowiedniej ilości tlenu dla ryb i roślin akwariowych.

Filtry

Pompy do oczek wodnych, fontannowe, prądownice

Pompy do oczek wodnych to kluczowy element każdego ogrodu, w którym znajdują się te urocze wodne dekoracje. Dzięki nim woda jest stale w ruchu, co nadaje oczkom naturalnego, pięknego wyglądu. Pompy te są niezbędne do utrzymania odpowiedniego stanu wody oraz do zapewnienia odpowiedniej ilości tlenu dla ryb i roślin akwariowych.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oczka wodne

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Pompa do oczka wodnego – element, który odmieni wygląd fontanny i oczka

Oczka wodne to elementy architektury ogrodowej, które od dawna cieszą się dużym powodzeniem. Mogą być wykonane w różny sposób. Niektóre z nich to statyczne niewielkie zbiorniki wody. Inne składają się z wodospadu, jeszcze inne zawierają w sobie element tworzący fontannę. Jeśli wybrałeś model z wodą, która jest w ruchu, będzie Ci potrzebna pompa do oczka wodnego.

Głównym zadaniem, jakie spełnia pompa do oczka wodnego, jest pobieranie wody ze zbiornika. Jej wydalanie natomiast odbywa się na kilka różnych sposobów w zależności od wybranego modelu pompy i zastosowanych akcesoriów. Niektóre pompy do oczek wodnych wyrzucają wodę pod ciśnieniem do góry. Inne natomiast są w stanie doprowadzić je na wyższe poziomy, aby stworzyć z nim mniejszy lub większy wodospad. Jeszcze inne wraz z filtrem oczyszczają wodę

Pompy do oczek wodnych są urządzeniami zasilanymi w różny sposób. Niektóre podłącza się do sieci energetycznej. Inaczej działa pompa do oczka wodnego solarna. Różnice pomiędzy poszczególnymi pompami polegają także na ciśnieniu, jakie generuje dane urządzenie. Dzięki temu może spełniać wiele różnorodnych zadań.

Pompa do oczka wodnego zazwyczaj ma niewielkie rozmiary. Szczególnie ta używana w małych oczkach wodnych. Dzięki temu nie zaburzają estetyki samego oczka. Ich duża skuteczność działania, a także uniwersalne zastosowanie sprawiają, że są to produkty, które warto zamontować w swoim ogrodzie.

Pompy do oczka wodnego – dla większej estetyki i lepszego napowietrzenia wody

Pompa do oczka wodnego znajdzie wiele zastosowań. To uniwersalne urządzenie, które doda dynamiki każdej aranżacji ogrodu. Urządzenie to może doprowadzić wodę na wyższy poziom. Zasysa ją ze zbiornika, a następnie unosi wyżej. Dzięki temu woda może spływać po stworzonym spadzie z kamieni lub innych elementów. Dodatkowo pozwoli Ci to na stworzenie efektownego wodospadu w Twoim oczku wodnym. Jeśli natomiast będzie to pompa do oczka wodnego solarna, zyskasz również energooszczędny produkt.

Pompa do oczka wodnego może posłużyć także do stworzenia efektownej fontanny. Takie rozwiązanie przypadnie go gustu osobom w każdym wieku. Fontanny będą odpowiednim dodatkiem do stonowanych, momentami zbyt nudnych ogrodów. Sprawdzą się także w miejscach poświęconych rozrywce dla osób w każdym wieku. Pompa do fontanny wniesie dynamizm i element zaskoczenia do aranżacji Twojego ogrodu.

Pompa do stawu miesza wodę. W trakcie tego działania równocześnie ją natlenia. Większa zawartość tlenu w zbiorniku ma tymczasem pozytywny wpływ zarówno na zwierzęta, jak i rośliny uprawiane w oczku. Dzięki temu poprawia się środowisko życia ryb.

Jeśli pompa do stawu jest dodatkowo wyposażona w filtr, możesz dzięki niej zadbać o czystość wody w zbiorniku. Taka pompa zasysa wodę, a następnie przepuszcza ją przez zamontowany filtr. Zabrudzenia są na nim zatrzymywane, dzięki czemu do zbiornika trafia oczyszczona ciecz. Czystsza woda to natomiast mniej uporczywy zapach, a także bardziej przejrzysta ciecz. Pozwoli Ci to na lepszą obserwację roślin i zwierząt, które żyją w Twoim oczku wodnym.

Jaka pompę filtrująca wybrać?

Pompka do oczka wodnego to funkcjonalne urządzenie, które poprawia czystość wody w oczku w Twoim ogrodzie. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadanie, musisz wybrać model o odpowiednich parametrach. Czym powinieneś kierować się podczas zakupu tego urządzenia?

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście wydajność pompy. Określa ona ilość wody, jaka może być przefiltrowana przez godzinę. Im większe oczko, tym większa powinna być wydajność. Wiąże się to oczywiście z drugim parametrem urządzenia. Mowa o mocy pompy.

Moc pompy jest ściśle zależna od zastosowanego w niej silnika. Im silnik ma większa moc, tym szybciej pracuje dana pompa. Oznacza to zarazem, że woda jest filtrowana w znacznie szybszym tempie. Oba parametry powinny być powiązane tak naprawdę z pojemnością zbiornika wodnego.

Do małego zbiornika wystarczy Ci pompka do oczka wodnego o mocy od 4,4W do 27 W. Maksymalna wydajność tego urządzenia nie musi przekraczać 2000 l/h, przy czym zazwyczaj wystarczy Ci model o wydajności 500 l/h.

Do oczka o średniej pojemności sprawdzają się pompki do oczek wodnych o mocy od 42 do 160 W. W takiej sytuacji możesz pokusić się o wydajność minimalną na poziomie 3500 l/h. Z kolei maksymalna wartość nie powinna przekraczać wydajności 9000 l/h. W średnich oczkach pompa jest w całości zanurzona w wodzie. Powinna zatem charakteryzować się dużą wytrzymałością i trwałością. Zwróć także uwagę na zastosowane w niej uszczelki.

W przypadku dużego oczka moc pompy nie powinna być mniejsza niż 100 W. maksymalna wartość natomiast to 350 W. Duże oczka wymagają także znacznie większej wydajności. Dobrze, jeśli urządzenie filtruje 10000 l/h. Nie potrzebujesz natomiast wydajności większej niż 25000 l/h.

Duże znaczenie ma również kompatybilność pompy z filtrem, jaki zamierzasz zastosować. Od tego zależy skuteczność urządzenia w oczyszczaniu wody. Pompa pod względem parametrów technicznych, a także rozmiarów powinna być dopasowana do stosowanego filtra. 

Oczka wodne mają różne rozmiary. Pompki do oczek wodnych także mogą mieć różne gabaryty. Dlatego też zwróć uwagę czy dany model nie zajmuje zbyt wiele miejsca w Twoim oczku. Nie tylko zaburzyłoby to estetyczny wygląd, ale przede wszystkim świadczyło o złym dopasowaniu pompy do zbiornika wody.

Pompy do oczek wodnych mogą być zasilane w różny sposób. Jeśli zdecydowałeś się na model podłączany do sieci energetycznej, zwróć uwagę na długość przewodu. Unikniesz dzięki temu montowania długich przedłużek.

Pompa solarna do oczka wodnego może służyć do niewielkich oczek. Jej moc nie będzie duża, ale to na pewno energooszczędne urządzenie. Pompa solarna do oczka wodnego jest przy tym zależna od promieniowania słonecznego. W pochmurne dni jej działanie jest bardzo ograniczone.

Co ma największe znaczenie, gdy wybierasz pompę fontannową?

Pompa do fontanny oprócz oczyszczania wody ma także za zadanie wypuszczanie jej pod dużym ciśnieniem. Dlatego parametry tego urządzenia mogą się nieco różnić od właściwości, jakie wykazuje pompa filtrująca.

Pompa do fontanny również powinna być dopasowana pod względem mocy i wydajności do danego zbiornika. Jednak w przypadku takiego rodzaju pompy duże znaczenie ma także maksymalna wysokość podnoszenia wody. W zasadzie wartość tego parametru zależy od Ciebie i od efektu, jaki chcesz uzyskać.